Skocz do zawartości

Pierwszy zakup, budżet 70 tysięcy.


danielosmachos

Rekomendowane odpowiedzi

No proszę. Nie zgłębiałem tematu więc nie wiedziałem że tak wygląda branża nowych przyczep i sprzedaży... 
Smolicz - podjechaliśmy na wiosnę wypożyczoną toyota aygo, nie byli za bardzo zainteresowani rozmową, gdy zawitałem do nich moim prywatnym autem tego lata Pan prawie zrobił nam lewatywę.

Elcamp- zerowa komunikacja zwrotna i rozmowa na zasadzie wybierz se Pan z katalogu i za rok będzie.

Na tym postanowiłem zakończyć przygodę z Polskimi przedsiębiorcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

32 minuty temu, infer napisał:

- przyczepy zamówione do produkcji to z reguły golasy
 

Prawda, ale z racji, że data produkcji jest z przyszłości, to taką przyczepę możesz sobie dokonfigurować o co Ci się podoba. Nie ma z tym problemu. Mój Knaus będzie produktowany dopiero w marcu, więc kilka rzeczy mogłem sobie spokojnie dołożyć. 

14 minut temu, danielosmachos napisał:

No proszę. Nie zgłębiałem tematu więc nie wiedziałem że tak wygląda branża nowych przyczep i sprzedaży... 

Marnie wygląda - przynajmniej w Polsce. Brak konkurencji robi swoje, do tego stopnia, że to klient ma się starać aby ktoś Ci zechciał sprzedać przyczepę. Moja obecna przyczepa kupowana była w 2016 roku, więc śmiało mogę stwierdzić, że przez 4 ostatnie lata niewiele się zmieniło. 

12 minut temu, infer napisał:

Smolicz - podjechaliśmy na wiosnę wypożyczoną toyota aygo, nie byli za bardzo zainteresowani rozmową, gdy zawitałem do nich moim prywatnym autem tego lata Pan prawie zrobił nam lewatywę.

Elcamp- zerowa komunikacja zwrotna i rozmowa na zasadzie wybierz se Pan z katalogu i za rok będzie.

Na tym postanowiłem zakończyć przygodę z Polskimi przedsiębiorcami
 

W większosci przypadków to tak niestety wygląda.... na szczęście są wyjątki od tej reguły. Mnie np. w tym roku Klaja i Tomice całkowicie olali - a poprosiłem ofertę na Weinsberga. Nadal czekam... 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielosmachos napisał:

Co więcej, patrząc na ceny nowych i mając możliwość kupna na FV i odliczenia VAT, różnica w cenie nie robi się aż taka duża

Można było domyślić się, że taki wniosek prędzej czy później wyciągniesz. Ja w tamtym roku odpuściłem szukanie 2-3 latki po 6 miesiącach. Różnice w cenie są tak minimalne, że z reguły zakup był średnio opłacalny.
 

33 minuty temu, infer napisał:

Z wielu powodów:
- arogancja polskich sprzedawców
- postawa 'mam klienta w dupie'
- zerowy wybór na placu
- przyczepy zamówione do produkcji to z reguły golasy
- mieszkam w UK więc bliżej do domu
- wybór, ceny i chęć obsługi klienta w Niemczech na dużo wyższym poziomie

No i "serwis" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Prawda, ale z racji, że data produkcji jest z przyszłości, to taką przyczepę możesz sobie dokonfigurować o co Ci się podoba. Nie ma z tym problemu. Mój Knaus będzie produktowany dopiero w marcu, więc kilka rzeczy mogłem sobie spokojnie dołożyć. 


Mnie Elcmap powiedział że doposazyc mogą tyko oni u siebie na placu rzeczy jak klimą itd. Na modyfikację w fabryce nie ma szans (chodziło mi o Adrie 613PK z ALDE)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Mnie Elcmap powiedział że doposazyc mogą tyko oni u siebie na placu rzeczy jak klimą itd. Na modyfikację w fabryce nie ma szans (chodziło mi o Adrie 613PK z ALDE)

Mogła już pojsc do produkcji i jakiekolwiek zmiany były już niemożliwe. Ale to też kwestia podejścia sprzedawcy i samej komunikacji.

 

Moje doświadczenia z Elcampem nie są najlepsze. Zdecydowanie lepsze jest Cargo - naprawdę sprawnie działają - w końcu miałem tam właśnie skonfigurowaną Avive 563 z odbiorem na styczeń - Avive która też była zamówiona jako golas przez Cargo - nie było żadnego problemu ze zmianami, oczywiście do jakiegoś czasu kiedy musieli finalnie kliknąć co idzie do produkcji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marcin T napisał:

Można było domyślić się, że taki wniosek prędzej czy później wyciągniesz. Ja w tamtym roku odpuściłem szukanie 2-3 latki po 6 miesiącach. Różnice w cenie są tak minimalne, że z reguły zakup był średnio opłacalny.
 

Ech, dokładnie mam takie same przemyślenia, ale póki co ja się jeszcze nie zniechęcam. Daje sobie czas do marca/kwietnia i liczę na to, że może coś się uda znaleźć. Pewnie jakbym miał firmę i mógłbym co nieco odliczyć to dawno bym już zamówił nowa. Szczególnie, że i tak na poczatek potrzebowałbym tylko movera z tzw. wodotrysków, w które bym chciał doposażyc "golasa". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich rozmowach z niemieckimi dealerami knausa nie jest tak super:) ja przyczepe miałem sprecyzowaną więc mogłem porównać z procamp. Cena wyższa w niemczech  o jakieś 10 tyś i brak negocjacji. Zasada taka że jak jest na placu to kupujesz za tyle ile stoi a negocjować możesz tę którą zamówisz. Procamp obsługa całkiem ok, wiadomo trzeba było się przypominać ale wydaje mi się że Pan Tomek ma poprostu dużo na głowie. Też prowadzę biznes więc potrafie zrozumieć. Napewno dobra jakość obsługi jest w CC kutno. Klaja wystawia wszystko na stronie. A hobby zamawiane w pl ze smiesznym dmc i ciężko to zmienić. Szału nie ma ale popyt ogromny a kraj nie przygotowany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem w ciągu ostatnich 24h zapytania do CarGo, Kampi, Center-camp, Centrumcampingowe, Pro Camp, Klaja. Zobaczymy czy się ktoś odezwie, podałem konkretne przyczepy które mnie interesują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem w ciągu ostatnich 24h zapytania do CarGo, Kampi, Center-camp, Centrumcampingowe, Pro Camp, Klaja. Zobaczymy czy się ktoś odezwie, podałem konkretne przyczepy które mnie interesują. 
Daj znac , jestem ciekaw jaki będzie odzew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, danielosmachos napisał:

Ja wysłałem w ciągu ostatnich 24h zapytania do CarGo, Kampi, Center-camp, Centrumcampingowe, Pro Camp, Klaja. Zobaczymy czy się ktoś odezwie, podałem konkretne przyczepy które mnie interesują. 

A konkretnie jakie model bierzesz pod uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

A konkretnie jakie model bierzesz pod uwagę? 

Tak jak napisałem, "must have" dla mnie to łóżko małżeńskie i przynajmniej oddzielna umywalka. Wcale nie ma u wszystkich producentów takiego wyboru, na zasadzi 1:1 tylko inny producent. Najlepsze układy i wielkość ma "niestety" Hobby, resztę starałem się dopasować:

1. Fendt Bianco Active 515 SD
2. Fendt Opal 560 SRF
3. Hobby 560 WFU
4. Hobby 560 CFE
5. Hobby 560 FC
6. Fendt TENDENZA 465 SFB
7. Dethleffs Nomad 560 RFT
8. Dethleffs Nomad 590 RF
9. Knaus SÜDWIND 500 UF

W poniedziałek-wtorek mam zamiar jechać na pierwszy objazd do punktów żeby dotknąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czerwcu wysłałem zapytanie do każdego dilera Dethleffsa, później przynajmniej dwukrotnie do każdego dzwoniłem. Ostatecznie, po kilku kolejnych telefonach, w sierpniu dostałem jedną ofertę:) 

A nie wybrzydzałem, w grę wchodził jeden model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rolf napisał:

Ja w czerwcu wysłałem zapytanie do każdego dilera Dethleffsa, później przynajmniej dwukrotnie do każdego dzwoniłem. Ostatecznie, po kilku kolejnych telefonach, w sierpniu dostałem jedną ofertę:) 

A nie wybrzydzałem, w grę wchodził jeden model.

Również do CC Kutno? Ja dzisiaj zapytałem tylko czy są otwarci jutro, po minucie dostałem odp. na FB. Ale o ofercie się nie wypowiadam, czas świąteczno-urlopowy więc czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, danielosmachos napisał:

Również do CC Kutno? Ja dzisiaj zapytałem tylko czy są otwarci jutro, po minucie dostałem odp. na FB. Ale o ofercie się nie wypowiadam, czas świąteczno-urlopowy więc czekam.

Również:) I jedyni którzy przysłali ofertę, później kontakt już niezły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.