Skocz do zawartości

Koronawirus - ograniczenia


BDG81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

29 minut temu, Slawka napisał:

w sumie była ciekawa. Pewnie z wcześniejszych wypowiedzi zinterpretowałam dyskusję jako toczącą się w kierunku utworzenia stowarzyszenia

Spoko -  miło mi to czytać - tak to może wyglądało ale  oponowałem nawet stowarzyszaniu się tutaj niezależnie od szyldu - bo to długi proces - ale stowarzyszenia karawaningowe to  nie moja domena  choć nigdy nie mów nigdy ale to by musiało być naprawdę coś zdrowego,  moje doświadczenia stowarzyszeniowe  to czystej wody charytatywka  w sumie od strony organizacyjnej i prawnej to jest to samo w każdej dziedzinie  :) 
Nadal tak samo  jak mój adwersarz napisał mam nadzieje że wyczerpiemy kiedyś temat dalszych %  tej dyskusji przy jakimś  %  - temat szeroki wiec pewnie ze dwie nocki z procentowe  nam zejdzie - być może nawet mojego adwersarza również poproszę o pomoc w sprawie na której się wyłożyliśmy z KRS  :)  ale to już raczej poza forumowo żeby tu nie zanudzać ogółu  :) 

29 minut temu, Slawka napisał:

Mnie niepokoi ten zbytni optymizm, co niektórych i nagonka na wyjazdy. To może spowodować zakazy i wszyscy będą mieli po wakacjach.

Dokładnie mnie tak samo to niepokoi nawet w szerszym aspekcie niz turystyka czy karawaning  - turystyczna wiara żądna lasu czy wody jak sie zerwie z tej smyczy może narobić głupot podobnie nieturystyczni ludzie - stad moje ciągle obawy identyczne jak Twoje

Juz widać  że się trochę ludzie  zerwali - Kraków ruch ok 15-tej prawie normalny znacznie większy niż w ubiegłym tygodniu - owszem na mieście widać rozsadek ale gdzie nigdzie też niestety widać ignoranctwo i to mnie niepokoi - wydaje mi się ze w obecnej sytuacji to spokój rozsadek i długie ruchy to najlepsza metoda
Powodzenia życzę interpretatorom - jak wiadomo zwykle interpretujemy subiektywnie pod siebie, jak widać interpretacje się różnią ale to nie o to nawet chodzi - tu stawka jest wyższa to nie jest tylko dzisiaj - chciejmy aby było tez jutro.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też  nie znalazłam zapisów o zakazie biwakowania poza lasami. Ale biorąc pod uwagę zakaz zgromadzeń, to nasuwa się pytanie: czy można biwakować tylko w dwie osoby? Bo już w samochodzie można przebywać, no chyba, że komuś trafił się 9-cio osobowy kamper Za dużo niedomówień i przestrzeni do dowolnej interpretacji. 
Mnie niepokoi ten zbytni optymizm, co niektórych i nagonka na wyjazdy. To może spowodować zakazy i wszyscy będą mieli po wakacjach.
Zakaz nie dotyczy najbliższych ani pozostających we wspólnym pożyciu. Czyli rodzina z dziećmi może
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacek00 napisał:

ani pozostających we wspólnym pożyciu. Czyli rodzina z dziećmi może

w epoce gender i związków partnerskich  - trzech normalnych  kumpli jadących na ryby i gorzale też może  - powiedzą że są w trójkątnym pożyciu i kto im udowodni ze nie ? przecież pożywają ze 3 flaszki wiec są :) a że s uciekło to pikuś nawet jak pan policjant przyjdzie to za raczki będą się trzymać :) 
jasne że sarkastycznie przejaskrawiam - robię to celowo aby pokazać jak przepis jest ułomny i nieegzekwowalny
to mnie właśnie też wkurza - przepisy są mocno nieprecyzyjne
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam zwrotu "a nie mówiłam", bo mam trójkę dzieci ;) Powiem zatem, że to jest między innymi to, co miałam na myśli, pisząc, że potrzebne są obostrzenia. Zainteresowanie imprezą jest. Zero zapytań o bezpieczeństwo, obowiązujące przepisy etc.

"Zaszyj się camperem w lesie!
30.04. Przyjazd
19:00 ognisko, kiełbaski i biesiadowanoe
01.05. Śniadanie opcjonalnie 
11:00 wyjazd do Stilo, spacer na plażę i możliwość pstrykniecia fotki z latarnią w tle (ze znanych nam powodów, obiekt zamknięty do odwołania). 
Od 15:00 nauka robienia pizzy w piecu opłakanym drewnem - każdy będzie miał możliwość stworzyć własny obiad!
19:00 ognisko zakrapiane regionalnymi trunkami
02.05. Śniadanie opcjonalnie
11:00 wyjazd do Łeby i (jeżeli to będzie możliwe) wizyta w Slowinskim Parku Narodowym - ruchome wydmy lub nauka jazdy konnej. 
17:00-18:00 obiad
Woeczorne ogniskowanie
03.05. Śniadanie opcjonalnie
11:00 wędkowanie- złap swojego pstrąga i wrzuć na grilla"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jacek00 napisał:

No właśnie jest jasne, zakazu biwakowania nie ma. Poza lasami, bo tylko tam zabronione jest korzystanie z miejsc do biwakowania

Na FB mądrale piszą że biwakowanie to spanie pod gołym niebem, więc spanie w przyczepie czy kamperze się nie liczy :rolleyes: i że w takim wypadku można. 
Niestety tu oczywiście branżowe media chcąc wyświetleń też trochę namieszały, traktując brak zakazu rekreacyjnego poruszania się jako - "do boju turyści bo wreszcie można"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@borek6

dlaczego permanentnie ludzi wprowadzasz w błąd. Wynajem długoterminowy to nie typowa usługa campingu, a więc nie można powiedzieć że są otwarte. 
A to że kilku kreatywnych właścicieli, będąc zwykłymi oszustami, umawia się z kimś na 30+ dni a dopuszcza wyjazd po 2,3,4, 10 dniach z powodu „ważnej sprawy rodzinnej” i z grzeczności kasuje za faktyczną ilość dni, to patologia godna potępienia a nie firmy które należy polecać. Nawet jeśli zakaz jest zły, to jest obowiązujący dla wszystkich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.