Skocz do zawartości

Pierwszy zakup, budżet 70 tysięcy.


danielosmachos

Rekomendowane odpowiedzi

W PL sprawa dyskusyjna. Poza PL ciągnę legalnie zgodnie z DR. 
Bardziej bałbym się jechać z tą samą przyczepą zarejestrowaną DMC 1600 i mieć na niej 300kg. ITD tylko czeka, jeździłem różnymi zestawami i wiem co się liczy dla nich, ich waga nie kłamie  
No i git..skoro wiesz to nie pytaj:) daj znać jakie oferty dostałeś na budki. Sprawę wagi pomińmy, ja pass we tej kwestii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

13 godzin temu, danielosmachos napisał:

Mam pytanie odnośnie tych wyliczeń - czy kogokolwiek zatrzymała Policja/ITD (lub słyszał o tym) i po sprawdzeniu dowodów auto+przyczepa miał problem?

Tak, zatrzymała mnie i sprawdzała, ale mieściłem się i było OK. Ale słyszałem już o zatrzymaniu przez ITD, nie spełnieniu warunku i zakazie dalszej jazdy. Dotychczas nie były to częste przypadki, ale po całym korona-boomie na kampery i przyczepy w 2020 i zapewne dalej w 2021 roku już ITD zacznie częściej zwracać uwagę na zestawy i kampery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, danielosmachos napisał:

Ale nadal mam dwie możliwości "fizyczne" zarejestrowania DMC: 1750 lub 2000.

Ja bym zarejestrował na 1750 kg bo w razie kontroli przepakujesz parę gratów do samochodu i jedziesz dalej. W przypadku nie zgodności w papierach dalej nie pojedziesz. W przyszłości jak zmienisz samochód to zwiększysz DMC przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cichy56 napisał:

Ja bym zarejestrował na 1750 kg bo w razie kontroli przepakujesz parę gratów do samochodu i jedziesz dalej. W przypadku nie zgodności w papierach dalej nie pojedziesz. W przyszłości jak zmienisz samochód to zwiększysz DMC przyczepy.

Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem po dzisiejszym zwiedzeniu punktów sprzedaży: Hobby, Fendt i Dethleffs. Dodatkowo dostałem jakieś info na maila o dostępności Burstnera w Poznaniu. Wnioski:

1. Hobby niestety mnie nie rozczarowało - słaba jakość jest widoczna nawet w nowej przyczepie. Skonfigurowałem model 560 WFU i czekam na ofertę

2. Fendt - kanciasty ale jakość dwie półki wyżej od Hobby. Niestety model który spełnia moją konfigurację już niedostępny w tym roku

3. Dethleffs - chyba jakość pomiędzy Fendt a Hobby, jest jeden na placu model który ma promocyjną cenę i dość dobre wyposażenie: Generation 465 FR (Alko ATC, zewnętrzne przyłącza wody i gazu, buda z XPS grubości: podłoga 42mm, ściany/dach 34mm. Dla porównania Hobby ma odpowiednio 39 i 31). Trochę jest mniejsza niż chciałem ale może warto...

4. Burstner Premio 460 TS - w podstawie wychodzi taniej niż Dethleffs, układ podobny ale jest 20cm dłuższy, do tego kilka rzeczy do doposażenia żeby miał to co Dethleffs. I tu pytanie do Was - czy Burstner i Dethleffs to porównywalna jakość? Pytam bo nawet jeszcze nie "dotykałem" na żywo, co dało mi opinię pomiędzy pierwszymi trzema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem po dzisiejszym zwiedzeniu punktów sprzedaży: Hobby, Fendt i Dethleffs. Dodatkowo dostałem jakieś info na maila o dostępności Burstnera w Poznaniu. Wnioski:
1. Hobby niestety mnie nie rozczarowało - słaba jakość jest widoczna nawet w nowej przyczepie. Skonfigurowałem model 560 WFU i czekam na ofertę
2. Fendt - kanciasty ale jakość dwie półki wyżej od Hobby. Niestety model który spełnia moją konfigurację już niedostępny w tym roku
3. Dethleffs - chyba jakość pomiędzy Fendt a Hobby, jest jeden na placu model który ma promocyjną cenę i dość dobre wyposażenie: Generation 465 FR (Alko ATC, zewnętrzne przyłącza wody i gazu, buda z XPS grubości: podłoga 42mm, ściany/dach 34mm. Dla porównania Hobby ma odpowiednio 39 i 31). Trochę jest mniejsza niż chciałem ale może warto...
4. Burstner Premio 460 TS - w podstawie wychodzi taniej niż Dethleffs, układ podobny ale jest 20cm dłuższy, do tego kilka rzeczy do doposażenia żeby miał to co Dethleffs. I tu pytanie do Was - czy Burstner i Dethleffs to porównywalna jakość? Pytam bo nawet jeszcze nie "dotykałem" na żywo, co dało mi opinię pomiędzy pierwszymi trzema.
Buernster i Dethlehs to nawet to samo Wszystko wychodzi z tej samej fabryki a wiele modeli jest taka sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jacek00 napisał:

Buernster i Dethlehs to nawet to samo emoji6.png Wszystko wychodzi z tej samej fabryki a wiele modeli jest taka sama.

Aha, no to mam zagwozdkę... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na konfigurator DE to wygląda jakby Burstner miał cenę podstawową niską ale wszystko trzeba domawiać, więc jestem ciekaw czy jeszcze coś można zamówić czy przyjadą gołe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, infer napisał:

Masz juz jakieś oferty cenowe?

Dethleffs jak w ogłoszeniu https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-generation-465-fr-dethleffs-generation-465-fr-najnowszy-model-2020-ID6APpt3.html

Burstner i Hobby czekam, aczkolwiek mają na stronie jakąś podstawę, tylko że to nie jest moja konfiguracja http://www.buerstner.pl/sprzedaz-kamperow-i-przyczep-kempingowych/premio-460-ts/

2 godziny temu, infer napisał:

Ja z dethleffsa bylem bardzo zadowolony. Mimo 17 lat zero prpblemow.

A tak jeszcze zapytam - też nie masz wskaźnika poziomu wody? Bo ja w tym jestem w szoku że nowa przyczepa nie ma takiej pierdoły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, danielosmachos napisał:

A tak jeszcze zapytam - też nie masz wskaźnika poziomu wody? Bo ja w tym jestem w szoku że nowa przyczepa nie ma takiej pierdoły!

I większość nie będzie miała ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jacek00 napisał:

I większość nie będzie miała ;) 

Te wszystkie z elektronicznymi panelami mają: wskaźnik wody i naładowania akumulatora chyba nawet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.