Skocz do zawartości

Pierwszy zakup, budżet 70 tysięcy.


danielosmachos

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, danielosmachos napisał:

Rozumiem że masz dobre doświadczenie i polecasz?

Nie obawiam się kontaktu z dealerem bo z nim się dogadam pewnie po angielsku. Bardziej chodzi o urzędy - zarejestrowanie, chyba że można tak jak ktoś już pisał na forum przyjechać z tablicami polskimi?

Ja chcę za gotówkę więc nie byłoby może problemu ? A możesz podpowiedzieć kto z forum takie tematy ma już za sobą i ewentualnie może pomóc?

No to uderzaj do @Mandrol który rok temu kupował przyczepę od Niemca, też na firmę ;) 

Nie ma żadnego problemu. Jak masz NIP EU i jesteś w bazie Vies to kupujesz za kwotę netto. Dostajesz FVAT zakupową i w PL rejestrujesz. Z tablicą jedziesz po odbiór i wracasz na kołach. Możesz też i lawetą jak chcesz ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 minut temu, Mandrol napisał:

"Nicht Fersteien" (chyba jakoś tak to się pisze) też się przyda ?

Ja tak właśnie zrobiłem. Poszukaj tematu o mojej Adorce 573PT- tam wszystko opisałem w szczegółach ?

Po przeczytaniu Twojego tematu wszystko wydaje się proste ? Dogadywałeś się z dealerem po niemiecku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, danielosmachos napisał:

Po przeczytaniu Twojego tematu wszystko wydaje się proste ? Dogadywałeś się z dealerem po niemiecku?

Kolega @kalapan mi pomógł z "krecią robotą" na samym początku a potem to już tylko mój "englisz" wystarczył. Atakuj bo tam większy wybór i taniej bo nie musisz wyskakiwać od razu z VAT-em i czekać potem na jego zwrot jak to jest w przypadku zakupu w Polsce. Powodzonka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek załatwisz wszystko meilowo. Dobry dealer też bez problemu załatwi tablice wywozowe, a jak nie to z tym też nie ma problemu. Popisz na początek meile do kilku sprzedawców, bedziesz miał rozeznanie. W razie czego pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, danielosmachos napisał:

 

A tak jeszcze zapytam - też nie masz wskaźnika poziomu wody? Bo ja w tym jestem w szoku że nowa przyczepa nie ma takiej pierdoły!

To chyba zależy od marki. Wszystkie Fendy mają, w Hobby też chyba jest. To tani bzdet więc inne marki też pewnie mają. 

 

Swoją drogą to taki średnio przydatny bzdet. Jak się kończy woda to pompka głośniej zaczyna pracować i wtedy wiem że zostało góra 20 litrów. 

Jak ktoś lubi gadżety to ok. Ja nie preferuje mieć przedziwnej maszynowni ze wskaźnikami w części mieszkalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielpoz napisał:

Swoją drogą to taki średnio przydatny bzdet. Jak się kończy woda to pompka głośniej zaczyna pracować i wtedy wiem że zostało góra 20 litrów. 

Jak ktoś lubi gadżety to ok. Ja nie preferuje mieć przedziwnej maszynowni ze wskaźnikami w części mieszkalnej?

Jak Dethleffs ma 38l zbiornik to raczej przy 20 litrach nie zabrzęczy tylko przy 5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Dethleffs ma 38l zbiornik to raczej przy 20 litrach nie zabrzęczy tylko przy 5 
Opcje sa dwie
- targasz poduchę i patrzysz ile jest wody
- dolewasz codziennie profilaktycznie

Napisz parę maili do handlarzy z mobile.de , w większości są to duże centea kempingowe i po angielsku się dogadasz bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o poradę, ponieważ jak pisałem ważne jest dla mnie możliwość gazowego podgrzewania wody, żeby być niezależnym od prądu. Bardzo dużo przyczep ma "zwykłą" Trumę i bojler elektryczny a mi zależy na Combi. Czy jest może inny sposób na ogrzewanie wody poza kampingiem i prądem z sieci gdy będę podróżował "na dziko"? Nie ukrywam że to też bardzo mnie ogranicza w wyborze przyczepy,  np. Knaus Sudwind 500 UF ma tylko zwykła trumę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, danielpoz napisał:

Jak ktoś lubi gadżety to ok. Ja nie preferuje mieć przedziwnej maszynowni ze wskaźnikami w części mieszkalnej?

Słowo klucz: "gadżet" ;) Oczywiście, że da się żyć bez tego wszystkiego :D 

3 minuty temu, danielosmachos napisał:

Proszę jeszcze o poradę, ponieważ jak pisałem ważne jest dla mnie możliwość gazowego podgrzewania wody, żeby być niezależnym od prądu. Bardzo dużo przyczep ma "zwykłą" Trumę i bojler elektryczny a mi zależy na Combi.

Możesz zawsze zwykłą termę Trumy wymienić na bojler gazowy. Oczywiście Combi będzie dużo wygodniejsze.

3 minuty temu, danielosmachos napisał:

Czy jest może inny sposób na ogrzewanie wody poza kampingiem i prądem z sieci gdy będę podróżował "na dziko"? Nie ukrywam że to też bardzo mnie ogranicza w wyborze przyczepy,  np. Knaus Sudwind 500 UF ma tylko zwykła trumę

Bojler gazowy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał:

Możesz zawsze zwykłą termę Trumy wymienić na bojler gazowy. Oczywiście Combi będzie dużo wygodniejsze.

No tak, tylko właśnie sprawdziłem że to wydatek rzędu 4 tyś. więc przy nowej przyczepie musiałaby być tańsza o co najmniej tyle... A patrzę na mobile.de i Knaus  bez Combi wychodzi tyle samo co Dethleffs w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, danielosmachos napisał:

No tak, tylko właśnie sprawdziłem że to wydatek rzędu 4 tyś. więc przy nowej przyczepie musiałaby być tańsza o co najmniej tyle... A patrzę na mobile.de i Knaus  bez Combi wychodzi tyle samo co Dethleffs w PL.

Ale który Knaus i który Dethlefs? Nie ma sensu porównywać różnych przyczep jeśli się różnią one długością zabudowy czy układem wewnętrznym, bo wiadomo że wtedy ceny będą diametralnie różne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Ale który Knaus i który Dethlefs? Nie ma sensu porównywać różnych przyczep jeśli się różnią one długością zabudowy czy układem wewnętrznym, bo wiadomo że wtedy ceny będą diametralnie różne. 

Knaus SÜDWIND 500 UF vs. Dethleffs Generation 465 FR. Na pierwszy rzut oka dla mnie bardzo podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, danielosmachos napisał:

No tak, tylko właśnie sprawdziłem że to wydatek rzędu 4 tyś. więc przy nowej przyczepie musiałaby być tańsza o co najmniej tyle... A patrzę na mobile.de i Knaus  bez Combi wychodzi tyle samo co Dethleffs w PL.

4tyś za combi czy bojler gazowy? Jeśli combi to cena jak od pasera?

 

Chyba że podajesz te ceny w euro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.