Skocz do zawartości

Adria Aviva 400 PS.


Mars

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jacek00 napisał:
21 minut temu, Mars napisał:
Czy wg was ta przyczepa powinna mieć na wyposażeniu jedną butlę gazową? Zastanawiam się nad tym zapisem po prawej stronie: 1*11kg.
IMG_20210216_183511.thumb.jpg.1553676851aaefce87f6d436f88d9408.jpg

Aviva występuje w wersji na dwie butle i na jedną. Ja mam werjsę tylko z jedną butlą

Pytam, czy taka butla gazowa musi być w nowej przyczepie? Czy odbierając przyczepę od dealera MUSI tam być jedna butla? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pytam, czy taka butla gazowa musi być w nowej przyczepie? Czy odbierając przyczepę od dealera MUSI tam być jedna butla? 
Chodzi Ci o fizyczną butlę gazową? To nie, to nie jest wyposażenie przyczepy. Powinien być jedynie reduktor i przewód gazowy zgodny z naszym standardem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pjetko napisał:

Nie, tu chodzi o na ile butli masz miejsce (ta czarna obudowa) w bakiscie. Wychodzi na to (wg tego zapisu), że masz miejsce na jedną butlę. Aczkolwiek może i tutaj dealer coś pozmieniał ;)

Wrzuć zdjęcie bakisty, to będzie wiadomo na 100% ;)

Nieprawda, mam osłonę na dwie butle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:
2 minuty temu, Mars napisał:
Pytam, czy taka butla gazowa musi być w nowej przyczepie? Czy odbierając przyczepę od dealera MUSI tam być jedna butla? 

Chodzi Ci o fizyczną butlę gazową? To nie, to nie jest wyposażenie przyczepy. Powinien być jedynie reduktor i przewód gazowy zgodny z naszym standardem

OK, ale zapis wprowadza w błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te pojemniki, musze u siebie pomierzyć i coś dopasować aby uporządkować tą przestrzeń. Jak je obrócisz o 90* to są na styk miedzy ramkami?
To są normalne pojemniki Trofast do kupienia w Ikea. Ostatnio kupiłem kilka właśnie do bakisty w nowej przyczepie. Można do tego dokupić też pokrywki.


https://www.ikea.com/pl/pl/search/products/?q=trofast%20pojemnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, filipert napisał:

Fajne te pojemniki, musze u siebie pomierzyć i coś dopasować aby uporządkować tą przestrzeń. Jak je obrócisz o 90* to są na styk miedzy ramkami?

Nie, nie, to są pojemniki do bakisty. Tam są zamontowane uchwyty na nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, to są pojemniki do bakisty. Tam są zamontowane uchwyty na nie. 
I do szafek, jeśli nie masz zwykłych półek. Bardzo wygodne i fajne rozwiązanie, w bakiscie pozwala mieć mega porządek bo nic się nam nie wala luzem.

cae1a3a33d8899aafa117d9c44ce4c52.jpg0281206f728a9b6583c8c74b636979c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 19:08, jacek00 napisał:

I do szafek, jeśli nie masz zwykłych półek. Bardzo wygodne i fajne rozwiązanie, w bakiscie pozwala mieć mega porządek bo nic się nam nie wala luzem.

 

Tego Ci w Knausie będzie brakowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gizbern napisał:

Tego Ci w Knausie będzie brakowało...

Owszem, ale sobie poradzę ;) Kupiłem pojemniki w Ikea z pokrywkami, więc w ten sposób mogę postawić pojemnik jeden na drugim. Bakista w Knausie jest inaczej zbudowana, ma ranty więc zakładam, że nic nie wypadnie. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

Owszem, ale sobie poradzę ;) Kupiłem pojemniki w Ikea z pokrywkami, więc w ten sposób mogę postawić pojemnik jeden na drugim. Zczepię to podobnie takimi ekspanderami i będzie elegancko. Może mniej wygodnie, ale nadal będzie porządek. 

Dobry pomysł, też muszę to ogarnąć. Ale już poczekam na odwilż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jako uzupełnienie do wcześniej podawanych informacji dotyczących łóżek i sposobu ich "obsługi" pragnę przyczynić się do rozwikłania legendy tajemniczego "fixa".

Adria tak to określa (wklejam jako przypomnienie)

Oczywiście kol. @jacek00 ma rację - to tylko sprężyna.

adria.PNG.5508b9fe7d710ac652f6a5dd546d99aa.PNG

Natrafiłem na instrukcję obsługi przyczepy Eriba.

Opcje na fixa są DWIE!
Mamy do wyboru siłownik (sprężyna gazowa) lub zawias (prowadnica).

Screenshot_20210222-204814.thumb.png.cedc9a27af04b0d03e0f72304f5232a1.png

Wspomniane rozwiązania  to taki "moduł komfortu" w sypialni.
U jednych i drugich okresla się to jako FIXED (PARENTS) BED.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem model Aviva i w instrukcji po angielsku też jest zapis: "Fixed bed". U siebie mam tylko zawiasy sprężynowe. W instrukcji nie ma ani słowa, że jest to opcja, a podczas konfigurowania przyczepy jednak miałem za to dopłacić. Przed odbiorem przyczepy okazało się, że jednak nie muszę dopłacić za ten "fix parents bed". Czeski film. 

Jest jeszcze coś, ale o tym będę mógł powiedzieć tylko poza forum, gdy spotkamy się przy jakimś piwerku ?

 

W dniu 30.09.2020 o 21:34, vrs napisał:

Fajne są te dopłaty za coś co u innych jest standardem :]

No ale jest tanio na wejściu...

Chodziło o ten fix parents bed.

Jednak jest to standard i nie ma dopłaty, więc nie ma co zakładać z góry w sytuacji, gdy konfiguratory w naszym kraju są wzięte z d... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 13:26, Mars napisał:

Zdjęcia mojej cepki zrobione przez dealera. Już nie mogę się doczekać ?.

received_747826022605906.jpeg

 

received_409120697086298.jpeg

 

received_772184247046470.jpeg

 

Na początku pytałem o opcję "standardowe szafki". Finalnie okazało się, że dopłaciłem nie tylko za otwieranie szafek do góry (zamiast przesuwania w poziomie), ale przede wszystkim za lepsze fronty. Na zdjęciach widać, że są połyskujące, a nie biorąc tej opcji mamy fronty matowe. Według nas warto wziąć tę opcję, bo efekt wizualny jest o niebo lepszy.   

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.