Skocz do zawartości

Koronawirus - ograniczenia


BDG81

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, leszek napisał:

I jeszcze jedno jest haczyk . Po tych trzech miesiącach jest 14 dni na zawiadomienie że dalej się działa . Jeżeli się ten termin przegapi to umorzenie przepada . Tyle przynajmniej ja się dowiedziałem , ale głowy bym nie dał 

O tutaj pisze o tym haczyku . A artykuł jest z przed paru godzin . tak wiec nic nie wymyślam 
https://www.money.pl/gospodarka/tarcza-antykryzysowa-5-tys-zl-pozyczki-dla-samozatrudnionych-i-mikroprzedsiebiorcow-6502587704338049a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 minut temu, danielpoz napisał:

5tyś??? to absolutnie nie jest kwota która może coś zmienić we firmie. 

oczywiście że to żadna kwota, ale lepiej mieć jak nie mieć :D

 

2 minuty temu, leszek napisał:

O tutaj pisze o tym haczyku . A artykuł jest z przed paru godzin . tak wiec nic nie wymyślam 
https://www.money.pl/gospodarka/tarcza-antykryzysowa-5-tys-zl-pozyczki-dla-samozatrudnionych-i-mikroprzedsiebiorcow-6502587704338049a.html

ale jaki problem ustawić sobie przypomnienie w telefonie na za trzy miesiące od daty dostania kasy żeby złożyć o umorzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacekzoo napisał:

@witus skłądałem w tamtym tygodniu. 

 

powiedz mi czy po złożeniu wniosku na profilu widzisz po nim jakiś ślad? bo u mnie w ,,sprawach,, jest pusto

Tak jest w liście spraw, z datą i godziną wysłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacekzoo napisał:

ale jaki problem ustawić sobie przypomnienie w telefonie na za trzy miesiące od daty dostania kasy żeby złożyć o umorzenie?

Jacek czytaj watki a nie co drugi ☺️ . Po to podałem link bo we wcześniejszym witus twierdził że wymyślam ze tak nie trzeba robić  . Może ma rację i tam  gdzie podałem link coś mijają się z prawdą ale lepiej to sprawdzić niż stracić darowanie pożyczki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, witus napisał:

Tak jest w liście spraw, z datą i godziną wysłania.

hmmm, to dziwne bo nic nie mam...

 

ale potwierdzenie mi wyskoczyło po złożeniu, nawet sobie wydrukowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacekzoo napisał:

oczywiście że to żadna kwota, ale lepiej mieć jak nie mieć :D

 

ale jaki problem ustawić sobie przypomnienie w telefonie na za trzy miesiące od daty dostania kasy żeby złożyć o umorzenie?

Co to znaczy, że 5 tyś od którego nie trzeba nawet zapłacić podatku z tego co się nie mylę jest takim nic nie wnoszącym przychodem?! Nie przesadzajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, leszek napisał:

Jacek czytaj watki a nie co drugi ☺️ . Po to podałem link bo we wcześniejszym witus twierdził że wymyślam ze tak nie trzeba robić  . Może ma rację i tam  gdzie podałem link coś mijają się z prawdą ale lepiej to sprawdzić niż stracić darowanie pożyczki 

czytałem umowę, tam jest wyraźnie napisane że po spełnieniu warunku jest 14 dni na złożenie wniosku o umorzenie 

Teraz, witus napisał:

Co to znaczy, że 5 tyś od którego nie trzeba nawet zapłacić podatku z tego co się nie mylę jest takim nic nie wnoszącym przychodem?! Nie przesadzajcie.

do przetrwania firmy żadna, zwłaszcza jak ktoś stracił pozostałe przychody prawie do zera albo nawet do zera, ale jako dodatek to jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

hmmm, to dziwne bo nic nie mam...

 

ale potwierdzenie mi wyskoczyło po złożeniu, nawet sobie wydrukowałem

a na maila dostałeś, chyba dwa maile przychodzą? Podpisałeś to oczywiście za pomocą profilu zaufanego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

czytałem umowę, tam jest wyraźnie napisane że po spełnieniu warunku jest 14 dni na złożenie wniosku o umorzenie 

do przetrwania firmy żadna, zwłaszcza jak ktoś stracił pozostałe przychody prawie do zera albo nawet do zera, ale jako dodatek to jak najbardziej

Przecież to nie jedyna forma pomocy. Na stronie swojego urzędu pracy masz jeszcze tego więcej, ale to już do ogarnięcia ze swoją księgową, bo to nie temat na to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, witus napisał:

Przecież to nie jedyna forma pomocy. Na stronie swojego urzędu pracy masz jeszcze tego więcej, ale to już do ogarnięcia ze swoją księgową, bo to nie temat na to forum.

dokładnie :ok: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

nie, na maila nic nie przyszło. jedynie potwierdzenie założenia konta. 

 

tak podpisywałem każdy załącznik i cały wniosek

 

Każdy załącznik długopisem i dołączyłeś jako skan, ale po przeklinaniu tego online na końcu dołączasz pdf jako załączniki, przerzuca cie do podpisania profilem zaufanym jak wszystko się powiedzie dostajesz dwa maile. Poczekaj do jutra może wskoczy.

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

dokładnie :ok: 

 

aha i z tym się pospiesz bo tu decyduje kolejność. Czyi tymi dodatkami w Twoim urzędzie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek czytaj watki a nie co drugi  . Po to podałem link bo we wcześniejszym witus twierdził że wymyślam ze tak nie trzeba robić  . Może ma rację i tam  gdzie podałem link coś mijają się z prawdą ale lepiej to sprawdzić niż stracić darowanie pożyczki 

 

Możliwe, że macie rację i po raz drugi będę musiał złożyć wniosek o umożenie. Niepotrzebnie ten wniosek umieścili razem z umową. Ale to szczegół, pewnie i tak dostaniemy podpisaną umowę i datę od kiedy te 3 miesiące.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, witus napisał:

Każdy załącznik długopisem i dołączyłeś jako skan, ale po przeklinaniu tego online na końcu dołączasz pdf jako załączniki, przerzuca cie do podpisania profilem zaufanym jak wszystko się powiedzie dostajesz dwa maile. Poczekaj do jutra może wskoczy.

Czyli co mam te załączniki wydrukować , podpisać i zeskanować ? 
tak żeście mnie nastraszyli z tym że braknie kasy że chyba dziś jeszcze siądę i zacznę ☺️

Edytowane przez leszek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam te załączniki wydrukować , podpisać i zeskanować ? 
tak żeście mnie nastraszyli z tym że braknie kasy że chyba dziś jeszcze siądę i zacznę 


Nie braknie nie stresuj się. Wszystko jest napisane tam gdzie składasz wniosek. Rób po kolei.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

613b6726e63033b8223f8ae17baa8714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.