Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, wyczuwa że podjeżdża auto i tyle. Mój tato przedwczoraj wjechał na a4 przez etoll i go wpuściło i wypuściło, a nie ma etolla

No tak kamera tylko w celu naliczenia kary. Bo jak inaczej podeślą mi tą karną opłatę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro są kamery, które rozpoznają blachy, to po co aplikacja? przecież mogli by rozpoznawać tablice i pobierać na podstawie tablic, bez jakichś głupich aplikacji. Pewnie nie mają takiego systemu, tylko straszą. Zresztą znowu będzie tak jak z mandatami z fotoradarów, że płacą tylko ci co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

skoro są kamery, które rozpoznają blachy, to po co aplikacja? przecież mogli by rozpoznawać tablice i pobierać na podstawie tablic, bez jakichś głupich aplikacji. Pewnie nie mają takiego systemu, tylko straszą.

Przecież od dawna są kamery kontrolujące viatool. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie, w całej tej zabawie z przejazdem płatnym odcinkiem autostrady zastanawia fakt : jak bezpiecznie, zgodnie z przepisami o "nie korzystaniu z telefonu" w samochodzie, w trakcie jazdy,

jak uruchomić aplikację dojeżdżając do "WJAZDU"  płatnego. Mam - powinienem się zatrzymać na kilka minut ?  Najgorszy jest ten pierwszy wjazd - a juz go przerobiłem, kiedy to aplikacja żada właczenia oszczedzania baterii w telefonie / smartfonie !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

skoro są kamery, które rozpoznają blachy, to po co aplikacja? przecież mogli by rozpoznawać tablice i pobierać na podstawie tablic, bez jakichś głupich aplikacji. Pewnie nie mają takiego systemu, tylko straszą. Zresztą znowu będzie tak jak z mandatami z fotoradarów, że płacą tylko ci co chcą.

przecież aplikacja działa nie tylko na autostrady  tylko na wszystkie drogi objęte systemem poboru opłat a kamery są nie wszędzie .

jak podpinasz przyczepę i przekraczasz 3,5T to zaznaczasz  w aplikacji opcję "przekroczenie kategorii wagowej pojazdu" i wtedy pobiera opłatę na pozostałych drogach

4 godziny temu, Zbyszek napisał:

mnie, w całej tej zabawie z przejazdem płatnym odcinkiem autostrady zastanawia fakt : jak bezpiecznie, zgodnie z przepisami o "nie korzystaniu z telefonu" w samochodzie, w trakcie jazdy,

jak uruchomić aplikację dojeżdżając do "WJAZDU"  płatnego. Mam - powinienem się zatrzymać na kilka minut ?  Najgorszy jest ten pierwszy wjazd - a juz go przerobiłem, kiedy to aplikacja żada właczenia oszczedzania baterii w telefonie / smartfonie !

 

przecież nie musisz uruchamiać aplikacji w czasie jazdy, możesz odpalić "pod domem" uruchamiając samochód czy w trakcie jakiegokolwiek postoju.

opłatę pobierze dopiero w momencie jak dojedziesz tam gdzie ma pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość na Onet.pl   System e-TOLL na autostradach A2 i A4 - także z aplikacją Autopay

Operator systemu Autopay wskazuje na trzy główne zalety autorskiej aplikacji w porównaniu z rządową e-TOLL. Pierwszą ma być automatyczny zakup właściwego biletu w oparciu o dane płynące z GPS. Drugą jest zbieranie danych o lokalizacji wyłącznie wtedy, kiedy jest to potrzebne. Aplikacja e-TOLL wymaga ciągłego przekazywania danych lokalizacyjnych, natomiast Autopay działa w oparciu o geofencing, czyli nie śledzi użytkownika na całej trasie, a jedynie odnotowuje fakt minięcia bramek, w tym przypadku na autostradzie A2 lub A4. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał wykonywać żadnych działań. Trzecim atutem są płatności w tle bez konieczności wcześniejszego wpłacania środków na konto wykorzystywane do pobierania opłat za przejazd.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ed napisał:

Dobra wiadomość

 

2 godziny temu, ed napisał:

z aplikacją Autopay

Czytałem, że pobierze również jak pojedziemy jako pasażer a nawet skasuje wszystkich użytkowników w autobusie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipert napisał:

 

Czytałem, że pobierze również jak pojedziemy jako pasażer a nawet skasuje wszystkich użytkowników w autobusie ;)

 

No to niezły pasztet jeżeli to prawda.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś się orientuje, czy jedno auto może mieć kilku kierowców? Mam małe stadko firmowych aut którymi jeżdżą różni kierowcy - i co mam z tym zrobić? Każdemu zakładać i doładowywać konto? A co, jeżeli dwaj pracownicy z zainstalowaną aplikacją pojadą jednym autem na robotę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ed napisał:

No to niezły pasztet jeżeli to prawda.

to się bierze stąd, że 

Cytat

W momencie zbliżania się pojazdu do bramek, Autopay wysyła informację typu push informując, że za chwilę zostanie kupiony bilet. Po jego otrzymaniu klient ma jeszcze 3 minuty, żeby ewentualnie anulować transakcję. To przydatne, kiedy jedziemy ze swoim telefonem jako pasażer w innym aucie lub w autokarze i nie chcemy niepotrzebnie, automatycznie płacić za przejazd, za który płaci kierowca. Po tym czasie (trzech minut) Autopay przyjmuje, że kierowca zdecydował się na przejazd.

źródło: Jak płacić za autostrady od 1 grudnia? Autopay, e-TOLL, bilet na stacji paliw - w auto motor i sport (auto-motor-i-sport.pl)

44 minuty temu, Stu napisał:

 A co, jeżeli dwaj pracownicy z zainstalowaną aplikacją pojadą jednym autem na robotę?

 

jeżeli e-tool to nie ma problemu, bo uruchamiamy przejazd/pojazd przed podróżą i tylko z tego urządzenia pobiera się lokalizację do opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już byłoby przesadzone. Aplikacja aplikacją, ale to musi być powiązane z identyfikacją pojazdu przejeżdżającego przez bramki. W tych układach, o których piszecie (współpasażerowie, autobus), gdyby puścić kogoś piechotą z fonem z czynną aplikacją poboczem, to za przemarsz też naliczyłoby mu opłatę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Stu napisał:

i co mam z tym zrobić

teoretycznie się powinno dać. jedno auto może mieć wielu kierowców. i wiele urządzeń (telefonów). wiele urządzeń (telefonów) może być podpięte do jednego auta.

Takiego bytu jak kierowca nie ma, jest identyfikator biznesowy urządzenia: Każdemu kierowcy instalujesz aplikację, która ma osobny identyfikator biznesowy urządzenia.
wszystkie identyfikatory podpinasz pod jeden pojazd i jedno konto.
 
powinno śmigać.

nie wiem czy nie prościej byłoby wrzucić do auta jakiś stary telefon, na stałe podłączony do ładowarki i na stałe włączony przejazd płatny.
Pytanie po jakim czasie nieprzerwanej pracy aplikacjia się zawiesi, i czy użytkownik poniesie odpowiedzialność za to, że aplikacja przestanie bez jego wiedzy i winy działać.
Ewentualnie ten telefon gdzieś na widoku, żbey było wiadomo, że apka działa i pobiera kasę.

Alternatywnie, pojawiają się urządzenia, które można przykleić do szyby, ale na razie chyba tylko dla ciężarówek. Może do osobówek tez coś się pojawi, bo na razie jest tragedia z tymi aplikacjami. Co jedna to większa porażka.

obawiam się, że autoPay będzie mieć potężne problemy ze zużyciem baterii w telefonie. Żeby to działało poprawnie, to apka musi dostawać lokalizację z systemu operacyjnego, a póki co nieprzerwana lokalizacja to jeden z najbardziej energochłonnych procesów w telefonach. W moim telefonie aplikacje które korzystają z ciągłej lokalizacji potrafią zdoić baterię w telefonie w 7-10 godzin (normalnie trzyma około 50 godzin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

nie wiem czy nie prościej byłoby wrzucić do auta jakiś stary telefon, na stałe podłączony do ładowarki i na stałe włączony przejazd płatny.

To może nie zadziałać bo ta apka działa tylko na dość nowych telefonach. Próbowałem ją zainstalować na jakimś starszym iPhone’nie i nie poszło. Ostatecznie u mnie działa na telefonie zony. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem maila, że moje zgłoszenie o destrukcji vaiaauto i zwrot środków zostało przyjęte i czeka na decyzję. Po miesiącu założyli ticket.. pewnie ręcznie, bo inaczej by przyszło po paru minutach. w normalnym świecie, takie rzeczy robią automaty...

No ale mam numer ticketa teraz. Ale i tak nie ma witryny na której można by podglądnąć status. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.