Skocz do zawartości

Pierwszy zakup, budżet 70 tysięcy.


danielosmachos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z góry przepraszam za długie milczenie ale proces zakupu, konfiguracji i wszystkich ustaleń mnie pochłonął, do tego ciężki okres w pracy itp. Ale po kolei:

W dniu 31 marca odebrałem przyczepę z CC Kutno, Dethleffs Generation 465FR. Opis ze strony CC Kutno ? :

               1. " Dethleffs GENERATION wyróżnia się na tle konkurencji na pierwszy rzut oka. Ogromne wrażenie wywiera bardzo bogate wyposażenie standardowe, które śmiało można porównywać z modelami przyczep w wyższych cenach- pod względem technicznym, funkcjonalnym i wizualnym. Nowoczesny design i szeroka obudowa zewnętrzna są wyjątkowe w tym przedziale cenowym. Dzięki standardowemu obciążeniu, wysokiej jakości aluminiowym felgom i drzwiom wejściowym o szerokości 70 cm ze stopniem wejściowym, GENERATION wyznacza nowe standardy w zakresie komfortu (DMC 1800 kg).

Przyczepa posiada bardzo bogate wyposażenie:
– gładka biała blacha

– drzwi wejściowe o szerokości 70 cm.

– stylowy tylny nośnik ze zintegrowanymi światłami

– chromowane klamki zewnętrzne

– ATC

– osłona dyszla

– alufelgi

– koło zapasowe

– Midi-Heki

– ogrzewanie Truma Combi 4

– podgrzewacz wody – gazowy

– przygotowanie pod klimatyzację

– duża lodówka o pojemności 142 litrów

– uchwyt do telewizora

– gniazdo usb na pasku świetlnym

– nowy wystrój wnętrza

– pakiet prysznicowy

– reduktor gazu Duo Control + crash sensor

– podkładki pod nogi podporowe

– zewnętrzne przyłącze gazowe (np. do grila)

– zewnętrzne gnizado rtv, 230 volt

– oświetlenie ledowe

       2. Z rzeczy które zamówiłem jako doposażenie:

- 2 x sztywny panel solarny 150W z regulatorem Victron Smart Solar 75/15
- akumulator Haze H Z Y - E V 1 2 - 160Ah 
- mover P1 automat  + ładowarka

     3. Z rzeczy które sam zamontowałem/montuję:

- przetwornica AZO Digital IPS-3000S

- automatyczny przełącznik zasilania 230V 16A APZ-02

- bagażnik na rowery Enduro BC260

- markiza Thule Omnistor 1200 425cm

- lusterka Reich Speed Fix

Odbyłem już kilka dni wyjazdów na dziko. Poniżej kilka zdjęć. Dziękuję wszystkim za nieocenioną pomoc w konfiguracji, rady itp.

Filmik CC Kutno z 2019, identyczna jak moja tylko ta ma jeszcze okno z przodu 

 

20210331_120138.jpg

20210331_115253.jpg

20210404_172433.jpg

20210406_121633.jpg

20210407_110336.jpg

20210407_145047.jpg

20210416_182634.jpg

Edytowane przez danielosmachos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ładna przyczepa. I na ta chwilę jeżeli chodzi o design to coraz bardziej do mnie przemawia właśnie Dethleffs. Piękne te przyczepy !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipert napisał:

No, tego to Ci zazdroszczę najbardziej 

Jak wiesz zakup co prawda był poprzedzony analizą ale właściwe wziąłem ostatnią sztukę, bo już ich nie produkują. Ale fakt że jest bardzo dobrze przemyślana (np. Martwiłem się że ma mały zbiornik na wodę - tylko 38 litrów, ale okazało się że do spłuczki ma oddzielny, więc jest dodatkowe 19 litrów) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.04.2021 o 17:41, danielosmachos napisał:

20210331_115253.jpg

Jak tam się użytkuje te szerokie drzwi?

Z pewnością komfort pokonywania otworu nieporównywalnie na +

Ale ciekawi mnie jak oceniasz wielkość skrzydła pod względem zajmowanego miejsca przed przyczepą, pewnie więcej wyjdzie jak już markiza się pojawi i zaczniesz zagospodarowywać przestrzeń pod nią. A masz jakąś moskitierę na tych drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, filipert napisał:

Jak tam się użytkuje te szerokie drzwi?

Z pewnością komfort pokonywania otworu nieporównywalnie na +

Ale ciekawi mnie jak oceniasz wielkość skrzydła pod względem zajmowanego miejsca przed przyczepą, pewnie więcej wyjdzie jak już markiza się pojawi i zaczniesz zagospodarowywać przestrzeń pod nią. A masz jakąś moskitierę na tych drzwiach?

Szerokie drzwi w dethleffs są spoko, z ramą to chyba 72 cm. W kamperach jest moskitiera zasłaniana od boku więc w przyczepie pewnie też. Bardzo wygodny patent np na zimę kiedy ładujesz się w stroju narciarskim do środka ściągnąć na progu buty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 07:00, filipert napisał:

Jak tam się użytkuje te szerokie drzwi?

Z pewnością komfort pokonywania otworu nieporównywalnie na +

Ale ciekawi mnie jak oceniasz wielkość skrzydła pod względem zajmowanego miejsca przed przyczepą, pewnie więcej wyjdzie jak już markiza się pojawi i zaczniesz zagospodarowywać przestrzeń pod nią. A masz jakąś moskitierę na tych drzwiach?

Jestem po kilku wyjazdach ale nie mam punktu odniesienia co do drzwi bo tylko raz wypożyczalem Hobby, a tam było wszystko inne ?

Markiza pojawiła się w tym tygodniu - Thule Omnistore 1200 4,25m,ale niestety po rozpakowania i założeniu okazała się dziurawa jak sitko!

Przyczyną było pozostawienie opiłków po wierceniu otworu na rafter, które pięknie przy zwijaniu pocięły materiał. Na szczęście reklamacja uznana i ma być wymieniona. Więc jeszcze się nie rozkładałem przed drzwiami i pod markizą. Drzwi akurat nachodzą trochę na koło + są otwarte obok przyłącza. Generalnie jak widzisz przyczepa ma mało powierzchni plaskich użytkowych, ewentualny przedsionek do markizy będzie nachodził na okna.

Drzwi mają zintegrowaną markize składaną na bok + do tego jest obniżony stopień wejściowy, więc na pewno dużo bardziej funkcjonalne niż w Hobby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, danielosmachos napisał:

obniżony stopień wejściowy,

dasz fotkę tego rozwiązania?

30 minut temu, danielosmachos napisał:

Markiza pojawiła się w tym tygodniu - Thule Omnistore 1200 4,25m,ale niestety po rozpakowania i założeniu okazała się dziurawa jak sitko!

Przyczyną było pozostawienie opiłków po wierceniu otworu na rafter, które pięknie przy zwijaniu pocięły materiał. Na szczęście reklamacja uznana i ma być wymieniona.

rozumiem, że nie Ty wierciłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, filipert napisał:

dasz fotkę tego rozwiązania?

rozumiem, że nie Ty wierciłeś

Nie, oryginalnie zapakowana z Belgii taka przyjechała z gratisowymi opilkami ?

Co do stopnia - nie mam teraz zdjęcia swojej, ale taki jak ten, w sensie obniżona podłoga na wejściu. 

stopien.jpg.92278663d6859dea55cdc24a9ed2f44f.jpg

Edytowane przez danielosmachos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.