Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem tu i ufff - przebrnąłem :pad:

Gratki Jacuś - cepka pięknie się prezentuje. 

Niedługo czeka Ciebie odbiór. Czy w cepkach tak samo wygląda odbiór jak w samochodach, że powinno się wszystko sprawdzić, papiery, działanie wszystkich urządzeń, wyposażenie, uszkodzenia?

Bo ostatnio się naczytałem/naoglądałem o odbiorach nowych samochodów i głowa boli, co powinno się sprawdzić i co fabryka/dealerzy mogą odwalić :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1 minutę temu, lbuster napisał:

Bo ostatnio się naczytałem/naoglądałem o odbiorach nowych samochodów i głowa boli, co powinno się sprawdzić i co fabryka/dealerzy mogą odwalić 

Fabryka to pewnie niewiele ale dilerzy to katastrofa. Chyba przy okazji czymś jeszcze dilują... :hmm: Nie chcę zaśmiecać bo to o przyczepach wątek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

Trafiłem tu i ufff - przebrnąłem :pad:

Haha ;) 

Godzinę temu, lbuster napisał:

Gratki Jacuś - cepka pięknie się prezentuje. 

Dzięki ;)

Godzinę temu, lbuster napisał:

Niedługo czeka Ciebie odbiór. Czy w cepkach tak samo wygląda odbiór jak w samochodach, że powinno się wszystko sprawdzić, papiery, działanie wszystkich urządzeń, wyposażenie, uszkodzenia?

Nie wiem jak to wygląda w samochodach - do tej pory tylko dwa razy odbierałem nowe auto. W pierwszym nic nie sprawdzałem. W obecnym Renault, z racji, że to było demo i z innego miasta to wziąłem firmę do inspekcji, z której dostałem raport (pomierzyli miernikiem lakieru, posprawdzali wszystko, porobili mi masę fotek itp). 

Przyczepę odbierałem tylko jedną, to tak wszystko mi pokazywali i wszystko mi uruchamiali... Szczegółowo niczego konkretnego nie sprawdzałem. 

Godzinę temu, lbuster napisał:

Bo ostatnio się naczytałem/naoglądałem o odbiorach nowych samochodów i głowa boli, co powinno się sprawdzić i co fabryka/dealerzy mogą odwalić :mlot:

No to właśnie chyba dealerzy są największym problemem, bo to im przypadkowo auto potrafi spać z lawety czy się zarysować przy wjeżdzaniu do garażu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jacek00 napisał:

Przyczepę odbierałem tylko jedną, to tak wszystko mi pokazywali i wszystko mi uruchamiali... Szczegółowo niczego konkretnego nie sprawdzałem. 

Sprawdz, sprawdz.W trakcie odbioru mojego Knausa - ktory w moim wypadku byl ekspresowy i nie na reke Panu Tomkowi (bo w weekend) ujawnilem zepsute okno dachowe (wymienione na miejscu), przeciekajacy dach przy klimie (naprawione na miejscu) i zla koncowke gazu (na miejscu) 

Bład  w papierach wyszedl przy rejestracji:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, w79 napisał:

Sprawdz, sprawdz.W trakcie odbioru mojego Knausa - ktory w moim wypadku byl ekspresowy i nie na reke Panu Tomkowi (bo w weekend) ujawnilem zepsute okno dachowe (wymienione na miejscu), przeciekajacy dach przy klimie (naprawione na miejscu) i zla koncowke gazu (na miejscu) 

Ok, posprawdzam

19 minut temu, w79 napisał:

Bład  w papierach wyszedl przy rejestracji:) 

Hmm to jakaś plaga. @Marcin T też miał problemy z papierami. U Ciebie co dokładnie było nie tak?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

Bo ostatnio się naczytałem/naoglądałem o odbiorach nowych samochodów i głowa boli, co powinno się sprawdzić i co fabryka/dealerzy mogą odwalić :mlot:

Sprawdz wszystko co możliwe łącznie z numerami, mam przykład z swojego podwórka, w serwisie pomylili tablice rejestracyjne, stały dwa czarne mercedesy i ten co przykręcał nie sprawdził numerów i pozamieniał tablice, ile teraz latania szok, auta są już dwuletnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:

Ok, posprawdzam

Hmm to jakaś plaga. @Marcin T też miał problemy z papierami. U Ciebie co dokładnie było nie tak?  

Byl jakis blad w papierach wydanych przez Procamp. Na szczescie spisali sie na medal i wszystko zostalo zalatwione pomiedzy WK a nimi, w dwa dni. Sprawa wyszla na jaw po wydaniu dowodu tymczasowego. Zadzwonili  do mnie z WK, powiedzieli o co chodzi, a potem zobiwiazali sie sami zalatwic... I zalatwili:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl jakis blad w papierach wydanych przez Procamp. Na szczescie spisali sie na medal i wszystko zostalo zalatwione pomiedzy WK a nimi, w dwa dni. Sprawa wyszla na jaw po wydaniu dowodu tymczasowego. Zadzwonili  do mnie z WK, powiedzieli o co chodzi, a potem zobiwiazali sie sami zalatwic... I zalatwili:) 
U mnie WK zgubił badanie techniczne haka. Oczywiście wyszło to dopiero po odebraniu DR twardego. Musiałem załatwiać kopie badania technicznego i zanosić...

Z ciekawości to jak wyszło, że klima Ci przecieka? I kto montował? Fabryka czy Procamp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:

U mnie WK zgubił badanie techniczne haka. Oczywiście wyszło to dopiero po odebraniu DR twardego. Musiałem załatwiać kopie badania technicznego i zanosić...

Z ciekawości to jak wyszło, że klima Ci przecieka? I kto montował? Fabryka czy Procamp?

Chyba Procamp, chociaz nie mam pewnosci. Ja nie zamawialem tylko bralem co bylo na placu w Niemczch. Dziwnym trafem, w okazyjnej cenie, dostalem 580 zamiast 500,ale o tym juz pisalem. 

Pan Tomasz pokazywal mi jak otwiera sie klime do wymiany filtrow. Po otwarciu zaczela kapac woda (bo lalo jak fix). Okazalo sie ze cos weszlo pomiedzy uszczelke a dach. Uszczelke wymieniono i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Hmm to jakaś plaga. @Marcin T też miał problemy z papierami. U Ciebie co dokładnie było nie tak?

Błąd w VIN na fakturze, ale poprawili i wysłali nową natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telenoweli ciąg dalszy... brak klapy to mały pikuś. Dziś dotarły kwity do leasingu, przyszła sama faktura - już pomijam że na błędną kwotę końcową, no ale to najmniejszy problem. Prócz FVAT nie ma nic, ani homologacji, ani oświadczenia dealera... Procamp twierdzi, że wysyłał wszystko i nie wie co się stało, że dotarła jedynie sama fvat. Więc nie wiadomo gdzie jest homologacja... Ale patrząc na to co tam się wyprawia, a wczoraj jak dzwoniłem to pan Tomasz wystawiał multum homologacji do wysyłki to zakłądam, że moje papiery poleciały pewnie przypadkowo do jeszcze kogoś innego...

Raczej o szybkim odbiorze przyczepy można zapomnieć, mi ręce już opadły ?‍♂️ Dobrze, że mam cały czas swoją przyczepę :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Telenoweli ciąg dalszy... brak klapy to mały pikuś. Dziś dotarły kwity do leasingu, przyszła sama faktura - już pomijam że na błędną kwotę końcową, no ale to najmniejszy problem. Prócz FVAT nie ma nic, ani homologacji, ani oświadczenia dealera... Procamp twierdzi, że wysyłał wszystko i nie wie co się stało, że dotarła jedynie sama fvat. Więc nie wiadomo gdzie jest homologacja... Ale patrząc na to co tam się wyprawia, a wczoraj jak dzwoniłem to pan Tomasz wystawiał multum homologacji do wysyłki to zakłądam, że moje papiery poleciały pewnie przypadkowo do jeszcze kogoś innego...

Raczej o szybkim odbiorze przyczepy można zapomnieć, mi ręce już opadły ?‍♂️ Dobrze, że mam cały czas swoją przyczepę :D

 

Teraz, Maras napisał:

Czytając już myślałem o najgorszym ,że oś nie ta  a tu papier jakiś :) Wyśle następny i będzie git.  W moim czasie to poczta strajkowała   co było jednoznaczne z nieokreślonym  czasie  dostarczenia przesyłki !! Moja propozycja była aby firmą kurierską wysłać i tak na drugi dzień było.

 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 17:15, denvero napisał:

Rozmawiałem dziś z Tomaszem i powiedział, ze właśnie przyjechały 4szt. QDK. Mają tam teraz niezły sajgon bo Piotr im na jakiś czas odpadł, wiec mam nadzieje, ze to nie spowoduje opoznien.

No i z tymi opóźnieniami trochę wykrakałem...  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.