Skocz do zawartości

Pierwszy zakup, budżet 70 tysięcy.


danielosmachos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Przyszedł czas na zakup pierwszej przyczepy kempingowej (nie liczę tej którą kupiłem na budowę). 

Oczekiwania dość sprecyzowane:

1. Budżet do ok. 70 000zl, więc raczej młodsze roczniki; jednoosiowa aczkolwiek auto może pociągnąć do 2000kg DMC 

2. Waruneki konieczne:

a) osobna umywalka + przynajmniej osobny prysznic z WC, najlepiej osobny prysznic

b) łóżko małżeńskie + coś rozkładanego ze stołem

Wszystko co będzie więcej z wyposażenia wnętrz i na zewnątrz mile widziane. Generalnie będę chciał i tak uniezależnić przyczepę od kempingów (ogrzewanie wody na gaz + solar) tak żeby nie być ograniczonym. 

Marki miałem sprecyzowane i chciałem unikać Hobby po tygodniu z wynajętą, ale już widzę że często tylko Hobby spełnia warunki...

Co możecie polecić? Jak sprawa z Angielkami, nawet z Europejskich fabryk? Wiem że właśnie one mają najlepsze łazienki... 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i porady, podsyłane modele i ogłoszenia. 

Pozdrawiam, Daniel. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, infer napisał:

Angielskie przyczepy zdecydowanie nie. Poszukaj forum. Pisałem o tym kilkukrotnie

 

 

Tak, wiem - czytałem dużo. Ale one takie ładne, przytulne, no i te łazienki... 

A jak się ma takie Hobby na rynek UK? https://www.olx.pl/oferta/hobby-645-vip-2011r-z-przedsionkiem-okazja-CID5-IDHTxGe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez juz kiedyś pisałem,

Duze przyczepy dwusiowe stoja latami na kempingach I sa wynajmowane lub sa zamieszkiwane 24/7. Wbrew pozorom duzo ludzi zyje tutaj w przyczepach na stale

Szukaj na kontynencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, danielosmachos napisał:

Znajomy kupił roczną 560 w 2007 roku i jeździ do dziś. Niczym poza gniazdkami nie różni się od tych "do jeżdżenia po prawej stronie" ?
Ta z linku pofoliowana na bogato. Myślałem, że ta u handlarzy minęła.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marcin T napisał:

?
Ta z linku pofoliowana na bogato. Myślałem, że ta u handlarzy minęła.

Niby prywatny właściciel, który kupił dla siebie w UK bo tam mieszka/mieszkał. Teraz jak widać zarejestrowana w PL. Czyli folie znaczą zbyt nowy środek do reszty? ? 

27 minut temu, infer napisał:

To tez juz kiedyś pisałem,

Duze przyczepy dwusiowe stoja latami na kempingach I sa wynajmowane lub sa zamieszkiwane 24/7. Wbrew pozorom duzo ludzi zyje tutaj w przyczepach na stale

Szukaj na kontynencie

To kilka z naszego podwórka:

1.Ma wszystko tylko cena trochę wysoka chyba jak na 10 lat https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-560-cfe-excellent-hobby-560-cfe-excellent-bezwypadkowa-jak-nowa-pelne-wyposazenie-ID6DvEE3.html

2. Trochę dziwny Fendt, nie widać WC https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-brillant-560-1-os-ID6DwDeI.html

3. Kolejne Hobby 560 CFE tylko uboższe z 2014 https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-560-cfe-excellent-mover-klimatyzacja-z-ogrzewaniem-ID6DvWzx.html

Co Wy na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, danielosmachos napisał:

Niby prywatny właściciel, który kupił dla siebie w UK bo tam mieszka/mieszkał. Teraz jak widać zarejestrowana w PL. Czyli folie znaczą zbyt nowy środek do reszty? ? 

To kilka z naszego podwórka:

1.Ma wszystko tylko cena trochę wysoka chyba jak na 10 lat https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-560-cfe-excellent-hobby-560-cfe-excellent-bezwypadkowa-jak-nowa-pelne-wyposazenie-ID6DvEE3.html

2. Trochę dziwny Fendt, nie widać WC https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-brillant-560-1-os-ID6DwDeI.html

3. Kolejne Hobby 560 CFE tylko uboższe z 2014 https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-560-cfe-excellent-mover-klimatyzacja-z-ogrzewaniem-ID6DvWzx.html

Co Wy na to? 

Przyczepy, które wrzucasz to są w większosci cepy z Francji po cyganach (Fendt nr 2 nawet nie ma kibla) albo tak zwanych travelersach (głównie z UK). Te folie są mocno podejrzane - prawodpodobnie te przyczepy były używane na okrągło przez cały rok i pewnie są mocno zajechane.

Za 70k ciężko kupić przyczepę w miarę nową (od 2015 i nowsze) i z bardzo bogatym wyposażeniem jak klima, mover, antena sat itp. Z tych wszystkich co pokazywałeś to najsensowniej wygląda ta z nr. 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek po Waszych odpowiedziach i lekturze forum coraz bardziej ciśnie się jeden, że nawet za te pieniądze nie ma sensownych przyczep do kupienia... 

Co więcej, patrząc na ceny nowych i mając możliwość kupna na FV i odliczenia VAT, różnica w cenie nie robi się aż taka duża. Np. nowa 560 CFE to katalogowe 89 tysięcy netto. Wiem że będę musiał ją doposażyć do stanu jaki ma ta używana z linku 1, ale może jednak to rozsądne myślenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek po Waszych odpowiedziach i lekturze forum coraz bardziej ciśnie się jeden, że nawet za te pieniądze nie ma sensownych przyczep do kupienia... 
Co więcej, patrząc na ceny nowych i mając możliwość kupna na FV i odliczenia VAT, różnica w cenie nie robi się aż taka duża. Np. nowa 560 CFE to katalogowe 89 tysięcy netto. Wiem że będę musiał ją doposażyć do stanu jaki ma ta używana z linku 1, ale może jednak to rozsądne myślenie? 
Ja w lato na kempingu w Gąskach sprzedałem swojego Dethleffsa, zupełnie niespodziewanie. Pomyślałem że jak jest klient to nie ma co się zastanawiać, tym bardziej że planowaliśmy zmienić budę w przyszłym roku.

Kupiłem przyczepkę towarową w OBI i wróciliśmy do domu z zamiarem kupienia 3 letniej używki. Zacząłem szukać i tak jak szukałem tak szukam dalej. Ceny używanych przyczep są wg mnie mało atrakcyjne. Najpewniej dozbieram kasę i kupimy nówkę w DE i na spokojnie ja doposażę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, infer napisał:

...  Najpewniej dozbieram kasę i kupimy nówkę w DE i na spokojnie ja doposażę

Dlaczego w DE? Cena, dostępność czy coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w DE? Cena, dostępność czy coś innego? 
Z wielu powodów:
- arogancja polskich sprzedawców
- postawa 'mam klienta w dupie'
- zerowy wybór na placu
- przyczepy zamówione do produkcji to z reguły golasy
- mieszkam w UK więc bliżej do domu
- wybór, ceny i chęć obsługi klienta w Niemczech na dużo wyższym poziomie


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.