Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A w mojej sprawie poprawa, znalazly sie klucze i wkladki do zamkow. Ponoc lezaly od... stycznia:))) Maja byc w poniedzialek. Moze przyjda z Twoimi papierami...  

Moje papiery już przyszły. Wczoraj miały być wysłane do leasingu. No i wysłane zostały ale chyba z kwitami kogoś innego... To w tym rzecz

 



 


Nie wyśle następnego bo homologacja jest od Knausa. To Knaus musiałby wystawić jakiś wyciąg z homologacji czy inny duplikat. Więc pewnie trochę to potrwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kwity muszą być oryginalne, więc ten kto je dostał przez przypadek musi je odesłać. Niestety moja opinia o tym dilerze się potwierdza. Mojego Knausa jak kupowałem  i serwisowałem to aż tak źle nie było, ale dobrze wcale. Myśląc o kolejnej przyczepie wybrałem Dethleffsa, bo autoryzowany sprzedawca znacznie się rozwinął przez ostatnie lata, jest zdecydowanie bliżej i nie mam problemów z kontaktami z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek00 napisał:

Telenoweli ciąg dalszy... brak klapy to mały pikuś. Dziś dotarły kwity do leasingu, przyszła sama faktura - już pomijam że na błędną kwotę końcową, no ale to najmniejszy problem. Prócz FVAT nie ma nic, ani homologacji, ani oświadczenia dealera... Procamp twierdzi, że wysyłał wszystko i nie wie co się stało, że dotarła jedynie sama fvat. Więc nie wiadomo gdzie jest homologacja... Ale patrząc na to co tam się wyprawia, a wczoraj jak dzwoniłem to pan Tomasz wystawiał multum homologacji do wysyłki to zakłądam, że moje papiery poleciały pewnie przypadkowo do jeszcze kogoś innego...

Sorry za OT, ale przypomniała mi się sytuacja sprzed roku, jak miałem odebrać samochód z salonu. Wszystko było dopięte z leasingiem, fura zarejestrowana,  miałem tylko odebrać z leasingu dokumenty i tablice. Nie zdążyłem odebrać ich w ciągu dnia, więc zostawili je dla mnie w recepcji biurowca, żebym odebrał wieczorem, a rano do dealera po furę.

Przyjeżdżam ok 21 na miejsce i... nie ma żadnych tablic dla mnie, były inne, ale moich brak. Wkurzyłem się, pomyślałem "zapomnieli". Dzwonię z samego rana z awanturą, że mieli zostawić, że specjalnie jechałem itd., a oni, że tablice zostawili u ciecia i nigdzie ich nie ma! Awantura na całego, sprawdzanie wszystkiego, zaczęli nawet monitoring sprawdzać, zaczęli obdzwaniać wszystkich, dla których tablice były zostawione tego dnia w portierni i ... dopiero ok 14h znalazły się... u dealera Volvo na Puławskiej (a odbierałem wtedy Kie). Gość z Volvo odbierał kilka tablic od ciecia i nie wiedzieć czemu śmignął też moje. Puławską miałem po drodze do Kii, więc sam już od nich odebrałem tablice i o 16, na zamknięcie salonu odebrałem Kie. A to była końcówka marca 2020, wszystko pozamykane, reżimy covidowe itd... Dobrze, że znalazły się w Warszawie, bo kilka tablic z tego dnia pojechało do Białegostoku...

Finał jest taki, że od tej akcji skończyło się zostawianie czegokolwiek w Lessing u ciecia w portierni :palacz:

 

Pozostaje trzymać kciuki, że i Twoje papiery się u kogoś odnajdą.

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tak, kwity muszą być oryginalne, więc ten kto je dostał przez przypadek musi je odesłać.


A jak nie odeśle to co? Buda na złom? Nie wierzę, że Knaus nie może wystawić jakiegoś duplikatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:


 

 


A jak nie odeśle to co? Buda na złom? Nie wierzę, że Knaus nie może wystawić jakiegoś duplikatu

 

Nie chodzi mi o te konkretne kwity, że jedne, jedyne, tylko o to że oryginały od KNAUSa, mogą być i duplikaty, ale że wystawione przez fabrykę. Poza tym jest pytanie, czy Pan Tomasz będzie pisał do producenta, czy też zacznie najpierw szukać ich po innych klientach i prosić ich o odesłanie z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy 

6 godzin temu, tomekk napisał:

Pan Tomasz będzie pisał do producenta, czy też zacznie najpierw szukać ich po innych klientach i prosić ich o odesłanie z powrotem.

 

Jak 

12 godzin temu, jacek00 napisał:

Procamp twierdzi, że wysyłał wszystko i nie wie co się stało, że dotarła jedynie sama fvat. Więc nie wiadomo gdzie jest homologacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2021 o 21:05, w79 napisał:

Pan Tomasz pokazywal mi jak otwiera sie klime do wymiany filtrow. Po otwarciu zaczela kapac woda (bo lalo jak fix). Okazalo sie ze cos weszlo pomiedzy uszczelke a dach. Uszczelke wymieniono i tyle. 

Myślałem, że tam jest uszczelniacz. A tu tylko "zwykła" uszczelka za... prawie 5 stówek ?

Uszczelka klimatyzacji Dometic Freshjet 1100 2200 1700 - sklep.klaja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Myślałem, że tam jest uszczelniacz. A tu tylko "zwykła" uszczelka za... prawie 5 stówek ?

Uszczelka klimatyzacji Dometic Freshjet 1100 2200 1700 - sklep.klaja.pl

Tak dokładnie. Klima jest tylko na uszczelce. Jak masz prosty dach to nic więcej nie potrzeba. W przypadku jakiś nierówności już instrukcja zaleca użyć też uszczelniacza butylowego

9 godzin temu, tomekk napisał:

Nie chodzi mi o te konkretne kwity, że jedne, jedyne, tylko o to że oryginały od KNAUSa, mogą być i duplikaty, ale że wystawione przez fabrykę. Poza tym jest pytanie, czy Pan Tomasz będzie pisał do producenta, czy też zacznie najpierw szukać ich po innych klientach i prosić ich o odesłanie z powrotem.

No zobaczymy co dziś się okaże. W leasingu też mają jeszcze raz dokładnie sprawdzić, przecież człowiek obsługujący korespondencję też może popełnić błąd, chociaż to mi się wydaje najmniej prawdopodobne, żeby ktoś w kopercie przeoczył inne rzeczy i wyjął tylko jedną kartkę. No ale powyżej @pjetko już opisał, że procedury i w leasingu też mogą zawodzić. 

Tak czy inaczej jak dziś będę znowu rozmawiał z Procampem to oczywiście powiem, aby zamówili nową homologację, bo nie bardzo mam ochotę czekać nie wiadomo ile na to, aż może ktoś coś znajdzie. Przecież klienci są różni, jedni załatwiają bezpośrednio przez leasing, ktoś może nawet nie zorientowąć się, że kwitów ma za dużo, albo że ma nie takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem wszystko ciekaw jestem Twoich wrażeń po odbiorze. Sam mocno się zastanawiam nad zmianą mojego Sporta 500FDK 2016 na nowego Sudwinda 550 FSK. Ale ceny teraz to jakaś masakra...

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 06:48, filipert napisał:

Myślałem, że tam jest uszczelniacz. A tu tylko "zwykła" uszczelka za... prawie 5 stówek ?

Uszczelka klimatyzacji Dometic Freshjet 1100 2200 1700 - sklep.klaja.pl

Ile to ja widziałem cieknących nowych klimatyzatorów na pierwszym wyjeździe - bez uszczelniacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to ja widziałem cieknących nowych klimatyzatorów na pierwszym wyjeździe - bez uszczelniacza
Może za lekko dokręcony? Ja u siebie klimatyzator montowałem sam, dokręcony momentem zgodnym z instrukcją i nic nie ciekło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Może za lekko dokręcony? Ja u siebie klimatyzator montowałem sam, dokręcony momentem zgodnym z instrukcją i nic nie ciekło emoji2.png

A ja wywaliłem baton uszczelniacza i podziwiałem jak ładnie trzyma. Ciekawie jest później odkleić tą klimę z dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00 wziąłeś klimę freshjet, bo mi gdzieś umknęło. Jestem po słowie z p.Piotrem ale klimą dometic u nich 1800€ jakas masakra te ceny. Mają na stanie ta 550 fsk ale jak się ją doposaży to pęka 150k PLN. Myślę nad optymalizacja kosztów. Mam teraz caravanstore 410XL że ścianami privacy room light CS i super się sprawdza na krótkich wyjazdach, mógłbym przełożyć ale teraz myślę nad markiza w kasecie montowaną do dachu. Mam też przedsionek isabella w rozmiarze 975 a tutaj kedra na różnych stronach 980 lub 987, i znów myślę czy będzie ok... ech problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.