Skocz do zawartości

Koronawirus - ograniczenia


BDG81

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

Ktoś już dostał kase albo decyzję z pożyczki 5k?

Ja dostałem, tydzień po złożonym wniosku.

Pamiętajcie o terminie 3 miesięcznym żeby pisać o umorzenie, bo jak się nie napisze to trzeba spłacać.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@czyś

Weź tego piątaka i jeśli nie jest dla Ciebie niezbędny, to kup/złóż za niego kompy dla dzieciaków. Lepiej aby dostały te pieniądze "nasze" dzieci niż mają przepaść w bliżej nieokreślonych kieszeniach. 

P.S.

I wbrew opiniom wcale nie trzeba odbierając kasę wypełniać karty do głosowania. Chociaż oczywiście by wypadało :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, peja76 napisał:

Ja dostałem, tydzień po złożonym wniosku.

Pamiętajcie o terminie 3 miesięcznym żeby pisać o umorzenie, bo jak się nie napisze to trzeba spłacać.

Ja również dostałem i już ich dawno nie mam.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem, tydzień po złożonym wniosku.
Pamiętajcie o terminie 3 miesięcznym żeby pisać o umorzenie, bo jak się nie napisze to trzeba spłacać.
Ja wniosek złożyłem 21 kwietnia. Na razie cisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyś napisał:

Faktycznie bez tej mikropożyczki wyciągniecie kopyta?

Mógłbym złożyć, i kwalifikowałbym się, ale nie składam. Trzeba w tej sytuacji wziąć coś na siebie, nie przewrócę bez tej piątki.

Pal licho politykę (nie moja bajka, łagodnie mówiąc, od paru lat) ale komu w ten sposób robimy "janosikowaniem" na przekór?

 

Dzisiaj zawiozłem do podstawówki syna komputer, kolejny szykuję, wypożyczyli dzieciakom co mieli, włącznie z tymi ze szkolnej pracowni, reanimują nawet przytargane przez rodziców złomy byle miały W7/W10 żeby aplikacje działały (takie co to wyglądają jak wyciągnięte po 10 latach z piwnicy) i nadal ich brakuje (sporo dzieciaków nie ma komputerów, na rodziców liczyć nie mogą, bo właśnie stracili robotę i nawet pożyczki żeby dzieciakowi kupić cokolwiek nikt im nie da, choćby chcieli), cuda wyczyniają, żeby dzieciaki mogły brać udział  zajęciach, nauczyciele się starają i robią co mogą, a dzieciaki, zwłaszcza z tych młodszych klas, mimo wszystko się starają (robią konferencje przez telefon i razem ślęczą nad lekcjami). 

I co, zabrać im tego piątaka z subwencji oświatowej? Na co braknie? Bo umorzenia jakoś tak przed nowym rokiem szkolnym...

Działalność ma 20lat, nigdy nic nie dostałem, na wszystko sam zapracowałem i to ciężką pracą, nieraz nawet po 20 godzin dziennie, podatków tyle zapłaciłem że kilka szkół by można zaopatrzyć w komputery, a teraz jak bieda to mam jeszcze się podzielić, ręce letą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Ja wniosek złożyłem 21 kwietnia. Na razie cisza emoji1.png

W moim przypadku kasa była na koncie po kilku dniach od złożenia. Dzisiaj złożyłem do ZUS ,,wniosek o świadczenie postojowe w związku z przeciwdziałaniem skutkom wywołanym COVID-19 dla osób prowadzących działalność gospodarczą''. Z tego co księgowa mi przekazała można otrzymać 3 x coś ok. 2 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Ja wniosek złożyłem 21 kwietnia. Na razie cisza emoji1.png

21 to ja dostałem kasiory, wniosek składałem chyba z tego co pamiętam 10

Teraz, Jerzy i Beata napisał:

W moim przypadku kasa była na koncie po kilku dniach od złożenia. Dzisiaj złożyłem do ZUS ,,wniosek o świadczenie postojowe w związku z przeciwdziałaniem skutkom wywołanym COVID-19 dla osób prowadzących działalność gospodarczą''. Z tego co księgowa mi przekazała można otrzymać 3 x coś ok. 2 tyś zł.

Też o tym słyszałem. Jutro muszę do mojej uderzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peja76 napisał:

21 to ja dostałem kasiory, wniosek składałem chyba z tego co pamiętam 10

Też o tym słyszałem. Jutro muszę do mojej uderzyć

Można jeszcze dostać dopłatę chyba 40% [nie pamiętam dokładnie] do wypłat pracowników, ale należy zgłosić zmniejszenie liczby godzin pracy, ja z tego nie chcę korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jerzy i Beata napisał:

Można jeszcze dostać dopłatę chyba 40% [nie pamiętam dokładnie] do wypłat pracowników, ale należy zgłosić zmniejszenie liczby godzin pracy, ja z tego nie chcę korzystać.

Ja z tego też nie będę korzystał, z piątki poszło na wypłaty, mam tylko dwóch pracowników to nie jest tak zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peja76 napisał:

Ja z tego też nie będę korzystał, z piątki poszło na wypłaty, mam tylko dwóch pracowników to nie jest tak zle.

Ja mam czterech, do niedawna miałem sześciu, ale jednemu podziękowałem ostatniego stycznia, a jeden zmienił zainteresowanie. Z perspektywy patrząc dobrze się stało, bo było by ciężko teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czyś napisał:

Faktycznie bez tej mikropożyczki wyciągniecie kopyta?

Mógłbym złożyć, i kwalifikowałbym się, ale nie składam. Trzeba w tej sytuacji wziąć coś na siebie, nie przewrócę bez tej piątki.

Pal licho politykę (nie moja bajka, łagodnie mówiąc, od paru lat) ale komu w ten sposób robimy "janosikowaniem" na przekór?

 

Dzisiaj zawiozłem do podstawówki syna komputer, kolejny szykuję, wypożyczyli dzieciakom co mieli, włącznie z tymi ze szkolnej pracowni, reanimują nawet przytargane przez rodziców złomy byle miały W7/W10 żeby aplikacje działały (takie co to wyglądają jak wyciągnięte po 10 latach z piwnicy) i nadal ich brakuje (sporo dzieciaków nie ma komputerów, na rodziców liczyć nie mogą, bo właśnie stracili robotę i nawet pożyczki żeby dzieciakowi kupić cokolwiek nikt im nie da, choćby chcieli), cuda wyczyniają, żeby dzieciaki mogły brać udział  zajęciach, nauczyciele się starają i robią co mogą, a dzieciaki, zwłaszcza z tych młodszych klas, mimo wszystko się starają (robią konferencje przez telefon i razem ślęczą nad lekcjami). 

I co, zabrać im tego piątaka z subwencji oświatowej? Na co braknie? Bo umorzenia jakoś tak przed nowym rokiem szkolnym...

Głupio robisz. Przygarnij te 5.000, może dadzą. Wejdz na x-kom i kupisz 3-4 nowe laptopy - zawieziesz do szkoły. Państwo tym dzieciakom nie da. Czy Ty weźmiesz czy nie - nie ma takiego programu jak komputer plus.

Aż wierzyć się nie chce, że po tych kilku latach 500+ nie ma komputera dla dzieciaka ? powinna taka rodzina trafić na kontrolę, co z kasą zrobili, może pomocy potrzeba, bo ktoś przepił, a może taka bieda, że to poszło na jedzenie.

żeby nie było - zus płacę, innych programów nie biorę, tutaj może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dostałem odpowiedź na praca.gov żeby odesłać im umowę ale podpisaną podpisem elektronicznym a nie wydrukowane i podpisane ręcznie


Za pomocą praca.gov nie uda się chyba złożyć wniosku bez podpisu ?! Jak ci się to udało ostatni etap to podpisanie profilem zaufanym było z tego co pamietam


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, witus napisał:

 


Za pomocą praca.gov nie uda się chyba złożyć wniosku bez podpisu ?! Jak ci się to udało ostatni etap to podpisanie profilem zaufanym było z tego co pamietam


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Widzisz, jak się chce to się da ? nie mam pojęcia jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.