Skocz do zawartości

Adria Aviva 400 PS.


Mars

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacek00 napisał:

... Mam obniżone DMC z 1350 kg na 1300 i sam rozpocząłem procedurę przywracania fabrycznego DMC więc mam informacje od Adrii. Występujesz po zaświadczenie i nową tabliczkę. Ja tabliczkę mam, więc potrzebowałem nowe zaświadczenie. Koszt kilkadziesiąt euro... 

 

Super info! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1 godzinę temu, Mars napisał:

Super info! 

Sprawdziłem, zaświadczenie to koszt 25 eu. Ale to info z końca 2019 roku. Jak masz zaświadczenie od producenta, nową tabliczkę to z tym idzie się do WK i się dokonuje zmiany danych technicznych i już. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jacek00 napisał:

Weinsberg jest fajny, ale przede wszystkim cięższy i zdecydowanie gorzej wyposażony niż Adria. Z minusów Weinsberga to 15 litrowy zbiornik na wodę świężą, gdzie w Adrii masz 50l, drzwi jednoczęściowe, brak ciepłej wody, brak prysznica w standardzie i jeszcze kilka rzeczy.

To fakt, że w przypadku Weinsberga do ceny podstawowej należy dodać od razu cenę za dwa pakiety.
Bazując co prawda na rynku niemieckim, zrobiłem porównanie Adrii Weinsberga i bliźniaków. Wyszło na to, że przy tej samej konfiguracji, koszt zakupu przyczep tej wielkości jest bardzo podobny i waha się + - 500-600 €. 
Przyznaję, że nie mam zielonego pojęcia ile kosztuje w PL Adria 400??? 
Bazując na ogłoszeniu otomoto wiemy, ze Caraone 390 to 65 800 zł. 
Nie będę ukrywał, że chodzi mi po głowie zakup przyczepy w Niemczech. 
Co o tym sądzicie? 

13 godzin temu, Mars napisał:

Podobno nie - info od handlowca z Elcamp.

Adria Aviva 400 PS nam pasuje i przy odrobinie szczęścia dogadamy się cenowo w Poznaniu, a nie w Krakowie - dla mnie plus. Ten Weinsberg CaraOne 390 QD może mieć zmniejszoną DMC do 1000 kg? Widzę, że ona ma MW gotową do jazdy na poziomie ok. 850 kg, więc spada ładowność. Adria ma 784 kg, więc jest różnica.

My jesteśmy "drobni", to nam taka mała łazienka wystarczy.

Nie wiem, czy w ogóle to będę brał. Jeszcze się zastanawiam.

Dzięki za odpowiedz. Fakt, przy ewentualnym 1000 DMC to dość istotna strata na ładowności, która w moim przypadku wyeliminowała Weinsberga 420 z kręgu moich zainteresowań. 
 

Czy możesz zdradzić jaka jest cena Adrii 400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Fakt, przy ewentualnym 1000 DMC to dość istotna strata na ładowności, która w moim przypadku wyeliminowała Weinsberga 420 z kręgu moich zainteresowań. 
 
Czy możesz zdradzić jaka jest cena Adrii 400?
Bierz poprawkę że Avivy na rynek niemiecki są lepiej wyposażone niż te przeznaczone na rynek polski. Więc polska cena może być diametralnie inna od tej niemieckiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tommylee1 napisał:

... Czy możesz zdradzić jaka jest cena Adrii 400?

Jestem na etapie ustalania ceny z dodatkowymi opcjami. Jak tylko podpiszemy umowę, to dam znać. 

Wstępnie napiszę, że Adria Aviva 400 PS wyjdzie ok. 80 kzł, w tym zaliczka 5 kzł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mars napisał:

Jestem na etapie ustalania ceny z dodatkowymi opcjami. Jak tylko podpiszemy umowę, to dam znać. 

Wstępnie napiszę, że Adria Aviva 400 PS wyjdzie ok. 80 kzł, w tym zaliczka 5 kzł. 

Ileeee????

Przecież ona w podstawie na niemiecki rynek (cennik na 2021) kosztuje ok 11 500 EUR netto... więc skąd to 80 tys zł? ?

Jakie Ty tam dodatki dokładasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pjetko napisał:

Ileeee????

Przecież ona w podstawie na niemiecki rynek (cennik na 2021) kosztuje ok 11 500 EUR netto... więc skąd to 80 tys zł? ?

Jakie Ty tam dodatki dokładasz?

Wziąłem prawie wszystko, co można zamówić, a będzie mi to potrzebne "teraz" lub w przyszłości. Napiszę całą specyfikację, jak się ostatecznie dogadamy i podpiszemy umowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pjetko napisał:

Ileeee????

Przecież ona w podstawie na niemiecki rynek (cennik na 2021) kosztuje ok 11 500 EUR netto... więc skąd to 80 tys zł? ?

11500 eu netto to 52000 pln netto. 80k pln brutto to 65k netto - w tym masz dodatki - chociażby sama klima, która kosztuje 5k netto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mars napisał:

Wziąłem prawie wszystko, co można zamówić, a będzie mi to potrzebne "teraz" lub w przyszłości. Napiszę całą specyfikację, jak się ostatecznie dogadamy i podpiszemy umowę. 

tak czy inaczej sprawdź tą specyfikacje u dilera w DE.  Kolega kupując w zeszłym roku kampera Adrii u dilera w  Niemczech  nie dość że uzyskał cenę dużo niższą niż w PL to jeszcze w tej cenie otrzymał solara, tv, antenę SAT automat, markizę kasetową, bagażnik na rowery i radio z MP3. Wszystko załatwione mailowo bez wychodzenia z domu.

 

3 minuty temu, jacek00 napisał:

11500 eu netto to 52000 pln netto. 80k pln brutto to 65k netto - w tym masz dodatki - chociażby sama klima, która kosztuje 5k netto. 

najdroższy egzemplarz na mobile.de kosztuje w przeliczeniu wg kursu e = 4,54 pln 68.000 pln brutto  a przecież od cen na mobile de zawsze można coś urwać lub wyrwać sporo doposażenia. Kupując na os fizyczną płacisz brutto więc wychodzi 68. + ewentualny transport, ubezpieczenie ITD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najdroższy egzemplarz na mobile.de kosztuje w przeliczeniu wg kursu e = 4,54 pln 68.000 pln brutto  a przecież od cen na mobile de zawsze można coś urwać lub wyrwać sporo doposażenia. Kupując na os fizyczną płacisz brutto więc wychodzi 68. + ewentualny transport, ubezpieczenie ITD
 
Czyli z klimą za 7k brutto i transportem wyjdzie podobnie. Elcamp w moim przypadku krzyczał sobie 4k brutto za transport... Ciekawe ile teraz wołają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:
22 minuty temu, Suzu4x4 napisał:
najdroższy egzemplarz na mobile.de kosztuje w przeliczeniu wg kursu e = 4,54 pln 68.000 pln brutto  a przecież od cen na mobile de zawsze można coś urwać lub wyrwać sporo doposażenia. Kupując na os fizyczną płacisz brutto więc wychodzi 68. + ewentualny transport, ubezpieczenie ITD
 

Czyli z klimą za 7k brutto i transportem wyjdzie podobnie. Elcamp w moim przypadku krzyczał sobie 4k brutto za transport... Ciekawe ile teraz wołają.

Na początku wołali 1 tys. EUR, więc zaproponowałem, że za tyle, to sobie sam po nią pojadę... skończyło się na ich transporcie za 500 zł ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Suzu4x4 napisał:

tak czy inaczej sprawdź tą specyfikacje u dilera w DE.  Kolega kupując w zeszłym roku kampera Adrii u dilera w  Niemczech... 

Po pierwsze jestem patriotą ;) i nie zamierzam kupować przyczepy za granicą. 

Po drugie kamper i to kupiony w Niemczech - nie ta liga cenowa i nie ten kraj. U nas wszystko raczkuje. 

ElCamp woła 4300 zł za transport. 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wołali 1 tys. EUR, więc zaproponowałem, że za tyle, to sobie sam po nią pojadę... skończyło się na ich transporcie za 500 zł  

U mnie było ciekawiej. Już wszystko mieliśmy skonfigurowane i dogadane i elcamp przygotował mi końcową ofertę gdzie nagle doliczyli ponad 4k za transport (właśnie 1000 eu), gdzie przez niemal miesiąc ustalania szczegółów nie wspomnieli ani słowem o kosztach transpoortu. Pół biedy jakby to było właśnie 500 zl, ale 1000 eu to był już koszt movera.

 

No i najlepsze na koniec, gdy się troche zbulwersowalem, że w taki sposób stawiają sprawę, że od początku nie wspominali ani słowem o tym ekstra koszcie to mi zaproponowali, że mogę sam pojechać po przyczepę do Słowenii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.