Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, od 1 grudnia płatności za A2 i A4 będą się odbywały tylko za pomocą aplikacji. Nie będzie już bramek i szlabanów.

Bo mój tata się zarejestrował zasilił konto i chciał poprószy jeździć, a tu jeszcze wyglada na to, że nie może zapomnieć telefonu z domu.

Panie już mnie z dwa razy upominały żebym się ogarnął bo znikają z bramek od grudnia.

Ale tak wpisałem w Google i nie dostałem prostych piktogramów jak się ogarnąć tylko reklamy płatnych systemów dla firm.
e-Toll > dla pojazdów lekkich poruszający się po odcinkach autostrady A2 Konin-Stryków  i  A4 Wrocław-Sośnica.
Musisz mieć : doładowane konto na przejazd, w samochodzie smartfon z aplikacją. Uruchomić aplikacje tuż przed wjazdem na odcinek płatny !
 

Dziękuję za film!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Nie uspokoił mnie ten film. Czyli mam zatrzymać się na autostradzie przed bramką, wywalić nawigację w tło, odpalić aplikację, zasilić konto jak nie miałem, uruchomić start i po zajechaniu ponownie zatrzymać się na autostradzie i zatrzymać przejazd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego też zmusza się do pobierania programu tylko od Googla który przy okazji wstrzykuje do niego:

https://reports.exodus-privacy.eu.org/en/reports/pl.gov.mf.etoll/latest/

 

 

30 minut temu, witus napisał:

...nie może zapomnieć telefonu z domu

Dlaczego nie może? Może i nie posiadać telefonu.
Wjeżdża na pas opłat manualnych i płaci z "z ręki".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, witus napisał:

a tu jeszcze wyglada na to, że nie może zapomnieć telefonu z domu

 

58 minut temu, witus napisał:

zyli mam zatrzymać się na autostradzie przed bramką, wywalić nawigację w tło, odpalić aplikację, zasilić konto jak nie miałem, uruchomić start i po zajechaniu ponownie zatrzymać się na autostradzie i zatrzymać przejazd

tak, to strasznie ssie. jest ktok w tył, bo jak miałem urządzenie viaauto, to przykleiłem je na szybie i zapomniałem że je mam, podjeżdżałem do bramek i szlaban się podnosił. Wszystko ogarniało się automatycznie. A teraz nie wolno zapomniec telefonu, nie wolno zapomnieć włączyć aplikacji, nie wolno zapomnieć włączyć przejazd.
A potem wyłączyć. Nie ogarnęli automatyzacji kompletnie. 

36 minut temu, OnionSkin napisał:

Wjeżdża na pas opłat manualnych i płaci z "z ręki".

jezcze tylko przez 10 dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Batman napisał:

A jeżeli ktoś ma klasyczny telefon? Znam kilka osób, które aktywnie jeżdżą ale mają telefony z klawiaturą (czyt. nie android, nie jabłko). Co w takim przypadku?

Kupujez bilety na stacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy opracowali jakiś system wyłapywania, tych co bez apki i bez biletu 

skoro na bramkach widać, że z apki korzysta może 1% kierowców osobówek, to jakoś nie widzę, żeby od 1 grunida oni wszyscy pojechali na stacje kupować bilety

będą jeżdzić za darmo, przecież polizai nie bdzie miała szans wyłapać wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mundek28 napisał:

A gdzie będzie można kupić e bilet autostradowy?

bo nie wszyscy muszą mieć komórki

 

Cytat

Nie masz aplikacji? Kup e-bilet na stacji lub w sklepie

Gdy nie zamierzamy instalować na telefonie aplikacji śledzącej ani kupować specjalnych urządzeń GPS, e-bilet autostradowy możemy kupić na stacji benzynowej albo w wybranych sklepach partnerskich systemu E-Toll. Przy zakupie musimy podać numer rejestracyjny samochodu, odcinek autostrady jaki zamierzamy pokonać oraz planowaną datę i godzinę rozpoczęcia przejazdu.
Bilet będzie ważny 48 godzin od wskazanego przez nas czasu. Można go kupić z wyprzedzeniem do 60 dni. Jeśli zmienimy plany, możemy go zwrócić przed zadeklarowaną godziną startu podróży.

Kto to sprawdzi?

Na autostradzie A4 zostały zainstalowane urządzenia i systemy służące do kontroli prawidłowości wnoszenia opłat. Oprócz stacjonarnych punktów kontrolnych pojawią się także urządzenia instalowane czasowo w dowolnym miejscu oraz na pojazdach. Gdy zostaniemy przyłapani na jeździe bez elektronicznego biletu, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nałoży na nas karę administracyjną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

ak, to strasznie ssie. jest ktok w tył, bo jak miałem urządzenie viaauto, to przykleiłem je na szybie i zapomniałem że je mam, podjeżdżałem do bramek i szlaban się podnosił. Wszystko ogarniało się automatycznie. A teraz nie wolno zapomniec telefonu, nie wolno zapomnieć włączyć aplikacji, nie wolno zapomnieć włączyć przejazd.
A potem wyłączyć. Nie ogarnęli automatyzacji kompletnie. 

nie do końca . jak masz jedno auto to pudełko było OK , jak masz kilka które używasz sporadycznie  to trzeba było pamiętać o przekładaniu pudełka lub kupować pudełko do każdego z aut.

ja telefon mam zawsze przy sobie więc żadna różnica.

u mnie apka działa. poza tym że muszę pamiętać żeby ją włączyć  to nie widzę więcej żadnych problemów.

ostatni długi weekend przejechałem A4   i Gddkia i Mostostalu na aplikacjach , nie stałem nigdzie pomimo ze pozostałe pasy miały korek na dobre kilkaset metrów.

jak już się ogarną i będzie można jedną aplikacją Autopay płacić wszystko to dla mnie będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego też zmusza się do pobierania programu tylko od Googla który przy okazji wstrzykuje do niego:
https://reports.exodus-privacy.eu.org/en/reports/pl.gov.mf.etoll/latest/
 
 
Dlaczego nie może? Może i nie posiadać telefonu.
Wjeżdża na pas opłat manualnych i płaci z "z ręki".
 

Z jakiej ręki jak tam nikogo nie będzie. Pani powiedziała, że sa ostatnie kilka dni i koniec.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
nie do końca . jak masz jedno auto to pudełko było OK , jak masz kilka które używasz sporadycznie  to trzeba było pamiętać o przekładaniu pudełka lub kupować pudełko do każdego z aut.
ja telefon mam zawsze przy sobie więc żadna różnica.
u mnie apka działa. poza tym że muszę pamiętać żeby ją włączyć  to nie widzę więcej żadnych problemów.
ostatni długi weekend przejechałem A4   i Gddkia i Mostostalu na aplikacjach , nie stałem nigdzie pomimo ze pozostałe pasy miały korek na dobre kilkaset metrów.
jak już się ogarną i będzie można jedną aplikacją Autopay płacić wszystko to dla mnie będzie super.

Jeszcze lepiej by było jakby w aplikacji można ustawić jaki samochód akurat dzisiaj ma być rozliczany i tyle. Kamera na wlocie i wylocie i pobiera automatycznie. To by było coś. Jak mam jeden samochód to ustawiam raz i z głowy.

Kamery pewnie mają bo pani powiedziała, że bramka się otworzy tylko przyjdzie opłata 500 zł ? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witus napisał:

Kamery pewnie mają bo pani powiedziała, że bramka się otworzy tylko przyjdzie opłata 500 zł ? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Nie, wyczuwa że podjeżdża auto i tyle. Mój tato przedwczoraj wjechał na a4 przez etoll i go wpuściło i wypuściło, a nie ma etolla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.