Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 9.04.2021 o 17:15, denvero napisał:

Rozmawiałem dziś z Tomaszem i powiedział, ze właśnie przyjechały 4szt. QDK. Mają tam teraz niezły sajgon bo Piotr im na jakiś czas odpadł, wiec mam nadzieje, ze to nie spowoduje opoznien.

Heh, to jest śmieszne. Ja właśnie jestem po rozmowie. I przyjechała ponoć jedna 500 QDK dla mnie ;)

Co najlepsze. Z dodatków fabrycznych zamówiłem:

  • 550279 Elektryczne ogrzewanie podłogowe
  • 552052 Klimatyzator Dometic Freshjet 2200
  • 100612-22 Klapa serwisowa 100 cm x 40,5 cm, Lewy tył
  • Podniesienie ładownościna 1600kg

I w przyczepie brak klapy serwisowej... ?‍♂️ reszta na szczęście jest. Oczywiście nie wiadomo kto zawinił - czy fabryka nie zamontowała, czy nie poszło w zamówieniu (na moim zamówieniu jest), ale w specyfikacji przyczepy też nie ma informacji o klapie. Pan Tomasz powiedział, że to oczywiście nie problem, bo klapę mogą mi zamontować tylko trzeba byłoby czekać na oryginalne zamki z fabryki. Dlatego podziękowałem za klapę - najwyżej w przyszłości domontuję jeśli uznam, że faktycznie jest potrzebna.

No teraz czekam aż fabryka przyśle homologację i będzie można rejestrować

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

... w przyczepie brak klapy serwisowej... ?‍♂️ 

Myślałem, że tylko u mnie były cyrki z odbiorem, ale widzę, że mają rozmach... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mars napisał:

Myślałem, że tylko u mnie były cyrki z odbiorem, ale widzę, że mają rozmach... ?

Aj tam. Dobrze że ogrzewanie podłogowe jest , ciekawe jak by w tym przypadku wybrnęli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Gizbern napisał:

Aj tam. Dobrze że ogrzewanie podłogowe jest , ciekawe jak by w tym przypadku wybrnęli. 

No albo oś.. Klapa na szczęście nie jest jakimś must have, bez której nie da się obejść, bo pod łóżkiem  tyłu i tak nic ciężkiego nie miałem zamiaru wozić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Pan Tomasz powiedział, że to oczywiście nie problem, bo klapę mogą mi zamontować tylko trzeba byłoby czekać na oryginalne zamki z fabryki. Dlatego podziękowałem za klapę - najwyżej w przyszłości domontuję jeśli uznam, że faktycznie jest potrzebna.

Spko, ja juz czekam rok:)))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michalo napisał:

@Jacek00 ale będziesz rejestrował ją na 1600kg czy masz to zrobione "na zapas"?

Tak, będzie na 1600 kg. Oś jest do 1700 kg więc w przyszłości będę mógł podnieść DMC do 1700 kg. 

Cytat

Swoją drogą czy jest to możliwe żeby mieć przyczepę z fabryki  z podniesioną ładownością z 1500 na 1700 a zarejestrować na 1500 ? 

Nie chyba, pytanie czy dadzą na to homologację. Wydaje mi się, że jak u mnie - mogłem wząć podniesienie DMC i wymianę osi na 1700 kg i rejestrować budę z DMC 1600 kg albo 1700 kg. 

2 godziny temu, w79 napisał:

Spko, ja juz czekam rok:)))) 

Dlatego podziękowałem ;) Nie mam ochoty odbierać budy w grudniu po południu ;)

Jeszcze jutro w ogóle do niego zadzwonię, bo skoro ponoć przyjechało kilka QDK to może się pomylili i ktoś zamówił to samo co ja tylko bez tej klapy? Mnie nic nie zdziwi... 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy odbiorze też było coś czego zabrakło ale  było i innej....  i wyjechałem uśmiechnięty i szybko zapomniałem o zgrzycie :) Tyle tylko ,że to była ruchoma rzecz a u Ciebie to cała nieruchomość jest :) 

Co do podnoszenia i obniżenia DMC podniosłem ( za dopłatą) do 1500 kg ,fabrycznie było 1350 kg a homologację zrobiliśmy nieco mniej jak 1350. 

Jacek "blombę" z drzwi zostaw sobie na pamiątkę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomekk napisał:

Jacek klapę sam założysz.

Dokładnie :ok:  , a może się coś innego urodzi w pomysłach. 

Przyciśnij go tylko o zamki aby działały  z jednego klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :ok:  , a może się coś innego urodzi w pomysłach. 
Przyciśnij go tylko o zamki aby działały  z jednego klucza.
Zamki trzeba zamawiać w fabryce więc ewentualnie sam napisze do Knausa pytanie ile taka przyjemność. A na razie klapy nie będzie. Pojeżdżę i się okaże, czy potrzebuję.

Klapa dodatkowa w Knausie to koszt 256 eu czyli jakieś 1200 zł. Sama ramka Dometica to 600 zł brutto. Nie wiem ile wkładki, ale ile mogą kosztować? 50eu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Dlatego podziękowałem ;) Nie mam ochoty odbierać budy w grudniu po południu

Klapa zrobiona na czas, tylko zamki inne:)Ma to tez swoje plusy bo nowych kluczy (od 2020r) nie dorobisz, a te stare spokojnie. Wiec do klapy serwisowej mam stare, gdyby trzeba wchodzić z tej strony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, w79 napisał:

Klapa zrobiona na czas, tylko zamki inne:)Ma to tez swoje plusy bo nowych kluczy (od 2020r) nie dorobisz, a te stare spokojnie. Wiec do klapy serwisowej mam stare, gdyby trzeba wchodzić z tej strony:)

Ale zakładam, że jakiś magik w PL umiałby dorobić wkładki na wzór oryginału? To chyba jakieś skomplikowane nie jest. 

A jak klapę będę dokładał to tylko z wkładkami do ogarnięcia jednym kluczem. Więc albo zamówienie oryginału w fabryce, albo dorobienie u jakiegoś specjalisty od zamków. 

Z ciekawości to czemu klucza nie idzie dorobić? One jakieś specjalne są?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.