Skocz do zawartości

Adria Aviva 400 PS.


Mars

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Ostatecznie wybór padł na ten model Adrii. Jest to moja pierwsza przyczepa, więc zanim ją kupię, to chcę ją odpowiednio skonfigurować, czy to fabrycznie, czy dodatkowo u dealera. Niestety brak oficjalnego konfiguratora, a info o wyposażeniu tego konkretnego modelu jest dość słabe w porównaniu do konfiguratorów aut. U dealera jest w tej chwili chyba duży zamęt w związku ze zbliżającymi się targami, to może ktoś tutaj coś dopisze na moje pytania. W załączeniu cennik opcji.

Przyczepa będzie miała 1000 kg DMC, więc jej ładowność będzie dość ograniczona ze względu na fakt, że gotowa do jazdy waży prawie 800 kg.

1) Jeśli chcę podłączyć akumulator w przyczepie, to muszę wziąć opcję MN0403 (preinstalacja pod ładowarkę + skrzynka na akumulator) lub MZ3801 (preinstalacja pod ładowarkę + skrzynka na aku + zewnętrzne gniazdo multimedialne)? Bez nich nie da się go podłączyć? 
2) Do czego jest "gniazdo multimedialne" w opcji MZ3801?
3) Opcja MN0802, czyli "organizer w łazience" - co to jest?
4) Opcja MN1204, czyli ogrzewanie elektryczne Truma. W standardzie nie ma żadnego ogrzewania, nawet gazowego?
5) Opcja MN3302, czyli "pokrywa zlewu/deska do krojenia". Jak to wygląda? 
6) Opcja MN3901, czyli "klasyczne szafki" - co to oznacza? Jak jest w standardzie? Ogólnie interesuje mnie najwyższa możliwa dla tej przyczepy jakość szafek.
7) Opcja MZ2502, czyli amortyzatory - warto to brać? Na co to ma wpływ?
? Opcja MT02, czyli "tapicerka standard" - czym się różni od podstawowej? Tu też zależy mi na jak najwyższej jakości.
9) Opcja MT22, czyli "fix parents bed" - co to jest?
10) Nic nie ma na temat klimatyzatora sufitowego. Jest możliwość założenia? 

Jeśli ktoś może coś napisać o poszczególnych punktach, to by było super info, również dla innych, potencjalnych nabywców Adrii Aviva.

 

cennik przyczep Adria sezon 2020_PL.xlsx

Edytowane przez Mars
Dodanie cennika opcji. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

23 minuty temu, Mars napisał:

1) Jeśli chcę podłączyć akumulator w przyczepie, to muszę wziąć opcję MN0403 (preinstalacja pod ładowarkę + skrzynka na akumulator) lub MZ3801 (preinstalacja pod ładowarkę + skrzynka na aku + zewnętrzne gniazdo multimedialne)? Bez nich nie da się go podłączyć? 

Nie musisz. Aku z łatwością podłączysz sam. Ale ja to akurat brałem, i finalnie miałem gniazdo 230V w miejscu ładowania aku oraz wyprowadzone kable i skrzynkę na aku, który wystarczyło jedynie włożyć

Cytat

1) Jeśli chcę podłączyć akumulator w przyczepie, to muszę wziąć opcję MN0403 (preinstalacja pod ładowarkę + skrzynka na akumulator) lub MZ3801 (preinstalacja pod ładowarkę + skrzynka na aku + zewnętrzne gniazdo multimedialne)? Bez nich nie da się go podłączyć? 

Aku z powodzeniem podłączysz sam. Jednak biorąc tą opcję w miejscu podłączenia aku wyprowadzone będziesz mieć ekstra gniazdko 230V do ładowarki + kable do energobloku + skrzynką na akumulator. W ten sposób wystarczy, że jedynie podepniesz aku i finito.

Cytat

2) Do czego jest "gniazdo multimedialne" w opcji MZ3801?

 
Podejrzewam, że jest to transmiter BT. W przyczepie masz w standardzie chyba głośniki.
 
Cytat

3) Opcja MN0802, czyli "organizer w łazience" - co to jest?

 

 
Jest to zwyczajny organizer na kosmetyki, który możesz zabrać do domu czy powiesić w przyczepie.
 
Cytat

4) Opcja MN1204, czyli ogrzewanie elektryczne Truma. W standardzie nie ma żadnego ogrzewania, nawet gazowego?

IMO to jest Truma Ultraheat czyli grzałka elektryczna. Czy jest ogrzewanie gazowe to dopytaj, bo przyczepa może mieć rózne wyposażenie na różne kraje.

 
Cytat

5) Opcja MN3302, czyli "pokrywa zlewu/deska do krojenia". Jak to wygląda? 

Zwykła biała deska, która przykrywa cały zlew.

image.thumb.png.e57e7af8b7ed7f2cb0b72067c687abad.png

 
 
Cytat

6) Opcja MN3901, czyli "klasyczne szafki" - co to oznacza? Jak jest w standardzie? Ogólnie interesuje mnie najwyższa możliwa dla tej przyczepy jakość szafek.

W standardzie są szafki przesuwane. Klasyczne szafki to takie otwierane do góry. Wykonane są z tego samego materiału

 

Cytat

7) Opcja MZ2502, czyli amortyzatory - warto to brać? Na co to ma wpływ?

IMO warto

 

Cytat

? Opcja MT02, czyli "tapicerka standard" - czym się różni od podstawowej? Tu też zależy mi na jak najwyższej jakości.

IMO to tapicerka bazowa. Możesz za dopłatą wybrać inną, inny kolor - jakoś pewnie taka sama

 

 

Cytat

10) Nic nie ma na temat klimatyzatora sufitowego. Jest możliwość założenia? 

U mnie była możliwość, i fabrycznie przyczepa jest przystosowana u mnie do montażu klimy w miejscu przedniego okna dachowego - w suficie jest przelotka do puszczenia kabla, który wychodzi w szafce gdzie jest energoblok

 

Cytat

Jeśli ktoś może coś napisać o poszczególnych punktach, to by było super info, również dla innych, potencjalnych nabywców Adrii Aviva.

 

Ja bym jeszcze brał:

  • uchwyt na TV jeśli zamierzasz mieć TV
  • Koło zapasowe z uchwytem
  • Smart Box One lub Box Two - będziesz mieć takie skrzynki Ikeowe w bakiście + osłonę butli/dwóch
  • Moskitiera na całe drzwi wejściowe
  • Zaczep ze stabilizatorem
  • Duże okno midi heki
Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Możesz sam podłączyć aku, ale trzeba będzie trochę rzeźbić. Warto wziąć tą opcję. Ja to miałem w swojej 360 DK i była przygotowana instalacja, ładowarka i skrzynka na aku. Wystarczyło włożyć do niej aku i po temacie. Pamiętaj, że aku się nie będzie ładować podczas jazdy - można dołożyć odpowiedni moduł - dealer Ci to zamontuje jako opcja delerska. Natomiast ładowarka z lisy opcji to jest ładowarka 230V, czyli jak podłączysz się pod 230V, to wtedy będzie się ładować aku.

Ad. 2 Gniazdo multimedialne, to wyprowadzenie na zewnątrz (pod klapką) gniazda 230V i chyba też gniazdo antenowe. Dopytaj dealera o to dokładnie

Ad. 3 Nie mam pojęcia ;)

Ad. 4 W zupełnym golasie nie ma nic, ale takie rzadko występują, raczej na nasz rynek powinien być pakiet truma, czyli piecyk gazowy 3004. Ultraheat to dodatkowa grzałka na 230V do tego piecyka, ale żeby można ją było mieć, to oczywiście musi być pakiet truma z piecykiem gazowym. 

Ad. 5 Kawałek plastiku kształtem pasujący na zlew. 

Ad. 6 Nie mam pojęcia ;)

Ad. 7 Amortyzatory warto wziąć, nie będzie się buda tak telepać na nierównościach, poza tym lepiej się prowadzi. Koniecznie też zaczep ze stabilizatorem

Ad. 8 W tapicerce głównie chodzi o kolory, nie wiem, czy dealer ma próbki i czy fakturą też się różnią.

Ad. 9 Nie mam pojęcia ;)

Ad. 10 Klimę może Ci dealer zamontować, podobnie jak solary, markizę itd...

 

 

A teraz kilka opcji, które polecam wziąć:

1. Dopytaj koniecznie, czy jak nie ma pakietu Smart Box (one albo two), to czy są metalowe uchwyty w bakiście. Pojemniki z IKEI dokupisz w razie czego sam, ale tych metalowych wieszaków nie, a warto je (te wieszaki) mieć - porządek w bakiście.

2. amortyzatory

3. stabilizator

4. chlapacze (ja ich nie mam i cała podłoga od koła jest uwalona syfem z drogi, a to oznacza, że podczas jazdy w deszczu cała podłoga jest mokra od spodu :/)

5. moskitiera drzwi wejściowych

6. pakiet truma, czyli piecyk gazowy

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pjetko napisał:

Ad 1. Możesz sam podłączyć aku, ale trzeba będzie trochę rzeźbić. Warto wziąć tą opcję. Ja to miałem w swojej 360 DK i była przygotowana instalacja, ładowarka i skrzynka na aku. Wystarczyło włożyć do niej aku i po temacie. Pamiętaj, że aku się nie będzie ładować podczas jazdy - można dołożyć odpowiedni moduł - dealer Ci to zamontuje jako opcja delerska. Natomiast ładowarka z lisy opcji to jest ładowarka 230V, czyli jak podłączysz się pod 230V, to wtedy będzie się ładować aku.

Akurat nic nie trzeba rzeźbić ;) Wystarczy podpiąc aku dwoma kablami do energobloku w dedykowanym miejscu i to wszystko. 

5 minut temu, pjetko napisał:

A teraz kilka opcji, które polecam wziąć:

1. Dopytaj koniecznie, czy jak nie ma pakietu Smart Box (one albo two), to czy są metalowe uchwyty w bakiście. Pojemniki z IKEI dokupisz w razie czego sam, ale tych metalowych wieszaków nie, a warto je (te wieszaki) mieć - porządek w bakiście.

To ja odpowiem. Nie ma nic. Mamy pustą bakistę i przyłącze dla butli gazowej z uchwytem i to wszystko.

5 minut temu, pjetko napisał:

4. chlapacze (ja ich nie mam i cała podłoga od koła jest uwalona syfem z drogi, a to oznacza, że podczas jazdy w deszczu cała podłoga jest mokra od spodu ?)

Przy amortyzatorach odpada ta opcja, bo ciężko będzie zamontować mover z przodu przed osią (przeszkadzają właśnie amory). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Akurat nic nie trzeba rzeźbić ;) Wystarczy podpiąc aku dwoma kablami do energobloku w dedykowanym miejscu i to wszystko. 

Tylko energobloki, które są w Avivach nie mają opcji ładowania, zatem jakoś trzeba będzie dodatkowo ogarnąć temat ładowania tego aku - albo solary, albo ładowarka 230V, albo ładowarka podczas jazdy, więc i tak coś trzeba będzie kombinować. Moim zdaniem jeśli Mars chce mieć aku, to koniecznie brać pakiet z instalacją i ładowarką 230V.

6 minut temu, jacek00 napisał:

To ja odpowiem. Nie ma nic. Mamy pustą bakistę i przyłącze dla butli gazowej z uchwytem i to wszystko.

Zatem brać koniecznie smart boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mars napisał:

Niestety brak oficjalnego konfiguratora, a info o wyposażeniu tego konkretnego modelu jest dość słabe w porównaniu do konfiguratorów aut. U dealera jest w tej chwili chyba duży zamęt w związku ze zbliżającymi się targami, to może ktoś tutaj coś dopisze na moje pytania. W załączeniu cennik opcji.

u tego jedynego dilera Adrii w Polsce jest zawsze zamęt.  Ja obiecanej oferty na kampera nie otrzymałem do dziś a niedługo minie rok.

Przecież to jest chore że musisz radzić się na forum przypadkowych osób zamiast sprzedawcy który powinien odpowiedzieć Ci bez łaski na każde zadane pytanie :sciana:

nie mniej jednak życzę udanych zakupów i zadowolenia z nowego sprzętu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pjetko napisał:

Tylko energobloki, które są w Avivach nie mają opcji ładowania, zatem jakoś trzeba będzie dodatkowo ogarnąć temat ładowania tego aku - albo solary, albo ładowarka 230V, albo ładowarka podczas jazdy, więc i tak coś trzeba będzie kombinować. Moim zdaniem jeśli Mars chce mieć aku, to koniecznie brać pakiet z instalacją i ładowarką 230V.

Owszem. Potrzebna jest ładowarka. Dlatego jak zamawiasz fabryczne przyłącze Aku to fabrycznie instalują Ci gniazdko elektryczne 230V do podpięcia ładowarki

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

u tego jedynego dilera Adrii w Polsce jest zawsze zamęt.  Ja obiecanej oferty na kampera nie otrzymałem do dziś a niedługo minie rok.

Przecież to jest chore że musisz radzić się na forum przypadkowych osób zamiast sprzedawcy który powinien odpowiedzieć Ci bez łaski na każde zadane pytanie :sciana:

nie mniej jednak życzę udanych zakupów i zadowolenia z nowego sprzętu  ;)

I dorzuć do tego jeszcze permanentne olewanie klienta. Do tej pory myślałem, że to z powodu właśnie przyczep, że oni wolą sprzedawać kampery, bo większa marżą i większy zarobek. Ale piszesz, że i w Twoim przypadku była olewka... 

Ale tak to jest jak się jest jedynym dealerem na rynku i nie ma żadnej konkurencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacek00 napisał:

Ale tak to jest jak się jest jedynym dealerem na rynku i nie ma żadnej konkurencji. 

To co CarGO już nie jest dilerem Adrii? Wolą handlować Hobby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomii napisał:

To co CarGO już nie jest dilerem Adrii? Wolą handlować Hobby? 

Oficjalnie nigdy nie był. Nieoficjalnie to on współpracuje z Elcampem i jest zwyczajnie ich partnerem.

Natomiast co do jakości ich obsługi to niestety jest gorzej niż w Elcampie...

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacek00 napisał:

Oficjalnie nigdy nie był. Nieoficjalnie to on współpracuje z Elcampem i jest zwyczajnie ich partnerem.

Natomiast co do jakości ich obsługi to niestety jest gorzej niż w Elcampie...

To jest jakaś .... bieda. Przed sezonem na fb wielkie halo wszyscy robili, bo CarGO będzie dilerem Adrii. Mija tyle czasu, a CarGO nawet na swojej stronie w ofercie ma tylko Hobby i Sprita. Liczyłem że jak nowy diler się pojawi to podniesie poprzeczkę, ale widać nie ma sensu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tomii napisał:

To jest jakaś .... bieda. Przed sezonem na fb wielkie halo wszyscy robili, bo CarGO będzie dilerem Adrii. Mija tyle czasu, a CarGO nawet na swojej stronie w ofercie ma tylko Hobby i Sprita. Liczyłem że jak nowy diler się pojawi to podniesie poprzeczkę, ale widać nie ma sensu... 

Bo oni zostali dealerem na mocy jakiejś współpracy z Elcampem a nie z samą Adrią. Wygląda to tak, że do Elcampu przyjeżdzają zamówienia, przyczepy itp które następnie jadą do CarGo. Na przykład taka oferta: https://www.otomoto.pl/oferta/adria-alpina-753-up-zimowa-cargo-pomorze-okazja-alde-i-klimatyzacja-dometic-zimowa-od-reki-ID6Dj7Mx.html gdzie cepa stoi pod Elcampem ;)

Szum na FB pamiętam. Niestety sam stałem się poniekąd ofiarą ich polityki. Chciałem zrobić u nich przegląd szczelności przyczepy. Umawiałem się od marca i byłem cały czas zwodzony, że oni już czekają aż Adria ich wpisze do systemu i będą mogli zrobić mi przegląd. To już już trwało do połowy maja... Finalnie przeglądu nie mogli mi zrobić, bo nie mają żadnej akredytacji, i przegląd już po terminie robiłem w Elcampie - na szczęście Adria się zgodziła go uwzględnić bo tak to bym stracił gwarancję. 

O kontakcie z CarGo nie ma co nawet się rozpisywać. Jak wspominałem obsługa klienta gorsza niż w Elcampie, w którym musze przyznać, że w tym roku się coś poprawiło, bo zatrudnili nowego człowieka, któremu ewidentnie się "jeszcze" chciało :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za tak duży odzew. Jestem trochę rozczarowany szybkością obsługi, ale nie spieszy mi się oraz wiem o zbliżających się targach w Poznaniu i Nadarzynie, więc jeszcze mnie szlag nie trafił :-). Próbuję załatwić wolne w pracy na targi w Poznaniu, to może bym się lepiej zorientował.

Na tę chwilę zamówię: opcję MZ3801 (z gniazdem multimedialnym); organizer w łazience; deskę do krojenia na pokrywie zlewu; klasyczne szafki; amortyzatory; tapicerkę standard; klimatyzator; uchwyt na TV; koło zapasowe; smart box two; zaczep ze stabilizatorem; chlapacze (nie będzie movera).

Skoro będzie klimatyzator dachowy, to nie chcę większego okna dachowego, żeby mi jeszcze mocniej nie nagrzewało wnętrza. Skoro będzie klimatyzator, to po co piecyk gazowy (nie planujemy biwakowania na dziko)? Taki klimatyzator nie ma opcji grzania? Nie chcę moskitiery, bo skoro będzie klima, to nie będę musiał mieć wszystko otwarte. A jak już wleci jakaś komarzyca, to rajd w gniazdku da radę. 

Bojler jest w standardzie, czy jednak muszę dobrać jakąś opcję?

 

16 godzin temu, Tomii napisał:

To co CarGO już nie jest dilerem Adrii? Wolą handlować Hobby? 

Rozmawiałem z pracownikiem CarGo o tym modelu, ale wstępnie jej cenę ustalili na poziomie ok. 66 kzł netto, czyli ok. 81 kzł brutto, więc sprawdzam cenę u autoryzowanego dealera. 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mars napisał:

Dzięki koledzy za tak duży odzew. Jestem trochę rozczarowany szybkością obsługi, ale nie spieszy mi się oraz wiem o zbliżających się targach w Poznaniu i Nadarzynie, więc jeszcze mnie szlag nie trafił :-). Próbuję załatwić wolne w pracy na targi w Poznaniu, to może bym się lepiej zorientował.

Na tę chwilę zamówię: opcję MZ3801 (z gniazdem multimedialnym); organizer w łazience; deskę do krojenia na pokrywie zlewu; klasyczne szafki; amortyzatory; tapicerkę standard; klimatyzator; uchwyt na TV; koło zapasowe; smart box two; zaczep ze stabilizatorem; chlapacze (nie będzie movera).

Skoro będzie klimatyzator dachowy, to nie chcę większego okna dachowego, żeby mi jeszcze mocniej nie nagrzewało wnętrza. Skoro będzie klimatyzator, to po co piecyk gazowy (nie planujemy biwakowania na dziko)? Taki klimatyzator nie ma opcji grzania? Nie chcę moskitiery, bo skoro będzie klima, to nie będę musiał mieć wszystko otwarte. A jak już wleci jakaś komarzyca, to rajd w gniazdku da radę. 

Bojler jest w standardzie, czy jednak muszę dobrać jakąś opcję?

 

Rozmawiałem z pracownikiem CarGo o tym modelu, ale wstępnie jej cenę ustalili na poziomie ok. 66 kzł netto, czyli ok. 81 kzł brutto, więc sprawdzam cenę u autoryzowanego dealera. 

Zastanów się czy warto tą markę przyczepy kupować, jak teraz jest problem z kontaktem to co będzie jak trzeba coś kupić bo uszkodzisz, na przykład lampę okno, itp (zdarzyć może się wszystko), albo będziesz musiał coś na gwarancji zrobić. Może lepiej poszukać jakąś inną markę która jest mocniejsza na Polskim rynku i jest kilku dilerów. Sprawdz też jak z dostępnością danych elementów typu okna, lampy itp, oraz jak długo trzeba czekać i jakie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Zastanów się czy warto tą markę przyczepy kupować...

Ogólnie jest problem z przyczepami z 1000 kg DMC. Adria Aviva 400 PS to spełnia. Podoba nam się układ w tym modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.