Skocz do zawartości

Koronawirus - ograniczenia


BDG81

Rekomendowane odpowiedzi

ja pierwszy raz złożyłem 16.04 ale coś poszło nie tak. wniosek się nie złożył. teraz zrobiłem drugi raz i poszło. mail z potwierdzeniem przyszedł

i od razu w profilu praca.gov pojawiła się moja sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, witus napisał:
Nie czytaj zaloguj się na praca.gov.pl 5min roboty i masz 5 tyś do 7 dni.

No właśnie nie. Ilość pożyczek jest ograniczona

1 godzinę temu, leszek napisał:
Chyba nie do końca tak jest . Wniosek o umorzenie składa się po trzech miesiącach działalności . Bo to jest warunek do umorzenia , trzeba prowadzić działalność dalej przez trzy miesiące . To skąd wiadomo na początku czy ktoś będzie trzy miesiące działał .
I jeszcze jedno jest haczyk . Po tych trzech miesiącach jest 14 dni na zawiadomienie że dalej się działa . Jeżeli się ten termin przegapi to umorzenie przepada . Tyle przynajmniej ja się dowiedziałem , ale głowy bym nie dał 

Dokładnie tak jest. Screen z instrukcji: https://psz.praca.gov.pl/documents/10240/11905424/instrukcja_pozyczka.pdf/8586d6fa-898b-4366-8ace-daee81f8089f?t=1585695747603

image.png.03d374bdafd357825678adee01c57b5d.png

1 godzinę temu, witus napisał:

Przecież składałem wniosek. https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/inneSprawy/wyborUrzedu?dest=TARCZA ... czytaj źródła nie wymyślaj. Musisz pobrać i dołączyć skan podpisanego już gotowego wniosku umożenia.

Żadnych skanów nie składasz. Masz wyraźnie napisane przy składaniu wniosku online. Wnioski podpisujesz podpisem kwalifikowanym albo przez epuap

image.thumb.png.08ecc6be35fe22cbf1ae3b1961a8d136.png

Cytat

Pobież sobie wniosek. I zobacz co jest jako 4 strona wniosku, już gotowy wniosek o umorzenie.

To jest wniosek do wypełnienia jeśli chcesz go składać osobiście. Czyli najpierw składasz papierowy wniosek a po 3 miesiącach papierowy wniosek o umorzenie. Jeśli robisz to elektronicznie to ten wniosek wypełniasz online, a do wniosku załączasz jedynie umowę pożyczki oraz załącznik do wniosku "Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19". Po 3 miesiącach także online składasz wniosek o umorzenie. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacek00 napisał:

No właśnie nie. Ilość pożyczek jest ograniczona

Dokładnie tak jest

Żadnych skanów nie składasz. Masz wyraźnie napisane przy składaniu wniosku online. Wnioski podpisujesz podpisem kwalifikowanym albo przez epuap

image.thumb.png.08ecc6be35fe22cbf1ae3b1961a8d136.png

Haha muszą popracować nad User Experience :) Ja excela wypełniłem elektronicznie, a pdf ręcznie. I załączyłem im pdf'y. W pkt 1 i 2.

Zrzut ekranu 2020-04-22 o 22.45.25.png

19 minut temu, jacek00 napisał:

No właśnie nie. Ilość pożyczek jest ograniczona

Dokładnie tak jest. Screen z instrukcji: https://psz.praca.gov.pl/documents/10240/11905424/instrukcja_pozyczka.pdf/8586d6fa-898b-4366-8ace-daee81f8089f?t=1585695747603

image.png.03d374bdafd357825678adee01c57b5d.png

Żadnych skanów nie składasz. Masz wyraźnie napisane przy składaniu wniosku online. Wnioski podpisujesz podpisem kwalifikowanym albo przez epuap

image.thumb.png.08ecc6be35fe22cbf1ae3b1961a8d136.png

To jest wniosek do wypełnienia jeśli chcesz go składać osobiście. Czyli najpierw składasz papierowy wniosek a po 3 miesiącach papierowy wniosek o umorzenie. Jeśli robisz to elektronicznie to ten wniosek wypełniasz online, a do wniosku załączasz jedynie umowę pożyczki oraz załącznik do wniosku "Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19". Po 3 miesiącach także online składasz wniosek o umorzenie. 

Co to za strona psz.praca.gov.pl ? My chyba różne sprawach rozmawiamy. 

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, witus napisał:

 

Zrzut ekranu 2020-04-22 o 22.45.25.png

Co to za strona psz.praca.gov.pl ? My chyba różne sprawach rozmawiamy. 

Dokładnie o tych samych. To jest oficjalna instrukcja, ze strony praca.gov.pl po kliknięciu tutaj: w link "instrukcja":
image.thumb.png.eb8aac5e6ab682de38df837a7737c4cb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wynikło tyle z tej dyskusji że dziś rano zleciłem wypełnienie i wysłanie tego przez biuro rachunkowe ( wzięli 100 zł + VAT)
A ja robię swoje na czym się znam lepiej ☺️
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, leszek napisał:

Dla mnie wynikło tyle z tej dyskusji że dziś rano zleciłem wypełnienie i wysłanie tego przez biuro rachunkowe ( wzięli 100 zł + VAT)
A ja robię swoje na czym się znam lepiej ☺️
 

a my wieczorem w 20 min dwa wnioski. zobaczymy czy prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek00 napisał:

Żadnych skanów nie składasz. Masz wyraźnie napisane przy składaniu wniosku online. Wnioski podpisujesz podpisem kwalifikowanym albo przez epuap

image.thumb.png.08ecc6be35fe22cbf1ae3b1961a8d136.png

To jest wniosek do wypełnienia jeśli chcesz go składać osobiście. Czyli najpierw składasz papierowy wniosek a po 3 miesiącach papierowy wniosek o umorzenie. Jeśli robisz to elektronicznie to ten wniosek wypełniasz online, a do wniosku załączasz jedynie umowę pożyczki oraz załącznik do wniosku "Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19". Po 3 miesiącach także online składasz wniosek o umorzenie. 

Też się zastanawiałem skąd to info o nieskładaniu skanów podpisanych ręcznie - mi się nie pojawiało. Okazuje się, że ono pojawia się prawdopodobnie tylko przy wybraniu UP dla m.stołecznego Warszawy - sprawdziłem kilka innych losowo wybranych UP i się nie pojawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wynikło tyle z tej dyskusji że dziś rano zleciłem wypełnienie i wysłanie tego przez biuro rachunkowe ( wzięli 100 zł + VAT)
A ja robię swoje na czym się znam lepiej 
 


Szkoda, że biura same nie pilnują tarczy w ramach opłaty za księgowość. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, junior napisał:

Też się zastanawiałem skąd to info o nieskładaniu skanów podpisanych ręcznie - mi się nie pojawiało. Okazuje się, że ono pojawia się prawdopodobnie tylko przy wybraniu UP dla m.stołecznego Warszawy - sprawdziłem kilka innych losowo wybranych UP i się nie pojawia

Czyli inne UP żądają podpisanych i zeskanowanych umów? Przecież to absurd :D Taki podpis i skan nie ma żadnej mocy prawnej. Po to jest EPUAP aby to on robił za podpis dokumentu

3 minuty temu, witus napisał:

 


Szkoda, że biura same nie pilnują tarczy w ramach opłaty za księgowość. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Pilnują, więc to kwestia biura. Natomiast samo biuro za Ciebie dokumentów składać nie może, bo musieliby mieć Twoje pełnomocnictwo. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem skąd to info o nieskładaniu skanów podpisanych ręcznie - mi się nie pojawiało. Okazuje się, że ono pojawia się prawdopodobnie tylko przy wybraniu UP dla m.stołecznego Warszawy - sprawdziłem kilka innych losowo wybranych UP i się nie pojawia


Wyglada na to, że Jacek ma rację. Popierdzieli z tym zdrowo. Nie wiem czy przeszkadzają w czymś podpisy, wg mnie w niczym.

Ale za chwilę oddzwoni do mnie Pani, która obrabia mój wniosek, o dziwo pracują i ogarniają tematy. Napisałem jednego maila.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Już jestem po rozmowie, wniosek ok. Podpisy im w niczym nie przeszkadzają. Powiedzieli, że jest kompletny i prawidłowy.
Mówię o swoim PUP w mojej wsi. Nie sugerujcie się tym, dodzwonić się nie da ale piszcie maile w przypadku wątpliwości. Macie kontakty na stronach swoich urzędów pracy.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, witus napisał:

 


Szkoda, że biura same nie pilnują tarczy w ramach opłaty za księgowość. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Pilnują ? ja dostałem maile od księgowej które elementy mnie dotyczą, w zusie złożyła za mnie bo i tak ma upoważnienie do spraw w zusie, a o pożyczkę też dała znać tylko sam złożyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Czyli inne UP żądają podpisanych i zeskanowanych umów? Przecież to absurd :D Taki podpis i skan nie ma żadnej mocy prawnej. Po to jest EPUAP aby to on robił za podpisz dokumentu

Wiadomo że jest podpisane EPUAP ale myślę, że to zwykłe niedoinformowanie na stronach. Aczkolwiek PUP  w Wolsztynie ma takie info bezpośrednio na stronie. Z koleoi kolega złożył w Poznaniu skan podpisanej umowy i pożyczkę dostał.

Prawda jest tak, że sytuacja jest na tyle nowa i dynamiczna że urzędnicy tak samo jak my działają czasem po omacku

8 minut temu, jacek00 napisał:

 

Pilnują, więc to kwestia biura. Natomiast samo biuro za Ciebie dokumentów składać nie może, bo musieliby mieć Twoje pełnomocnictwo. 

Dokładnie ? - tylko niektórzy tego nie rozumieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że podejdą to tego z głową w końcu czy dostaną Excela, czy zeskanowany wypisany ręcznie skan, wszystko jedno i tak pewnie wszystko drukują i wkładają do segregatora. 

Szczerze mówiąc myślałem, że podpisana umowa potrzebna im jest żeby złożyć ich podpisy i odesłać pocztą. Wprowadzają w błąd w instrukcji, powinno być jak byk napisał proszę nie podpisywać załaczników. Albo zrobić pole wyboru zapoznałem się z umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z PUP Poznań:

Jeśli przez portal praca.gov.pl nie trzeba niczego podpisywać. Wypełnia Pan wniosek, załącza umowę w pdf i wypełniony  załącznik nr 1 w formacie xls.

p.s. xls też nie trzeba już chyba załączać bo dane w nim zawarte od wczoraj znalazły się w treści wniosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek00 napisał:

Pilnują, więc to kwestia biura. Natomiast samo biuro za Ciebie dokumentów składać nie może, bo musieliby mieć Twoje pełnomocnictwo. 

Racja  dzwonili że muszę przyjechać podpisać bo mają pełnomocnictwo tylko do zus 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.