Skocz do zawartości

Pierwszy zakup, budżet 70 tysięcy.


danielosmachos

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, danielosmachos napisał:

A co to jest ten pakiet samowystarczarlności (2 V Autark Paket inkl. 90 AH AGM Batterie) - chyba nie solar?

Na pewno akumulator a reszta to pewnie fantazja producenta, trzeba dopytać.

Wydaje mi się, że jeśli konfigurujesz sam, to cena np trumy gazowej powinna być umniejszona o brak termy. Ale może się mylę.

Jeśli kupujesz z placu, to wszystko co dołożysz kosztuje 100% ale możesz zdemontowane odsprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 minuty temu, jacek00 napisał:
25 minut temu, danielosmachos napisał:
Właśnie dlatego pisałem do Was o opinię co do jakości itp, bo chyba właśnie będę musiał zrezygnować z moich wszystkich oczekiwać i ją klepnąć...

Wychodzi 22000 eu brutto. W DE po ile one chodzą?

Najtańsza 18 900€ netto, ta wychodzi 18 048€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Ale najtańsza  z ATC i Trumą Combi? 

Tak, ta seria tylko taka chyba wychodziła. To jakaś specjalna edycja chyba

18 minut temu, filipert napisał:

Na pewno akumulator a reszta to pewnie fantazja producenta, trzeba dopytać.

Wydaje mi się, że jeśli konfigurujesz sam, to cena np trumy gazowej powinna być umniejszona o brak termy. Ale może się mylę.

Jeśli kupujesz z placu, to wszystko co dołożysz kosztuje 100% ale możesz zdemontowane odsprzedać.

A to te w DE można konfigurować? Wydaje mi się że stoją na placu gotowe. Skoro w PL nie można już zamówić to tam raczej też chyba wyprodukowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, danielosmachos napisał:

A to te w DE można konfigurować? Wydaje mi się że stoją na placu gotowe. Skoro w PL nie można już zamówić to tam raczej też chyba wyprodukowane.

Zapewne tak. Odniosłem się do hipotetycznej sytuacji.

Ale może w tym roku zarezerwuj coś w wypożyczalni a przez te kilka miesięcy znajdziesz i zarezerwujesz coś na 2022. Ja decydując się na nową (absolutnie hipotetycznie), to najbardziej cenił bym sobie możliwość konfiguracji i wyboru według swoich preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Ale może w tym roku zarezerwuj coś w wypożyczalni a przez te kilka miesięcy znajdziesz i zarezerwujesz coś na 2022. Ja decydując się na nową (absolutnie hipotetycznie), to najbardziej cenił bym sobie możliwość konfiguracji i wyboru według swoich preferencji.

Mam też takie myśli, tylko że u mnie to nie chodzi nawet o konfigurację którą mogę uzupełnić/dodać a bardziej o układy z oddzielną łazienką, których jest niestety bardzo mało. Idealną proporcję długość/szerokość i układ wnętrza z osobną łazienką ma Hobby 560 WFU. Ale cały czas obawiam się że to nie będzie dobry wybór ze względu na jakość wykonania, po tym gdy "dotknąłem" inne.

Druga sprawa że ceny też będą wyższe już we wrześniu prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, danielosmachos napisał:

 

Druga sprawa że ceny też będą wyższe już we wrześniu prawdopodobnie.

Wyższe ceny,  skąd te wiadomości, nie długo apartament się kupi za przyczepę jak tak dalej pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peja76 napisał:

Wyższe ceny,  skąd te wiadomości, nie długo apartament się kupi za przyczepę jak tak dalej pójdzie.

Przewidujesz spadek cen w 2021? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, danielosmachos napisał:

Przewidujesz spadek cen w 2021? ?

Myślę że się unormuje, ile można, tak jak pisałem, jak tak dalej będzie to chyba apartament kupisz w cenie przyczepy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższe ceny,  skąd te wiadomości, nie długo apartament się kupi za przyczepę jak tak dalej pójdzie.
Rok w rok ceny przyczep idą w górę. Wątpię aby nagle było inaczej
Myślę że się unormuje, ile można, tak jak pisałem, jak tak dalej będzie to chyba apartament kupisz w cenie przyczepy
Ale ceny nieruchomości też rosną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał:

Rok w rok ceny przyczep idą w górę. Wątpię aby nagle było inaczej emoji6.pngAle ceny nieruchomości też rosną emoji6.png

Nie wiem nie znam się na nieruchomościach, ale moja kuzynka chce kupić w Poznaniu mieszkanie, w święta rozmawialiśmy mówiła że na razie pasuje bo od roku śledzi rynek i ceny się zatrzymały a nawet pomału lecą na dół.

Objechaliśmy też Kołobrzeg i okolice, gdzie tylko miejsce to coś budują, od małych domków do dużych hoteli, myślę że jednak rynek w końcu się nasyci.

Na takiej wiosce mam działkę 1000m2, tam też mini deweloperzy budują, był okres że co wybudowali to sprzedane, teraz widzę plandeka (na sprzedaż) wisi od jesieni i :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirus sie skończy to I popyt siadzie. Kwestia czasu. Ja na pewno daje na luz
Wg mnie nic takiego nie będzie. Z prostej przyczyny. Firmy nie nadążają z produckją, bo jest taki popyt. Nie bez powodu moja przyczepa przez 4 lata zdrożała o 30%, nie stało się to przecież też z roku na rok tylko sukcesywnie po trochu
Nie wiem nie znam się na nieruchomościach, ale moja kuzynka chce kupić w Poznaniu mieszkanie, w święta rozmawialiśmy mówiła że na razie pasuje bo od roku śledzi rynek i ceny się zatrzymały a nawet pomału lecą na dół.

Objechaliśmy też Kołobrzeg i okolice, gdzie tylko miejsce to coś budują, od małych domków do dużych hoteli, myślę że jednak rynek w końcu się nasyci.

Na takiej wiosce mam działkę 1000m2, tam też mini deweloperzy budują, był okres że co wybudowali to sprzedane, teraz widzę plandeka (na sprzedaż) wisi od jesieni i default_pupa.gif

Że rynek się nasyci to słyszałem już 10 lat temu kiedy kupowaliśmy z żoną swoje mieszkanie. To wtedy ceny podobno były już n jakiejś górce i miały spadać. Tymczasem dzisiaj mieszkania takie jak moje chodzą o około minimum 50% drożej za metr niż 10 lat temu.

 

Też nie obserwuje rynku, chociaz ostatnio bardziej bo rozglądamy się powoli za czymś większym i wolnostojącym. Absolutnie mieszkania sprzedawać nie mamy zamiaru, raczej pójdzie na wynajem. Zdziwilem się tylko mocno jak spojrzałem na aktualne ceny nieruchomości w okolicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:
2 godziny temu, infer napisał:
Wirus sie skończy to I popyt siadzie. Kwestia czasu. Ja na pewno daje na luz

Wg mnie nic takiego nie będzie. Z prostej przyczyny. Firmy nie nadążają z produckją, bo jest taki popyt. Nie bez powodu moja przyczepa przez 4 lata zdrożała o 30%, nie stało się to przecież też z roku na rok tylko sukcesywnie po trochu

Wiesz co dziś usłyszałem od kupujących nową przyczepę, że biorą w lizing z dużym wykupem na trzy lata, jak się nie spodoba to po prostu jej nie wykupią, zostawią lizingowi, bo co z nią potem zrobią, kopara mi opadła.

To jest ich pierwsza przyczepa.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, peja76 napisał:

Wiesz co dziś usłyszałem od kupujących nową przyczepę, że biorą w lizing z dużym wykupem na trzy lata, jak się nie spodoba to po prostu jej nie wykupią, zostawią lizingowi, bo co z nią potem zrobią, kopara mi opadła.

To jest ich pierwsza przyczepa.

No to zaczyna się tak jak z autami. Może to i niegłupi pomysł, będą mieli co 3 lata nową przyczepę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.