Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.03.2021 o 22:30, jacek00 napisał:

Zobaczymy. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Moja przyczepa miała być wyprodukowana 11 tygodnia 2021. 

"Aż nie do wiary" , że tak szybko jest do odbioru.  Gratuluje wyboru. Knaus zawsze mnie pozytywnie zaskakiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jacku - możesz podać pełne parametry i indeksy opon jakie będą u Ciebie zamontowane ?

Bardzo ciekawi mnie temat raperskiego wymiaru w takim pojeździe.  

1 godzinę temu, w79 napisał:

Początkowo też rozważałem taką opcję, ale z kilku powodów zrezygniwem, a w poprzednim Knausie miałem z przodu, ale zdemontowałem i woziłem na dachu auta bo:

-nacisk na hak, 

-wzrost wagi,

-problem z otwieraniem bakisty, 

-kwestia dociążenia auta, 

-będąc na miejscu i tak często jeździmy autem z rowerami na dachu.... 

Ale.oczywiscie każdy ma swoje potrzeby, zawsze możesz zrównoważyć przód woda, kołem, butla..tylko czy takie dociążanie na zewnętrznych krańcach przyczepy ma sens...? 

Dodałbym jeszcze syf jakim zabrudzają się rowery na dyszlu albo na tylnej ścianie jeśli po drodze złapiemy deszczyk albo zaliczymy niezbyt czystą drogę.

Zakątki , łańcuch , mocowanie , manetki itp,itd - syf samo zło.

Na dachu auta - zawsze wysoko  i zawsze trochę czyściej. No chyba ,że ktoś przyklei się do TIR...to żart bo nie wierzę ,żeby tacy byli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, denvero napisał:

Na tym filmie jest zamontowany z tyłu. 

 

Faktycznie jest bagażnik ale mam wrażenie, że zamontowany tak w połowie na tej oryginalnej listwie alu. Zrobiłem sobie taki mały otworek w szafie od środka i 

wychodzi na to, że drewniana belka kończy się równo z krawędzią górnej zewnętrznej listwy alu. Mało tego, nad drewnianą belką jest jeden cm pustej przestrzeni,

a nad nią już tylko styropian który leci już w dach. Drewniana belka konstrukcyjna ma prawie tę samą grubość-wysokość co zewnętrzna listwa alu. Więc montaż poniżej lub 

powyżej zewnętrznej listwy aluminiowej, gdzie jest tylko blacha-styropian-sklejka nie jest poprawnym technicznie montaż :(

Znalazłem jeszcze w sieci takie zdjęcie, które wg mnie jest najlepszym sposobem - chyba?

Screenshot_20210326-204135_OTOMOTO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2021 o 22:30, jacek00 napisał:

Co masz na myśli pisząc, że Cię nieelegancko potraktowano?

 

Jacku, to chyba nie miejsce na żale ale w skrócie, dwa dni rozmów, oględziny zaprzyjaźnionej osoby, moja wycieczka z Warszawy do Wroclawia celem finalizacji zakupu, żeby się dowiedzieć że tak naprawdę  nie mają przyczepy po którą przyjechałem. Zapewniano mnie kilkukrotnie że jest "na placu lub w transporcie".

A bardzo szkoda bo naprawdę chciałem kupić, ładne przyczepy, dobra jakość, miły Pan Piotr ale chyba wezmę Adrię skoro i tak muszę poczekać - w zasadzie nikt w PL nie ma przyczep w układzie który mnie interesuje od ręki.

Jest jeszcze jedna opcja która sprawdzam, Pro Camp ma wyłączność na Knausa... w Polsce. Ale w Niemczech już nie a tam są te przyczepy wyraźnie tańsze, nawet po przeliczeniu VAT 19 na 23.

A i niemieccy dealerzy są zawsze lepiej zatowarowani - często mają przyczepy na placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jarosław69 napisał:

Jacku - możesz podać pełne parametry i indeksy opon jakie będą u Ciebie zamontowane ?

Bardzo ciekawi mnie temat raperskiego wymiaru w takim pojeździe.  

Coś takiego montują:

image.png.fcfaf6b121cdaf0c3cdc855ce23b9344.png

Nośność 109/107 - czyli 975 kg. Fabrycznie ten model występuje z osią do 1800 kg. 

16 minut temu, w79 napisał:

Są jeszcze Wadowscy w Krakowie 

Owszem, ale nie chcą sprzedawać przyczep Knausa ;) 

13 minut temu, michalo napisał:

Wadowscy nie mają marki Knaus tylko Weinsberg z tego co mi wiadomo.

Podobnie Klaka - Weinsberg i Tabbert z grupy Knausa.

Mają Knausa, ale sprzedają jedynie kampery...

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał:
7 minut temu, jacek00 napisał:

Mają Knausa, ale sprzedają jedynie kampery

 

Jak kupowałem swoją przyczepa, rok temu, też tak mówili. Wzbraniali się również od wykonywania przeglądów gwarancyjnych. Przyszło co do czego, nie ma z tym problemu, tymbardziej że inne przyczepy sprzedają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, w79 napisał:

Jak kupowałem swoją przyczepa, rok temu, też tak mówili. Wzbraniali się również od wykonywania przeglądów gwarancyjnych. Przyszło co do czego, nie ma z tym problemu, tymbardziej że inne przyczepy sprzedają. 

No ja chciałem od nich ofertę to powiedzieli, że Knausa nie sprzedają i mogą zaoferować Detka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zapewne kwestia umowy. Wg tego co usłyszałem Pro Camp uzyskał wyłączność na przyczepy Knausa. 

Ale serio nie wiem dlaczego mielibyśmy się ograniczać do dealerów w PL skoro jesteśmy w unii. To tak jakbyśmy się ograniczali do zakupów w swoim województwie. Jedyna bariera to język.

Co do cen to w Niemczech bez targowania w tej samej cenie mamy np. mover. W Polsce są żniwa bo popyt w tej chwili przewyższa podaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1700 w zeszłym roku dawali takie:
DSC_0000_BURST20210328145641057.thumb.JPG.70005ade68d8d7f3b02c1a83129de51c.JPG
Ale w Sudwindzie 60Y jest 17 cali teraz
Jest to zapewne kwestia umowy. Wg tego co usłyszałem Pro Camp uzyskał wyłączność na przyczepy Knausa. 
Ale serio nie wiem dlaczego mielibyśmy się ograniczać do dealerów w PL skoro jesteśmy w unii. To tak jakbyśmy się ograniczali do zakupów w swoim województwie. Jedyna bariera to język.
Co do cen to w Niemczech bez targowania w tej samej cenie mamy np. mover. W Polsce są żniwa bo popyt w tej chwili przewyższa podaż.
Procamp nie tyle ma wyłączność co jest przedstawicielem Knausa na Polskę. Czyli pewnie z tej racji to oni decydują co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - węchu nie straciłem ale wzrokowo nie mogę ze zdjęcia rozczytać wymiaru .

Czy to jest 215/ ?? R 17 C 

 

Marka zacna - nie miałem nigdy z nią problemów.

Nośność opony z lekkim nadmiarem- to bardzo dobra sytuacja , oś też (nie pamiętam na jakie DMC będzie miał twój powóz) .

Na oko koła wyglądają SUPER !

Edytowane przez Jarosław69
Nokian (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jacek - węchu nie straciłem ale wzrokowo nie mogę ze zdjęcia rozczytać wymiaru .

Czy to jest 215/ ?? R 17 C 

 

Nie mam jeszcze budy więc posiłkuje się internetem. Szerokość to 215, a wielkość 17 cali. Nie wiem jaki będzie profil.

 

 

 

Nośność opony z lekkim nadmiarem- to bardzo dobra sytuacja , oś też (nie pamiętam na jakie DMC będzie miał twój powóz) .

Na oko koła wyglądają SUPER !

 

Fabrycznie na Polskę była oś o DMC 1500 kg. Wymieniłem oś na taką do 1700 kg, a DMC przyczepy będzie 1600 kg z możliwością podniesienia do 1700 kg w przyszłości. Na początku chciałem zostawić tą oś 1500 kg, ale po namyśle uznałem że lepiej dopłacić i mieć na przyszłość już mocniejszą oś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.