Skocz do zawartości

Adria Aviva 400 PS.


Mars

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Ja mówie o tym stoliku z tyłu. Bo jeśli FIX PARENTS BED zamienia stolik i kanapy na stałe łóżko to słabo, ale IMO wtedy to nie kosztowałoby 48 eu przecież a znacznie więcej.

 

Aaaaa... OK, jakoś w ogóle o tym nie pomyślałem, bo wydaje się to absurdalne, żeby zamiast stolika na stałe było drugie łóżko :D

 

Znalazłem jeszcze jeden trop - specyfikacja ze strony Adrii dla 400 PS, tam gdzie jest info o rozmiarze łóżek, jest coś takiego:

"Sypialnia, łóżko tylne (dł x szer, cm) -  195 x 118/98"

I teraz się pojawia pytanie, kiedy jest 118 a kiedy 98 i czy jest to uzależnione od "fix parents bed"? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Aaaaa... OK, jakoś w ogóle o tym nie pomyślałem, bo wydaje się to absurdalne, żeby zamiast stolika na stałe było drugie łóżko
 
Znalazłem jeszcze jeden trop - specyfikacja ze strony Adrii dla 400 PS, tam gdzie jest info o rozmiarze łóżek, jest coś takiego:
"Sypialnia, łóżko tylne (dł x szer, cm) -  195 x 118/98"
I teraz się pojawia pytanie, kiedy jest 118 a kiedy 98 i czy jest to uzależnione od "fix parents bed"?
Oooo to może być to. Standardowo łóżko b robisz z dwóch siedzisk i stołu. Kiedy jedno siedzisko jest krótsze to wtedy i łóżko ma nieregularne wymiary.

Być może ta opcja Fix Bed to zwyczajnie jakaś poducha ekstra która niweluje te różnice i wtedy robi się pełnowymiarowe łóżko. Ma to sens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pjetko napisał:

I to jest najsmutniejszy aspekt tego wątku. Aczkolwiek niedawno na jeździe próbnej samochodem tłumaczyłem handlowcowi jak dokładnie działają niektóre systemy, bo bzdury takie plótł, że słuchać się nie dało, więc to nie tylko sprzedawcy przyczep są niedouczeni jeśli chodzi o wyposażenie towaru, który sprzedają... ?

niestety nie jesteś jedyny. Kilku krotnie zdarzyło mi się zdać pytanie, na które nigdy odpowiedź nie przyszła - mimo zapytania mailowego do centrali danej marki przez handlowca itd. O bzdurach opowiadanych w salonach na temat danego modelu i jego wyposażenia, którego na liście nigdy nie było to można książkę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jacek00 napisał:

Oooo to może być to. Standardowo łóżko b robisz z dwóch siedzisk i stołu...

Widziałeś zdjęcie łóżka, które wkleiłem? Jest to tzw. łóżko małżeńskie. Żadne siedziska, czy stolik. To zdjęcie przysłał mi dyrektor z informacją, że opcja "fix parents bed" dotyczy tego łóżka. A nie drugiego łóżka składanego ze stolika. 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś zdjęcie łóżka, które wkleiłem? Jest to tzw. łóżko małżeńskie. Żadne siedziska, czy stolik. To zdjęcie przysłał mi dyrektor z informacją, że opcja "fix parents bed" dotyczy tego łóżka. A nie drugiego łóżka składanego ze stolika. 

Rany, nie mówię o tym łóżku, a o łóżku robionym z siedzisk i stolika. Ono zazwyczaj ma niestandardowe wymiary.

 

Widzisz że w tej Avivie jedno siedzisko jest krótsze więc łóżko po złożeniu też będzie miało takie wciecie. Ten Fixbed pewnie to naprawia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mars napisał:

Możesz mi to "rozrysować"? Table/cupboard jest zaznaczony na pierwszym obrazku takim bardziej żółtym kolorem, niż seats/beds. Tylko model 642 UP nie ma na tym obrazku stolika.

Poniżej jest obrazek z Adorą 542 DL na którym widać zmiany dzień/noc i też jest ten stolik.

Jeszcze niżej dałeś obrazek z Adorą 612 DP i z lewej strony tez widać stolik. 

Nadal nie wiem, o co chodzi z tym "fix parents bed". Wczoraj jeszcze raz napisałem do dyrektora handlowego z prośbą o konkretną informację co to dokładnie jest za opcja.

P.S.

Chyba jestem pierwszą osobą, która kupuje w Polsce nową Adrię Avivę 400 PS, bo znajomość znaczenia opcji jest porażająca. 

Witam.

To tak po kolei. Odnalazłem info z manuala Adrii co oznacza "fix parents bed" ale wg adrii. Mnie to wychodzi na sposób obsługi kufra pod łóżkiem. W Twojej przyczepie, wg mnie, podzielone podwójne łóżko będzie wyposażone w mechanizm wspomagający podnoszenie. Ja to rozumiem tak, że można np tylko część kanapy podnieść by dostać się do schowka pod spodem. Ale tak bardzo nie zanalizowałem problemu.

Druga sprawa - zamieściłem grafiki by zobrazować w jaki sposób Adria opisuje elementy wyposażenia wnętrza. Odnalazłem taka legendę (grafika nr 1) i poszukałem w necie obrazki odpowiednich modeli przyczep jako argumentację. Grafik innych modeli nie namierzyłem. Nic więcej. To może pomóc w zrozumieniu co Adria ma na myśli proponując rozwiązanie "fix bed" i do którego elementu to sformułowanie się tyczy. Czyli kolory z opisami vs obrazowe grafiki.  Jak widać stolik to element osobny i nie przynależny do kanap/łóżek z fixem. Dalej, jak widać na grafikach, fixem objęte są łożka pojedyńcze jak i małżeńskie łoże podwójne. Przy nich nie ma stolików. Stolik uczestniczy w tworzeniu drugiego, dodatkowego miejsca do spania/odpoczynku.

2012245825_3S4013200ZAPA_D.thumb.png.f45061ceb45f3f7a2f16af70457d178c.png1803710829_3S4013200ZAPA_N.thumb.png.4e01b1284a3590610918aa6e3970df1b.png

Aha, proszę @Mars zerknij na grafiki. Żeby to co dałem miało sens dla Ciebie, to podałem dokładnie przykłady wnętrza z konkretnych przyczep by móc wykorzystać kodyfikację nazewnictwa wg Adrii. Może model 612 UP ma zupełnie inną konfigurację aniżeli DP.

Po trzecie - z racji swojego doświadczenia zawodowego i zakresu obowiązków, nie będę komentował poziomu obsługi, wiedzy a tym bardziej zaangażowania pracowników dealera  w obsługę klienta. Dobrze że nie przesłano Tobie mailem takiej informacji

adria400ps_korean.png.db275da069785fe229aea88bf3e62654.png

Po czwarte - dzięki odnalezieniu informacji dla Ciebie, ja dowiedziałem się że u mnie w Efiellandzie "parapet" pod oknem przednim od dziś będzie "stolikiem kawowym".

Mam nadzieję, że nie wyszło z tego masło maślane.

Podsumowując, wg mnie stolik to stolik a "fixa" można dostać tylko w łóżku małżeńskim.

Cokolwiek by to nie znaczyło.:jump:

Pozdrawiam i życzę wiele radości z użytkowania przyczepy.

Edytowane przez Tofel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tofel napisał:

Witam.

To tak po kolei. Odnalazłem info z manuala Adrii co oznacza "fix parents bed" ale wg adrii. Mnie to wychodzi na sposób obsługi kufra pod łóżkiem. W Twojej przyczepie, wg mnie, podzielone podwójne łóżko będzie wyposażone w mechanizm wspomagający podnoszenie. Ja to rozumiem tak, że można np tylko część kanapy podnieść by dostać się do schowka pod spodem....

Taka wersja najbardziej mi pasuje :). Tym bardziej, że dostałem zdjęcie łóżka małżeńskiego, w który ma być "fix parents bed", a nie tego dodatkowego ze stolika. 

8 godzin temu, Tofel napisał:

... Dobrze, że nie przesłano Tobie mailem takiej informacji

adria400ps_korean.png.db275da069785fe229aea88bf3e62654.png

Hehe, no tak. Jednak przysłany mi opis niektórych funkcji jest w stylu: ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. A w necie tylko domysły. 

8 godzin temu, Tofel napisał:

... Pozdrawiam i życzę wiele radości z użytkowania przyczepy.

Również pozdrawiam i dziękuję za pomoc! 

3 godziny temu, CiapekTor napisał:

dobra to jaki jest wniosek? Lepiej brac z tą opcją czy nie?
Ja na prawdę rozmawiałem z Elcampem i oni byly pewni co mówią. Masz łóżko-zamiast stolika. Mówili że lepiej tego nie brać :)

W końcu Elcamp, to oficjalny dealer Adrii, więc wiedzą, co mówią, nie? 

Ja jeszcze raz czekam na wytłumaczenie "fix parents bed" z CarGo. Napisałem do nich, że stolik MUSI być i jeżeli ten fix to zmienia, to rezygnuję z tej opcji. 

Dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mars napisał:

... czekam na wytłumaczenie "fix parents bed"... 

Oczekując na odpowiedź...

Jest i stolik, jest i "fix". Miłego oglądania. 

 

A tu chyba wersja bez tajemniczego fiksa.

Pozdrawiam

Edytowane przez Tofel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 10:33, jacek00 napisał:

Bo oni zostali dealerem na mocy jakiejś współpracy z Elcampem a nie z samą Adrią. Wygląda to tak, że do Elcampu przyjeżdzają zamówienia, przyczepy itp które następnie jadą do CarGo. Na przykład taka oferta: https://www.otomoto.pl/oferta/adria-alpina-753-up-zimowa-cargo-pomorze-okazja-alde-i-klimatyzacja-dometic-zimowa-od-reki-ID6Dj7Mx.html gdzie cepa stoi pod Elcampem ;)

Szum na FB pamiętam. Niestety sam stałem się poniekąd ofiarą ich polityki. Chciałem zrobić u nich przegląd szczelności przyczepy. Umawiałem się od marca i byłem cały czas zwodzony, że oni już czekają aż Adria ich wpisze do systemu i będą mogli zrobić mi przegląd. To już już trwało do połowy maja... Finalnie przeglądu nie mogli mi zrobić, bo nie mają żadnej akredytacji, i przegląd już po terminie robiłem w Elcampie - na szczęście Adria się zgodziła go uwzględnić bo tak to bym stracił gwarancję. 

O kontakcie z CarGo nie ma co nawet się rozpisywać. Jak wspominałem obsługa klienta gorsza niż w Elcampie, w którym musze przyznać, że w tym roku się coś poprawiło, bo zatrudnili nowego człowieka, któremu ewidentnie się "jeszcze" chciało :) 

@jacek00 widziałeś:
 

cargo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomii napisał:

@jacek00 widziałeś:

Tak widziałem, można rzec, że wreszcie. Trochę ściemniają z tą drobną zmianą na stronie, bo ewidentnie chodziło o coś więcej. Nie bez powodu mi ściemniali przez niemal 2 miesiące z przeglądem, którego finalnie wykonać mi nie mogli, bo nie mieli akredytacji od Adrii. Czyli sprawa się ciągnęła przez niemal 10 miesięcy, wątpie aby chodziło o zwykły wpis na stronie ;) 

Z innych ciekawostek, to Adria już nie przyjmuje zamówień na 2021 rok... i Elcamp otwiera się w Warszawie na ul. Omulewskiej. Otwarcie 17.10:
https://szerokiejdrogi.com/

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacek00 napisał:

i Elcamp otwiera się w Warszawie na ul. Omulewskiej. Otwarcie 17.10:

Jak swoją odbierałem w czerwcu, to wspominali w Elcampie, że się organizują w stolicy, ale bez szczegółów. Pytanie czy będzie też autoryzowany serwis Adrii w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pjetko napisał:

Jak swoją odbierałem w czerwcu, to wspominali w Elcampie, że się organizują w stolicy, ale bez szczegółów. Pytanie czy będzie też autoryzowany serwis Adrii w Warszawie?

Zapytałem o serwis. Zobaczymy co mi odpowiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Tak widziałem, można rzec, że wreszcie. Trochę ściemniają z tą drobną zmianą na stronie, bo ewidentnie chodziło o coś więcej. Nie bez powodu mi ściemniali przez niemal 2 miesiące z przeglądem, którego finalnie wykonać mi nie mogli, bo nie mieli akredytacji od Adrii. Czyli sprawa się ciągnęła przez niemal 10 miesięcy, wątpie aby chodziło o zwykły wpis na stronie ;) 

Z innych ciekawostek, to Adria już nie przyjmuje zamówień na 2021 rok... i Elcamp otwiera się w Warszawie na ul. Omulewskiej. Otwarcie 17.10:
https://szerokiejdrogi.com/

Szerokiej Drogi napisali mi że już po 12 mogę ich odwiedzić :yes:, postaram się tam wpaść jeśli tylko nie wsadzą mnie na jakąś kwarantannę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jacek00 said:

 Elcamp otwiera się w Warszawie na ul. Omulewskiej. Otwarcie 17.10:

https://szerokiejdrogi.com/

Z mapy wynika że to ma być w miejscu salonu volkswagena. Ciekawe czy to oznacza że cały ten obiekt zajmą czy tylko jakąś niewielką jego część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.