Skocz do zawartości

Adria Aviva 400 PS.


Mars

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie były w standardzie, to chyba kwestia modelu i dmc. AKS 3004 i amorki czerwone. 
Były bo masz wersję z DE. W wersji na Polskę nie ma tego w standardzie...
31 minut temu, Mars napisał:

Nie chciałem pudel w szafkach kuchennych, tylko normalne półki.

IMO właśnie normalne półki w przyczepie nie do końca się sprawdzają bo Ci wszystko będzie tam latać. A jak coś będziesz chciał wyciągnąć to będziesz musiał tam nurkować.

Zazwyczaj w przyczepach są w tym miejscu szuflady, dlatego te boksy sprawdzają się lepiej bo są takimi właśnie szufladami, poza tym można je wyjąć i zabrać do domu. 

Półki w tym wypadku to wg mnie nieporozumienie. Ale każdy bierze to co mu odpowiada ?

Serio jest to tak przydatne? 
Miałem poprzednio Adrię Altea 432 PX i był w niej tylko piec bez rozprowadzania ciepła. W zimne wieczory czy noce po jednej stronie było gorąco a po drugiej stronie chłodno. Brak rozprowadzania ciepła mocno doskwierał.

Zgadzam się że to wyposażenie obowiązkowe. zwłaszcza w kibelku będzie bardzo zimno bez tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Za kwotę o której piszesz, bezapelacyjnie bierz piec z rozprowadzeniem. Też jestem zimnolubny, ale warto móc wnętrze podsuszyć, gdy jest chłodno i wilgotno, wywołać jakąś cyrkulację powietrza, dogrzać parę stopni.  Trafisz na tydzień deszczowej pogody i wtedy - nie mając - docenisz. Nie porównuj tego na zasadzie "pod namiotem wytrzymywaliśmy". Poza tym bez tego tego przyczepa jest na naszym rynku "niekompletna", jeśli kiedyś będziesz ją sprzedawał, stracisz więcej przy sprzedaży cepy niż teraz wynosi dopłata za ogrzewanie z rozprowadzeniem, potencjalni nabywcy będą mocno kręcić nosem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vrs napisał:

Ad. Ogrzewanie. 

Nie wiesz co piszesz :)

jak możesz to jeszcze to zmień. 

Jeśli przyczepa nie będzie używana zimą to przy tak małej powierzchni wystarczy zwykły piec. 

Osobiście bym domówił venta ale nie każdy pcha się w śniegi i mrozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vrs napisał:

Ale ogrzewanie z rozprowadzeniem ciepłego powietrza jest? Tak tylko pytam bo mieszkamy w Polsce i tu jest generalnie zimno. 

Napisałem do sprzedawcy prośbę o dodanie opcji MN1207 (dystrybucja ciepłego powietrza Trumavent). 

Dzięki za konstruktywne porady. 

To wszystko przyda się innym nowicjuszom. 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mars napisał:

To koszt tylko 240 euro netto, ale jakoś nie czuję potrzeby posiadania tej opcji. 

Mamy działkę rekreacyjną na której mieszkamy od kwietnia/maja do sierpnia. 

Przyczepa będzie potrzebna do wyjazdu na urlop letni, czyli jakieś 10 dni. 

To zamów dla kolejnego użytkownika. To standard od 20 lat. Pierwszy wyjazd jesienny i się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maarec napisał:

To zamów dla kolejnego użytkownika. To standard od 20 lat. Pierwszy wyjazd jesienny i się przyda.

Zamówiłem. Właśnie dostałem potwierdzenie od sprzedawcy, że dołączamy tę opcję. 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mars napisał:

Ale to ma być przyczepa na jeden, no może dwa wyjazdy w lato. Stąd u mnie obowiązkowa klimatyzacja. 

A już w pierwszym roku może się okazać, że sezon wyjazdowy trwa teraz 6 albo i 12 miesięcy. To zaraźliwa choroba. Uważaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

A już w pierwszym roku może się okazać, że sezon wyjazdowy trwa teraz 6 albo i 12 miesięcy. To zaraźliwa choroba. Uważaj :)

No niestety, mój system pracy nie pozwala na takie "szaleństwa". Od kwietnia i tak przenosimy się na działkę. Przyczepa zastąpi namiot na jeden, góra dwa wyjazdy w lato. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Mars napisał:

OK - podsumowanie, bo umowa podpisana ?

Gratulacje! "Będzie Pan zadowolony" :)

11 godzin temu, Mars napisał:

MN 0902 zb. wody szarej przenośny. - 299,00 netto

Jak możesz, to odznacz tę opcję - dostaniesz zbiornik Fiammy 23l, który w każdym sklepie karawaningowym dostaniesz za ok 220 zł brutto ;) Ja kupiłem osobno dokładnie taki sam, jaki by dołożyła fabryka i elegancko pasuje  (to szare na zdjęciu ;) )

23 minuty temu, Mars napisał:

Zamówiłem. Właśnie dostałem potwierdzenie od sprzedawcy, że dołączamy tę opcję.

Bardzo dobrze! W mojej 360DK nie było w ogóle możliwości (katalogowo) zamontowania tego i nie mam. W tej chwili, jak temperatury spadły, to już wiem, że sam to zamontuję w przyszłym sezonie. Mimo, że moja przyczepa jest jeszcze mniejsza i łatwo ogrzać taką kubaturę piecykiem, to brakuje równomiernego rozprowadzenia ciepła, szczególnie w łazience jest zimno. 

25 minut temu, maarec napisał:

A już w pierwszym roku może się okazać, że sezon wyjazdowy trwa teraz 6 albo i 12 miesięcy. To zaraźliwa choroba. Uważaj :)

O to to to :) Jak będziesz ją mieć, to będziesz przebierać nogami, żeby tylko na jakiś weekend gdzieś wyskoczyć. To bardzo niebezpieczna choroba :)

 

120596579_656143181953918_4386611552614885612_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pjetko napisał:

 

Gratulacje! "Będzie Pan zadowolony" 

Dzięki! Mi wystarczył namiot, ale małżonka stwierdziła, że czas na cywilizację ?

5 minut temu, pjetko napisał:

 

Jak możesz, to odznacz tę opcję - dostaniesz zbiornik Fiammy 23l, który w każdym sklepie karawaningowym dostaniesz za ok 220 zł brutto ;) 

Już nic nie będę zmieniał. Jest OK. 

8 minut temu, pjetko napisał:

Jak będziesz ją mieć, to będziesz przebierać nogami, żeby tylko na jakiś weekend gdzieś wyskoczyć. To bardzo niebezpieczna choroba :)

Niestety system pracy nie pozwala na to. Ale kto wie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mars napisał:

Dzięki! Mi wystarczył namiot, ale małżonka stwierdziła, że czas na cywilizację ?

Też nam wystarczał namiot, do czasu ;) Kiedyś w ogóle uważałem, że targanie przyczep albo jazda kamperem jest bez sensu - przecież są hotele itd... Decyzję zmieniłem, jak 4 lata temu staliśmy na parkingu na Nordkappie i zamknęło się okno pogodowe - w ciągu 30 min ze słonecznej pogody i prawie 20 st C zrobiło się cholernie wietrznie, temperatura spadła do 10 st C i do tego po chwili pojawił się zacinający deszcz... a my z 1.5 rocznym dzieckiem w samochodzie, styrani po całym dniu jazdy, a nawet nie ma jak rozłożyć namiotu, bo by nam porwało... nie bardzo mieliśmy pomysł co robić i wtedy zobaczyłem "ich" - dziadków (niemców do tego! ;) )w kamperze obok, w ciepełku popijających szampana... To był "ten" moment, kiedy zmieniłem zdanie o 180 st i stwierdziłem - "ja też tak chcę" ;) I teraz jak mam, to pukam się w głowę - dlaczego dopiero teraz?  na prawdę jest to zaraźliwe :)

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pjetko napisał:

Też nam wystarczał namiot, do czasu ;) Kiedyś w ogóle uważałem, że targanie przyczep albo jazda kamperem jest bez sensu - przecież są hotele itd... Decyzję zmieniłem, jak 4 lata temu staliśmy na parkingu na Nordkappie i zamknęło się okno pogodowe - w ciągu 30 min ze słonecznej pogody i prawie 20 st C zrobiło się cholernie wietrznie, temperatura spadła do 10 st C i do tego po chwili pojawił się zacinający deszcz... a my z 1.5 rocznym dzieckiem w samochodzie, styrani po całym dniu jazdy, a nawet nie ma jak rozłożyć namiotu, bo by nam porwało... nie bardzo mieliśmy pomysł co robić i wtedy zobaczyłem "ich" - dziadków (niemców do tego! ;) )w kamperze obok, w ciepełku popijających szampana... To był "ten" moment, kiedy zmieniłem zdanie o 180 st i stwierdziłem - "ja też tak chcę" ;) I teraz jak mam, to pukam się w głowę - dlaczego dopiero teraz?  na prawdę jest to zaraźliwe :)

Hehe, fajny opis. Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mars napisał:

Zamówiłem. Właśnie dostałem potwierdzenie od sprzedawcy, że dołączamy tę opcję. 

Na potwierdzenie, że dobrze zrobiłeś, i ja się dołączam do kolegów. Moja obecna przyczepa jest trzecią z kolei. Pierwsza miała, druga nie miała nawiewu, trzecia ma, więc mam porównanie.  Jestem z nawiewu bardzo zadowolony. Szczególnie jeżeli w chłodniejszy dzień czy noc idziesz do toalety. O prysznicu nie wspomnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej napisał:

Na potwierdzenie, że dobrze zrobiłeś, i ja się dołączam do kolegów. Moja obecna przyczepa jest trzecią z kolei. Pierwsza miała, druga nie miała nawiewu, trzecia ma, więc mam porównanie.  Jestem z nawiewu bardzo zadowolony. Szczególnie jeżeli w chłodniejszy dzień czy noc idziesz do toalety. O prysznicu nie wspomnę. 

Tak to jest u nowicjuszy. Szukają, pytają i w końcu sami decydują na podstawie otrzymanych informacji i własnych potrzeb. Przyjąłem do wiadomości, że może się coś przydać w przyszłości, więc wziąłem. To i tak dopiero preludium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.