Skocz do zawartości

Koronawirus - ograniczenia


BDG81

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku czytaj uważniej  - Kolega @czyś podał taki powód w swoim poście - nie mam zamiaru sądzić czy robi mądrze czy głupio i czy to coś da w sprawach opisanych w dalszej części Jego postu ale z mojej strony uznanie za gest.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki, Krzysiek. To nie gest czy coś tam. Jakoś wyrosłem w takich głupich czasach, że najpierw "państwowe"="niczyje", potem że "państwowe"="nas wszystkich". I to ostatnie bierze górę, jakiś głupi idealizm, i mam chyba problem z zaadaptowaniem się do aktualnych realiów.  

Poczytałem z ciekawości o kolejnych odsłonach "tarczy", i patrzę na realia wokół, i w sumie ten idealizm wypadałoby sobie wsadzić gdzieś. W sumie trwa dramatyczna próba ratowania gospodarki, choćby kosztem dodruku pieniądza, i jakoś trzeba go "wpuścić" w obieg, a tu jakiś cholerny idealista okazuje się hamulcowym całej akcji, bo nie chce brać, kiedy dają :) 

Uratuje nas tylko popyt krajowy, i obrót pieniądza, żeby i w budżecie też coś było (przynajmniej bieżąca płynność, pal licho  długofalowe skutki). Więc należałoby brać, byle szybko wydać (tzn. puścić w dalszy obieg), i byle nie np. trzymać zamrożonych $$ na koncie. Przepraszam więc za nieuzasadnione czepianie się w imię rzekomo wyższych wartości, to nie na to teraz pora... Maarec, chłopie, żeś mi oczy otworzył, że stary jestem, wiedziałem, ale że już tak durny, to nawet nie podejrzewałem :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2020 o 22:32, maarec napisał:

Państwo tym dzieciakom nie da. Czy Ty weźmiesz czy nie - nie ma takiego programu jak komputer plus.

Jest taki program, u mnie w gminie zakupiono 35 laptopów za kwotę 70000zł. Tylko oczywiście część pieniążków przewalono. Nie jest najgorzej, choć trochę pieniędzy przepadło, do szkoły dzieciom wystarczył by laptop za 1500zł, (są taki nowe wraz z windowsem, spokojnie wystarzczą do zastosowań biurowych).Gmina kupilła po 2000 - można było kupić 12 laptopów więcej po 1500zł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki program, u mnie w gminie zakupiono 35 laptopów za kwotę 70000zł. Tylko oczywiście część pieniążków przewalono. Nie jest najgorzej, choć trochę pieniędzy przepadło, do szkoły dzieciom wystarczył by laptop za 1500zł, (są taki nowe wraz z windowsem, spokojnie wystarzczą do zastosowań biurowych).Gmina kupilła po 2000 - można było kupić 12 laptopów więcej po 1500zł. 
 


Może nie będzie tak źle, to 500 zł może mieć znaczenie, niech chociaż lepsze zawiasy mają. Zresztą jak tylko akcja z edukacją w domu się zaczęła sprzedawało się wszystko na pniu i sprzęt podrożał.
Ważne, że można było potrzebującym wypożyczyć ten sprzęt.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.