Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Wychodzi na to, że lepiej nigdzie nie jeździć emoji1787.png

Nie - lepiej sprzedać cycepę i kupić kampera:bevil:

Wtedy zamiast big footów (czy small footów) tak jak ja będziesz uszkadzał sobie wysuwany stopień:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zulos napisał:

Nie - lepiej sprzedać cycepę i kupić kampera:bevil:

Wtedy zamiast big footów (czy small footów) tak jak ja będziesz uszkadzał sobie wysuwany stopień:D

Kupiłeś ten stopień? jaki masz bo kupiłem do cepy i nie pasuje:mlot: i mam na zbyciu;) lezy już pół roku:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, peja76 napisał:

Kupiłeś ten stopień? jaki masz bo kupiłem do cepy i nie pasuje:mlot: i mam na zbyciu;) lezy już pół roku:(

Mam Ciule - nie wiem jaki model, ale klasyczny:-)

W sumie to uszkodziłem sobie tylko mocowanie skrzynki stopnia - sam mechanizm póki co działa, ale może zapasowa by się przydała;)

To chyba taki jest:

https://incamp.sklep.pl/pl/p/Stopien-wejsciowy-do-kampera-i-przyczepy-elektryczny-THULE-400-V18-12V/68?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=6654047499&gclid=EAIaIQobChMIitjD4sPV9wIVsgWiAx09_wUoEAQYBCABEgL8APD_BwE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Kupiłeś ten stopień? jaki masz bo kupiłem do cepy i nie pasuje:mlot: i mam na zbyciu;) lezy już pół roku:(

Jaki kupiłeś i jak chciałeś go mocować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

Mam Ciule - nie wiem jaki model, ale klasyczny:-)

W sumie to uszkodziłem sobie tylko mocowanie skrzynki stopnia - sam mechanizm póki co działa, ale może zapasowa by się przydała;)

To chyba taki jest:

https://incamp.sklep.pl/pl/p/Stopien-wejsciowy-do-kampera-i-przyczepy-elektryczny-THULE-400-V18-12V/68?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=6654047499&gclid=EAIaIQobChMIitjD4sPV9wIVsgWiAx09_wUoEAQYBCABEgL8APD_BwE

 

Niestety ale mam inny

Godzinę temu, Marcin T napisał:

Jaki kupiłeś i jak chciałeś go mocować?

kupiłem taki jak poniżej, zamontować chciałem go na ramie pomocniczej która miała być przykręcona/przyklejona do ramy przyczepy i do podłogi, śruby w podłodze miały wychodzić w wejściu gdzie mam próg(korytko do kabli) około 8cm, pod nim miały być schowane łepki od śrub, ale fachowcy czyli Ja z kolegą:D tak wyliczyli że 7mm zabrakło i się stopień nie zmieścił:zly:, tak to jest z tymi fachowcami:bzik:

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjeotWS0dX3AhUBaBgKHVZSAeoYABALGgJsZQ&ohost=www.google.pl&cid=CAESauD2iFfEUtDLCNFyXQn6Iv-M6Gmao2776a-Kk4Vx4sKR7p1rE8omhiFIlSNQZOnY5QAvf2y5wFTlnxt4pU6l17vGJNCRqEffZ58RxsQoBtMf8PZf_cDk4a4EabwWzcXQkQGx3KXqY2IyELE&sig=AOD64_1TDlo3ccMaddFNAEhSyQAQEAzlhw&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwjQysuS0dX3AhXwsosKHZTgCpMQ9aACKAB6BQgBEIIB&adurl=

Powinienem mieć taki jak poniżej i było by ok, ale widziałem na kempingu jak mieli w Burstnerze zamontowany taki jak Ja kupiłem i tym się sugerowałem a wyszło jak wyszło.

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjeotWS0dX3AhUBaBgKHVZSAeoYABAMGgJsZQ&ohost=www.google.pl&cid=CAESauD2iFfEUtDLCNFyXQn6Iv-M6Gmao2776a-Kk4Vx4sKR7p1rE8omhiFIlSNQZOnY5QAvf2y5wFTlnxt4pU6l17vGJNCRqEffZ58RxsQoBtMf8PZf_cDk4a4EabwWzcXQkQGx3KXqY2IyELE&sig=AOD64_1aMwaVN_jbpvycXPkk-EXLCiNtWg&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwjQysuS0dX3AhXwsosKHZTgCpMQ9aACKAB6BAgBEFI&adurl=

Jak by ktoś chciał to w dobrych pieniądzach mogę oddać ten stopień;) wtedy kupię taki jak powinien być:winner:

Jacek żeby ci tu nie zaśmiecać to napisz gdzie trzeba żeby przenieśli w odpowiedni wątek to co napisałem

Edit. znalazłem fotki jak zamontowali stopień w Burstnerze co oglądałem na polu kempingowym

 

20220510_210752.jpg

20220510_210826.jpg

20220510_210840.jpg

IMG-20220102-WA0019.jpg

IMG-20220101-WA0063.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, jacek00 said:

Część zainspirowana przez @Tomii bo zarzekałem się, że nigdy nie wydam tyle pięniędzy na podkłady do podpór, no ale stało się i zamówiłem Al-ko Big Footy

Z ciekawości gdzie kupowałeś? (bo generalnie w większości sklepów są aktualnie niedostępne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eastnomad napisał:

Z ciekawości gdzie kupowałeś? (bo generalnie w większości sklepów są aktualnie niedostępne).

W Center Camp, i są jeszcze w starej cenie. Nowe partie są w cenach od 100 eu 

https://center-camp.pl/pl/p/PODKLADY-PODKLADKI-BIG-FOOT-AL-KO/544

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lbuster napisał:

Dziesięć razy droższe od standardowych? Ze złota one są?

Też miałem takie podejście :], ale stwierdziłem że do nowej przyczepy to nie ma co byle badziewia ładować :hehe:. Te CarBesty od kawałka dechy, która też się sprawdzi, będą zapewne też 10 razy droższe :smirk: .
Na Holenderskim Obelinku Jacek wynalazł jeszcze coś takiego:
https://www.obelink.nl/obelink-narooma-big-foot-stabilisatievoeten.html
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lbuster napisał:

Dziesięć razy droższe od standardowych? Ze złota one są?

Też przez lata było mi szkoda. Jeszcze do niedawna sam się zarzekałem, że w życiu tyle za podkładki nie dam ;) 

39 minut temu, Tomii napisał:

Na Holenderskim Obelinku Jacek wynalazł jeszcze coś takiego:
https://www.obelink.nl/obelink-narooma-big-foot-stabilisatievoeten.html
 

To jest w zasadzie to samo co big footy - rozmiar identyczny, system działania także. Tylko że cena za wysyłkę z obelinka jest zbójecka i cena automatycznie się robi jak za oryginały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejne zmiany. Dzisiaj wjechało zewnętrzne przyłącze gazu, bo grillowanie na kartuszach jest mocno upierdliwe.

Miejsce montażu jest w zasadzie miejscem fabrycznym. Gniazdo też takie jak szło na pierwszy montaż.

Jescze nie robiłem testów bo zapomniałem kupić testeru do szczelności. Więc odpalenie planuje na przyszły tydzień dopiero.60bed70cb42b6a9cb439fde882a610bd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2022 o 13:49, jacek00 napisał:

Tylko że cena za wysyłkę z obelinka jest zbójecka i cena automatycznie się robi jak za oryginały 

Jest info na stronie, że ich koszt to 59,95 E, a przesyłka jest darmowa.

image.thumb.png.2e6918390058dbce712176c2a1ac7307.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.