Skocz do zawartości

Koronawirus - ograniczenia


BDG81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

30 minut temu, Zulos napisał:

No właśnie nie ma co się spierać - IMHO z dwóch względów:

1. poczekajmy do niedzieli - od poniedziałku (a tym samym na długi/krótki weekend) możemy mieć trochę inną rzeczywistość z na pewno innymi przepisami;

Zwłaszcza, że sporo kempingów przebąkuje, że otwierają się od 27 kwietnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, danielpoz napisał:

Jak dobrze mieć DG, zestaw na firmę i zawsze być służbowo?

to w zasadzie rozwiązuje każdy problem :bevil:

nawet bez firmowej budy - bierzesz fakturę bo właśnie jesteś w delegacji - przecież sporo hoteli jest zamknięte a pracować trzeba i spać gdzies też trzeba

 

dla kreatywnych - maseczkę można obejść przy pomocy posiadania przy sobie spreja na astmę , jesteśmy chorzy i możemy nie nosić maseczki (nie trzeba mieć żadnego zaświadczenia od lekarza)

 

i okaże sie że na kempingach sami astmatycy na delegacji siędzą :biwak::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy tylko że jak państwo obdarowywało rodaków 500+ to czyniło to z naszej kieszeni i teraz gdy państwo będzie ratowało niektóre firmy / jeżeli/ to też z naszej kieszeni.Wtedy dostali jedni teraz może dostaną drudzy. Wtedy dostali czasami ci którzy do kasy nic nie wnosili oby teraz dostali ci którzy do kasy coś wnosili, bo będą przypadki że wyciągną rękę ci co nic nie wnosili a tacy często głośno krzyczą.


Wszystkie firmy dostają 5tys czy im spadły dochody czy nie :) to jedna z tych „niesprawiedliwych” pomocy, jeżeli szukasz argumentów.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, witus napisał:

 


Wszystkie firmy dostają 5tys czy im spadły dochody czy nie :) to jedna z tych „niesprawiedliwych” pomocy, jeżeli szukasz argumentów.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Właśnie dzisiaj czytałem że nie wszystkie, kasy wystarczy dla pierwszych które złożyły, za to samorządy odpowidają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj czytałem że nie wszystkie, kasy wystarczy dla pierwszych które złożyły, za to samorządy odpowidają
Zgadza sie. Liczy się kolejność zgłoszeń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, chris_66 napisał:

i okaże sie że na kempingach sami astmatycy na delegacji siędzą

I jest tych przyczep/kamperów  50, 100 albo jeszcze więcej. Wszyscy najem powyżej 30 dni i wszyscy zrywają umowę po 10 - 14 dniach.

Nikt się nie połapie o co chodzi  :)

ha,ha,ha.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:
10 minut temu, jacekzoo napisał:
Właśnie dzisiaj czytałem że nie wszystkie, kasy wystarczy dla pierwszych które złożyły, za to samorządy odpowidają

Zgadza sie. Liczy się kolejność zgłoszeń

Mikropożyczka nie, składasz i dostajesz nawet jak Ci dochód nie spadł nawet o złotówkę. Razem z pożyczką składasz wniosek o umorzenie, a jedyny warunek umożenia to utrzymanie firmy 3mce.

13 minut temu, jacekzoo napisał:

Właśnie dzisiaj czytałem że nie wszystkie, kasy wystarczy dla pierwszych które złożyły, za to samorządy odpowidają

Nie czytaj zaloguj się na praca.gov.pl 5min roboty i masz 5 tyś do 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, witus napisał:

Razem z pożyczką składasz wniosek o umorzenie,

Chyba nie do końca tak jest . Wniosek o umorzenie składa się po trzech miesiącach działalności . Bo to jest warunek do umorzenia , trzeba prowadzić działalność dalej przez trzy miesiące . To skąd wiadomo na początku czy ktoś będzie trzy miesiące działał .
I jeszcze jedno jest haczyk . Po tych trzech miesiącach jest 14 dni na zawiadomienie że dalej się działa . Jeżeli się ten termin przegapi to umorzenie przepada . Tyle przynajmniej ja się dowiedziałem , ale głowy bym nie dał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leszek napisał:

Chyba nie do końca tak jest . Wniosek o umorzenie składa się po trzech miesiącach działalności . Bo to jest warunek do umorzenia , trzeba prowadzić działalność dalej przez trzy miesiące . To skąd wiadomo na początku czy ktoś będzie trzy miesiące działał .
I jeszcze jedno jest haczyk . Po tych trzech miesiącach jest 14 dni na zawiadomienie że dalej się działa . Jeżeli się ten termin przegapi to umorzenie przepada . Tyle przynajmniej ja się dowiedziałem , ale głowy bym nie dał 

Przecież składałem wniosek. https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/inneSprawy/wyborUrzedu?dest=TARCZA ... czytaj źródła nie wymyślaj. Musisz pobrać i dołączyć skan podpisanego już gotowego wniosku umorzenia.

Pobierz sobie wniosek. I zobacz co jest jako 4 strona wniosku, już gotowy wniosek o umorzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, witus napisał:

 


Wszystkie firmy dostają 5tys czy im spadły dochody czy nie :) to jedna z tych „niesprawiedliwych” pomocy, jeżeli szukasz argumentów.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Wszystkie?

5tyś??? to absolutnie nie jest kwota która może coś zmienić we firmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem między innymi tu  :   https://businessinsider.com.pl/firmy/przepisy/pozyczka-dla-samozatrudnionych-wniosek-o-5-tys-zl/b3v5733  artykuł jest z wczoraj ,
Pisze w nim o warunku utrzymania firmy prze trzy miesiące .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, leszek napisał:

Czytałem między innymi tu  :   https://businessinsider.com.pl/firmy/przepisy/pozyczka-dla-samozatrudnionych-wniosek-o-5-tys-zl/b3v5733  artykuł jest z wczoraj ,
Pisze w nim o warunku utrzymania firmy prze trzy miesiące .

Tak, jak nie utrzymasz 3 miesiące to spłacisz na raty. No ale postojowe po 2tyś dodatkowo, zwolnienie z ZUS. Trudno firmy nie utrzymać przez te 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, leszek napisał:

Czytałem między innymi tu  :   https://businessinsider.com.pl/firmy/przepisy/pozyczka-dla-samozatrudnionych-wniosek-o-5-tys-zl/b3v5733  artykuł jest z wczoraj ,
Pisze w nim o warunku utrzymania firmy prze trzy miesiące .

To jest nawet logiczne bo po to jest ta pożyczka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, witus napisał:

Nie czytaj zaloguj się na praca.gov.pl 5min roboty i masz 5 tyś do 7 dni.

@witus skłądałem w tamtym tygodniu. 

 

powiedz mi czy po złożeniu wniosku na profilu widzisz po nim jakiś ślad? bo u mnie w ,,sprawach,, jest pusto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.