Skocz do zawartości

Pierwszy zakup, budżet 70 tysięcy.


danielosmachos

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Marcin T napisał:
Jacku, masz na myśli wyjmowaną baterię i zasłonkę czy osobna, pełna kabina, bo z tą drugą opcją się nie spotkałem.

Osobną kabinę. W Camperze i Nomadzie jest to jako opcja ale w modelach z łóżkiem francuskim chyba tylko gdzie łazienka idzie wzdłuż tego łóżka. 

Tu jest taka wersja:

https://www.mobile.de/pl/Samoch%C3%B3d-kempingowy/Dethleffs-Camper-530-FSK/vhc:motorhome,pgn:3,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:7300,mld:camper+530+fsk,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/306535785.html

A tu wersja bez prysznica (podstawowa):

https://www.mobile.de/pl/Samoch%C3%B3d-kempingowy/Dethleffs-Camper-530-FSK/vhc:motorhome,pgn:3,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:7300,mld:camper+530+fsk,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/308970088.html

30 minut temu, infer napisał:
Kupujesz w cenie netto a Vat płacisz w Polsce, chyba  

Zgadza się.  

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakie jest DMC samego auta? (kwestia przelicznika 1/33). 
A tak w ramach ciekawości nie wiem czy wiecie że w UK nie ma przelicznika masy, auto ciągnie tyle ile na tabliczce natomiast pojazd o DMC do 3500kg nie może ciągnąć przyczepy dłuższej niż 7m po podłodze + dyszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek00

nie ma czegoś takiego 1/33 a jeśli jest gdzieś o tym mowa to ITD nie ma o tym zielonego pojęcia ! sam dzwoniłem do 5-6 miast i pytałem o ten problem ,nikt nie wiedział do końca o co pytam i jak to tłumaczyć w ITD !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marcin668 napisał:

danielosmachos

pytanie jeszcze bo auto może pociągnąć 2000kg a czy kierowca może więcej DMC   zestawu niż 3500kg ?

Tak, mam B+E i C+E ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jacek00 napisał:

No i jakie jest DMC samego auta? (kwestia przelicznika 1/33). 

 

20200828_165508.jpg

2 minuty temu, marcin668 napisał:

Z prawem jazdy nie ma szczęścia, są zdane egzaminy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcin668 napisał:

jacek00

nie ma czegoś takiego 1/33 a jeśli jest gdzieś o tym mowa to ITD nie ma o tym zielonego pojęcia ! sam dzwoniłem do 5-6 miast i pytałem o ten problem ,nikt nie wiedział do końca o co pytam i jak to tłumaczyć w ITD !!!

Aha, nie ma. Spoko

A to odpowiedź pewnie od Świętego Mikołaja ?

1255531775_image.png.b2146a6afeb0a15d98723aacce18241a(1).png.25df462d762e93240c0716220e9c4911.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcin668 napisał:

jacek00

nie ma czegoś takiego 1/33 a jeśli jest gdzieś o tym mowa to ITD nie ma o tym zielonego pojęcia ! sam dzwoniłem do 5-6 miast i pytałem o ten problem ,nikt nie wiedział do końca o co pytam i jak to tłumaczyć w ITD !!!

1,33, ale wiadomo o co chodzi. W sumie dobre, rozumowania małego dziecka. Jak się jakiś przedmiot zasłoni, maluch myśli że zniknął :) Trafiłeś na niekompetentne osoby w ITD, masz fart. Trafisz raz na drodze kompetentnego policjanta/funkcjonariusza ITD z patrolu, i weź mu się wytłumacz że dzwoniłeś, i nikt nie kumał. Takie info telefoniczne nie rozgrzesza. Nie pojedziesz dalej, i koniec, i będzie miał 100% racji. Nie chce mi się o tym pisać po raz n-ty, niech każdy zaklina sobie rzeczywistość na własny rachunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielosmachos napisał:

 

20200828_165508.jpg

Z prawem jazdy nie ma szczęścia, są zdane egzaminy ?

No to jeśli DMC auta to 2365 to w przypadku ciągnięcia przyczepy wyposażonej w hamulec najazdowy maks co możesz ciągnąć to 1778 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, infer napisał:

Mam pytanie odnośnie tych wyliczeń - czy kogokolwiek zatrzymała Policja/ITD (lub słyszał o tym) i po sprawdzeniu dowodów auto+przyczepa miał problem?

I pytam o PL jak również poza. Bo wg. dowodu są inne masy i DMC zestawu to aż 4365kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tych wyliczeń - czy kogokolwiek zatrzymała Policja/ITD (lub słyszał o tym) i po sprawdzeniu dowodów auto+przyczepa miał problem?
I pytam o PL jak również poza. Bo wg. dowodu są inne masy i DMC zestawu to aż 4365kg
Ja nigdy kontroli drogowej nie miałem ale z pewnością są tacy co mieli a i budki było brane na lawetę.

Wg polskich przepisów ciągnąć możesz 1778kg z hamulcem najazdowym i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.