Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

o faktycnzie, dzięki za sugestię.
A miałeś notę w mailu jako załącznik? ja mam tylko info, że nota wygenerowana.

Tylko info

Godzinę temu, golob napisał:

Teraz na stronie głównej :):

Uwaga! Usługa pobierania not obciążeniowych z IKK dla użytkowników e-TOLL jest chwilowo niedostępna. Pracujemy nad jej przywróceniem.

Mnie zastanawia z kolei ten komunikat:

image.png.7f0e4e8f2f299962ff97be2c5b8cca88.png

Też macie coś takiego? Bo ja mam podpięte urządzenie, a mimo wszystko ciągle mam ten komunikat, nawet jak go zamknę to i tak się pojawia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jacek00 napisał:

Też macie coś takiego? Bo ja mam podpięte urządzenie, a mimo wszystko ciągle mam ten komunikat, nawet jak go zamknę to i tak się pojawia

Oczywiście że też :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem maila, że wygenerowano nowy dokument., ale po zalogowaniu na e toll pojawił się komunikat

W dniu 10.11.2021 o 14:18, golob napisał:

Uwaga! Usługa pobierania not obciążeniowych z IKK dla użytkowników e-TOLL jest chwilowo niedostępna. Pracujemy nad jej przywróceniem.

A tak poza tym wprowadziłem drugi telefon, założyło mi nowy numer biznesowy sam powiązałem to z autem i działa:) W czwartek dzięki temu ( jechaliśmy bez przyczepy więc wyłączyłem przejazd powyżej 3,5 tony) uniknąłem stania w kolejce do bramek w Gliwicach Sośnicy a wczoraj przy zjeździe na Gliwice Bytom, gdzie stało kilkadziesiąt samochodów do jedynej bramki z obsługą, a my jako jedyni podjechaliśmy do bramki e toll. Fajnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pierzasty napisał:

Ten pod kodem , z prawej strony ?

16369651383155689990049221415405.jpg

To po środku:

image.png.fd4641d5b372eb3bbafb908a1589ea59.png

 

Tak czy inaczej do formularza musisz dołączyć zdjęcie z całym kodem kreskowym

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Rejestruję się w e-TOLL. Zasilam konto kasą, wprowadzam tablice rejestracyjne samochodu.

Co dalej ? Potrzebuję mieć przy sobie aplikację i telefon. Czy skanując tablice pobiorą sobie opłatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-Toll > dla pojazdów lekkich poruszający się po odcinkach autostrady A2 Konin-Stryków  i  A4 Wrocław-Sośnica.

Musisz mieć : doładowane konto na przejazd, w samochodzie smartfon z aplikacją. Uruchomić aplikacje tuż przed wjazdem na odcinek płatny !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Zbyszek napisał:

e-Toll > dla pojazdów lekkich poruszający się po odcinkach autostrady A2 Konin-Stryków  i  A4 Wrocław-Sośnica

Czyli dla samochodów i zestawów do 3,5t tylko te odcinki wymagają płatności e-toll'em? Jak tak, to super i zapominam o temacie (i o tych drogach :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lbuster napisał:

Czyli dla samochodów i zestawów do 3,5t tylko te odcinki wymagają płatności e-toll'em? Jak tak, to super i zapominam o temacie (i o tych drogach :) ).

Tak, na razie tak :D Ale jak ludzie już przywykną, to zaraz cyk i wszystkie drogi ekspresowe i autostrady zostaną objęte opłatami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vrs napisał:

Nie wymagają chyba, tylko można tam tym płacić.

Gdzieś czytałem/oglądałem, że wymagają. I tylko dlatego się tym tematem interesuję.

6 minut temu, jacek00 napisał:

Ale jak ludzie już przywykną, to zaraz cyk i wszystkie drogi ekspresowe i autostrady zostaną objęte opłatami

I pełna inwigilacja, bo wtedy to już mało kto wyłączy aplikację w podróży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vrs napisał:

Nie wymagają chyba, tylko można tam tym płacić.

Tak, od 1 grudnia płatności za A2 i A4 będą się odbywały tylko za pomocą aplikacji. Nie będzie już bramek i szlabanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne inne rozwiązanie to kupić "kupon" na przejazd. Analogowy, papierowy :)

lbuster, rezygnuj z tego BMW i bierz coś bez patrzenia na 3.5 tony. I tak to lada moment będziesz musiał mieć.

EDIT:

Dziś dostałem maila z systemu etoll informującego o założeniu zlecenia na zwrot via toll. Dokładnie miesiąc po wysłaniu do nich maila z wypełnionym formularzem i zdjęciem urządzenia. O "postępach w sprawie" będą informować w "jak najszybszym terminie" :D

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.