Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Z ciekawości to czemu klucza nie idzie dorobić? One jakieś specjalne są?

Ponoć tak, objechałem 2 województwa. Byłem u macherów dorabiających przedziwne klucze samochodowe i nikt nie miał pomysłu jak dorobić te nowe. Stare klucze dorabiali na kluczach motocyklowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz, w79 napisał:

Ponoć tak, objechałem 2 województwa. Byłem u macherów dorabiających przedziwne klucze samochodowe i nikt nie miał pomysłu jak dorobić te nowe. Stare klucze dorabiali na kluczach motocyklowych...

aaaa o to chodzi, że nie mieli surówki? To akutat powinno dać się zamówić gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

aaaa o to chodzi, że nie mieli surówki? To akutat powinno dać się zamówić gdzieś.

zamówiłem w Procampie...w czerwcu 2020:) Z tego co pamiętam nacięcia były z dwóch stron i to był problem . Bo to co mieli, to było zbyt krótkie 

Edytowane przez w79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie to sformulowanie:

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Oś jest do 1700 kg więc w przyszłości będę mógł podnieść DMC do 1700 kg. 

A na jakiej podstawie będziesz mógł to zmienić? 

Pytam bo mam do kupienia u Niemca (stoi na placu) nową przyczepę z podniesionym dmc z 1500 do 1700kg. Mi jednak 1700 przeszkadza bo holownik ma na haku 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, w79 napisał:

zamówiłem w Procampie...w czerwcu 2020:) Z tego co pamiętam nacięcia były z dwóch stron i to był problem . Bo to co mieli, to było zbyt krótkie 

Nacięcia z dwóch stron są pod system HSC, z wycięciem z jednej strony to jest system STS - STS jest  u mnie właśnie w Adrii.

Jeśli w Knausie jest HSC to sam surowy klucz da się oczywiście kupić:
https://allegro.pl/oferta/klucz-do-wkladki-hsc-2-szt-9861015148

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacek00 napisał:

Ale zakładam, że jakiś magik w PL umiałby dorobić wkładki na wzór oryginału? To chyba jakieś skomplikowane nie jest. 

A jak klapę będę dokładał to tylko z wkładkami do ogarnięcia jednym kluczem. Więc albo zamówienie oryginału w fabryce, albo dorobienie u jakiegoś specjalisty od zamków. 

Z ciekawości to czemu klucza nie idzie dorobić? One jakieś specjalne są?

Surówka to do klucza. To się jeszcze ogarnie, coś dobierze. 

Gorzej z ułożeniem bębenka w zamku pod klucz, bębenek musiałby być, musiałby być dostępny, albo ktoś musiałby po prostu mieć niezmontowany albo dający się rozebrać z odzysku, zapas zapadek na różną głębokość nacięć/wierceń w kluczu. Są magicy którzy się podejmą, ale solidni fachowcy często rozkładają ręce bo przeważnie wiedzą czym to się kończy -  widziałem już zamki "ułożone" tak, że na upartego z 6-ciu zapadek działały 2, reszty nie było, ale jakże, jeden klucz to otwierał, blokady przeciwwytrychowe też "zneutralizowane".  

Niestety, ostatnio też się przejechałem na zamku - korpus z jakiegoś alucynku (??), niby twarde, ale kruche toto, rozdłubanie tego to tylko raz i w jedną stronę, raczej nie do złożenia z powrotem w całość tak żeby przez lata mogło działać. Z ułożenia pod klucz nici. Poniekąd jest w takim materiale trochę racji - przy siłowym forsowaniu (łamak, wkrętak), bębenek popęka, i najprawdopodobniej zablokuje się w środku zamka lub częściowo tylko wyjdzie, w sumie utrudniając otwarcie. 

Ostatnio poćwiczyłem różne zamki, bo mamy jakiegoś uparciucha z wiertarką akumulatorową w okolicy, jeszcze nie udało się go dorwać, ale ostatnio... na udarze wiercił zamki. Zmieniłem miejsce parkowania, bo w końcu się nauczy, już 2 komplety wkładek w 2 różnych autach poszły w p....u (bębenek pękł, i już nic od zewnątrz nie mógł zrobić, tzn. mógł, zmasakrował drzwi...), u sąsiadów też 2 razy "był", tylko się nie zgadaliśmy zawczasu że takie są przeboje na tym parkingu.

Wątpię, czy do cepy dałoby się dorobić 1 bębenek w fabryce pod np. nr klucza - w samochodach to nie problem, czy stacyjka, czy drzwi, ale do przyczep raczej się nie bawią w numerowanie kluczy i bazę danych (numer na kluczu jest), jak coś to komplet nowych bębenków w odpowiedniej liczbie i tyle.  

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zaciekawiło mnie to sformulowanie:

A na jakiej podstawie będziesz mógł to zmienić? 

 

Przyczepa będzie miała homologację do 1700 kg i na podstawie oświadczenia producenta możesz zawsze zwiększyć (zmniejszyć) DMC w zakresie w jakim przyczepa była pierwotnie homologowana - w moim przypadku jest to na pewno zakres 1600-1700 kg. Ja "fabrycznie" wybrałem 1600 kg (mogłem 1600-1700) bo tyle mi pasuje do przelicznika.

 

 

 

Surówka to do klucza. To się jeszcze ogarnie, coś dobierze. 

Gorzej z ułożeniem bębenka w zamku pod klucz, bębenek musiałby być, musiałby być dostępny, albo ktoś musiałby po prostu mieć niezmontowany albo dający się rozebrać z odzysku,

 

Sam bębenek bez problemu się da wyjąć. Przynajmniej w Adrii wyjmowałem z korka od wlewu świeżej wody bo mi się połamał i wymieniałem.

 

Wątpię, czy do cepy dałoby się dorobić 1 bębenek w fabryce pod np. nr klucza - w samochodach to nie problem, czy stacyjka, czy drzwi, ale do przyczep raczej się nie bawią w numerowanie kluczy i bazę danych, jak coś to komplet nowych bębenków w odpowiedniej liczbie i tyle.  

 

Takie info dostałem od Procampu. Że zamawiają dwie wkładki ekstra do przyczepy i na to trzeba byłoby poczekać. No ale może faktycznie wysyłają komplet nowych wkładek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, michalo napisał:

@Jacek00 ale będziesz rejestrował ją na 1600kg czy masz to zrobione "na zapas"?

Swoją drogą czy jest to możliwe żeby mieć przyczepę z fabryki  z podniesioną ładownością z 1500 na 1700 a zarejestrować na 1500 ? 

Wygląda na to, że jest. Jestem na etapie sprzedaży mojej budki i mogę wystąpić o nową homologację Adria prześle od 1500 do 1700 co 50kg do wyboru, jako nowa była 1700kg. Opłata ok 150E +21 dni czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maarec napisał:

Wygląda na to, że jest. Jestem na etapie sprzedaży mojej budki i mogę wystąpić o nową homologację Adria prześle od 1500 do 1700 co 50kg do wyboru, jako nowa była 1700kg. Opłata ok 150E +21 dni czekania.

Gdzie ci udzielono takiej informacji? Jestem po rozmowie z niemieckim dilerem który nie wiedział jak pomóc bo nigdy nie miał takiej prośby i wydziałem komunikacji na Śląsku. Wydział komunikacji rejestruje przyczepę na podstawie COC i jak to powiedziała miła Pani z WK - wartość wpisana w COC jest dla niej święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, michalo napisał:

Gdzie ci udzielono takiej informacji? Jestem po rozmowie z niemieckim dilerem który nie wiedział jak pomóc bo nigdy nie miał takiej prośby i wydziałem komunikacji na Śląsku. Wydział komunikacji rejestruje przyczepę na podstawie COC i jak to powiedziała miła Pani z WK - wartość wpisana w COC jest dla niej święta.

Nie jeden tu obecny zmieniał dmc budki zarejestrowanej w Polsce. Info od dilera Adrii - Elcamp po zapytaniu Adrii wraz z moim vinem i org homologacją budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ci udzielono takiej informacji? Jestem po rozmowie z niemieckim dilerem który nie wiedział jak pomóc bo nigdy nie miał takiej prośby i wydziałem komunikacji na Śląsku. Wydział komunikacji rejestruje przyczepę na podstawie COC i jak to powiedziała miła Pani z WK - wartość wpisana w COC jest dla niej święta.
Przecież na to jest normalna procedura:
https://warszawa19115.pl/-/zgloszenie-zmiany-danych-technicznych-pojazdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.