Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Żeby nie było tak kolorowo to coś zawsze się musi w przyczepie zepsuć ?

Wczoraj coś spadło na stół i mam tego taki efekt w postaci wgniotki o średnicy około 0.5 cm.

IMG_20220507_112311.thumb.jpg.160138da09653d677aad0eb84e5622c9.jpgP

 

Jak to naprawić to nie wiem, ale samo to się nie zepsuło:nono: to jest zwykły wandalizm a tego co to zrobił to bym:boks: no po za jednym wyjątkiem, chyba że by przytrafiło się to mi:( ale tydzień miał bym z głowy:zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak to naprawić to nie wiem, ale samo to się nie zepsuło:nono: to jest zwykły wandalizm a tego co to zrobił to bym:boks: no po za jednym wyjątkiem, chyba że by przytrafiło się to mi ale tydzień miał bym z głowy:zly:
Prawdopodobnie wczoraj jak syn mi podawał telefon który upadł i krawędzią zrobił wgłębienie. No zwykły wypadek. Teraz trzeba naprawić.

Na szczęście stół ma taką fakturę, że raczej nie powinno być problemu aby "zgubić" naprawione miejsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci doradzał te woski, ale mądrze gadał zagluć tym i zapomnij o temacie
A jak będziesz miał wene to możesz spróbować odwzorować fakture stołu 2-3 kolorami
Z fakturą nie problem bo fabrycznie występują takie czarne kropki większe i mniejsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2022 o 16:29, jacek00 napisał:

IMG_20220507_112311.thumb.jpg.160138da09653d677aad0eb84e5622c9.jpg

I pytanie za 100 pkt. Jakieś pomysły jak to naprawić?

Żeby było dobrze, to najpierw od dołu robimy otwór, wypychamy wgniotkę, naklejamy małe drewienko i po wyschnięciu można równać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2022 o 16:29, jacek00 napisał:

I pytanie za 100 pkt. Jakieś pomysły jak to naprawić?

Doraźnie rozlej zupę, i zostaw do zaschnięcia. Nie będzie widać gniotki :D

Ja bym chyba kombinował mały szpachelek, jak najbardziej punktowo, a później próbował zamaskować jakąś farbą (ewentualnie znów zupa) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniosłem do stolarni. Niech się bawią. Generalnie powiedzieli, że coś tam postarają się zaradzić, ale że zawsze będzie coś widać. Z ciekawości wysłałem zapytanie do Wadowskich o cenę nowego stołu. Sam jestem ciekawy ile sobie krzykną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aby zrekompensować sobie smutki związane z awarią stołu poczyniłem kilka zakupów ;) Część zainspirowana przez @Tomii bo zarzekałem się, że nigdy nie wydam tyle pięniędzy na podkłady do podpór, no ale stało się i zamówiłem Al-ko Big Footy. Pierwsze wrażenie to szok - ciężkie i wielkie - jak talerze! Mam nadzieję, że na nich buda będzie dużo stabilniejsza. Do tej pory używałem takich standardowych podkładek Carbest. Ale o ile one się dobrze sprawdzały w lżejszej przyczepie to w Knausie buda na nich jest mniej stabilna i na miękkim gruncie potrafi się zapadać. W dodatku po sezonie całe zawleczki i te osie są całe pordzewiałe....

A tu wspomniane big footy:

IMG_20220510_134710.thumb.jpg.8033114b998ea40bb2551ef894622f73.jpg

I porównanie do podkładek Carbest:

IMG_20220510_140122.thumb.jpg.c9ec997463470c1beb0ec0be9872e9ca.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aby zrekompensować sobie smutki związane z awarią stołu poczyniłem kilka zakupów  Część zainspirowana przez [mention=2]Tomii[/mention] bo zarzekałem się, że nigdy nie wydam tyle pięniędzy na podkłady do podpór, no ale stało się i zamówiłem Al-ko Big Footy. Pierwsze wrażenie to szok - ciężkie i wielkie - jak talerze! Mam nadzieję, że na nich buda będzie dużo stabilniejsza. Do tej pory używałem takich standardowych podkładek Carbest. Ale o ile one się dobrze sprawdzały w lżejszej przyczepie to w Knausie buda na nich jest mniej stabilna i na miękkim gruncie potrafi się zapadać. W dodatku po sezonie całe zawleczki i te osie są całe pordzewiałe....
A tu wspomniane big footy:
IMG_20220510_134710.thumb.jpg.8033114b998ea40bb2551ef894622f73.jpg
I porównanie do podkładek Carbest:
IMG_20220510_140122.thumb.jpg.c9ec997463470c1beb0ec0be9872e9ca.jpg
Ja nabyłem wraz z przyczepa (mało ekonomiczna opcja ale jechałem od razu w trasę i nie miałem alternatywy) zgadzam się, że to kawał porządnej podstawy, jeszcze tylko kilka słów z podstaw łaciny przy rozginaniu zawleczek i będziesz zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jacek00 napisał:

porównanie do podkładek Carbest:

Ja standardowe podkładki gubię w tempie kilka na sezon, to takich musiałbym mieć hurtownię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja standardowe podkładki gubię w tempie kilka na sezon, to takich musiałbym mieć hurtownię 
Jak gubisz? Ja dwie złamałem jedynie, ale żeby zgubić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:
Po prostu na dużych wertepach haczę tyłkiem  Już zakupiłem trzeci komplet default_mad.gif

No właśnie. Tak połamałem swoje. Plus tylko alko jest taki, że są na sprężynie, która je dociąga do podłogi, więc nie masz jak nimi zaczepić.

Właśnie zamontowałem te podkłady. Nie było tak źle z zawleczkami. Już mam wprawę bo zamontowałem najpierw odwrotnie i potem we wszystkich czterech poprawiałem.

Co do rozstawiania podpór na parkingu to widać, że dużo lepiej stabilizują budę. Zobaczymy jak w praktyce i na miękkim gruncie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tak połamałem swoje. Plus tylko alko jest taki, że są na sprężynie, która je dociąga do podłogi, więc nie masz jak nimi zaczepić. 
Właśnie zamontowałem te podkłady. Nie było tak źle z zawleczkami. Już mam wprawę bo zamontowałem najpierw odwrotnie i potem we wszystkich czterech poprawiałem.
 
Co do rozstawiania podpór na parkingu to widać, że dużo lepiej stabilizują budę. Zobaczymy jak w praktyce i na miękkim gruncie
 
Ja montowałem na Alexie mając do dyspozycji multitool i śrubokręt parę ciepłych słów poleciało, szczególnie gdy podobniej jak u Ciebie po zamontowanych dwóch zorientowałem się, że są zamontowane odwrotnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.