Skocz do zawartości

Koronawirus - ograniczenia


BDG81

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, leszek napisał:

Przeczytałem ten wątek i tak sobie myślę . Co za problem ma ktoś kto pisze o jakiś reformach zapisać się do jakiś stowarzyszeń , założyć własne stowarzyszenie lub forum .  Jestem tu od założenia tego forum i ile już tu reformatorów widziałem . A forum jest dlatego że takie jest i dobrze . Założyciele dbają by w myśl powiedzenia "  .... dobrze swój tyłek na czyimś wozie wozić .... "   nikt tego nie robił . 
ps. u nas mówi się inaczej ale ostre słowo by raziło ☺️

Ale kto mówi o wykorzystywaniu logo, nazwy forum itp.. Nie mówiąc już o "wożeniu tylka....". Właśnie po to jest forum żeby sobie podyskutować i pogadać, jak ktoś ma ochotę.... 

A potem, jak zawsze, zobaczyć że zapał wygasł, chętnych brak, a "konkurencja" ucieka do przodu.. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 minut temu, w79 napisał:

żeby sobie podyskutować i pogadać, jak ktoś ma ochotę.... 

Własnie o tym pisałem jak to różni ludzie i na co mają ochotę ..... Dobrze że nie tylko mówimy ale i piszemy , bo można swobodnie cofnąć się i zobaczyć na co ktoś miał ochotę . Ze słów można się wycofać , poudawać ze to nie tak , ale z pisanego już nie bardzo .
Ale to już każdy sam oceni  jak wróci parę postów i poczyta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym problem, forum jest po to żeby pisać co kto ma na myśli, jeśli ktoś jest zainteresowany to przeczyta i być może odpowie w temacie... Jeśli ktoś nie jest zainteresowany, to nie czyta i nie odpowiada....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filipert napisał:

W temacie trochę, że tak powiem :

4 godziny temu, w79 napisał:

Właśnie o tym pisałem, jak stowarzyszenie, pod płaszczykiem walki o bezpieczeństwo, potrafi robić reklame:))).

to co ze robi reklamę - czasem trzeba sie bratać z diabłem aby osiągnąć dobry cel  no nie ?    owszem jest to nie całkiem po mojemu ale bywa skuteczne

 

4 godziny temu, w79 napisał:

Odnosząc się do formy walnego zgromadzenia, nie widzę problemu w odwołaniu,

Ja też nie widzę - wykazałem tylko ze to cholernie rodzi czas napisałem że to znam z autopsji - a chciałeś działać szybko

 

4 godziny temu, w79 napisał:

ale o wiele łatwiejszym rozwiązaniem jest organizowanie walnego w ramach wyjazdu na kempingu:)))).

Wydaje Ci się - w większości nie uzyskasz kworum ale to moja subiektywna opinia - a musisz go określić w statucie
Piszesz tez o rzeczach oczywistych jak to że będąc stowarzyszeniem lub w stowarzyszeniu  - bierze sie odpowiedzialność - to jasne również  karną, skarbową i nawet czasem ręczysz majątkiem własnym w zależności od formy organizacji jej statutu i pełnionej w niej funkcji - przecież to są rzeczy jasno wynikające z prawa - nie pisałem o nich bo i tak post był długi
kolejna rzecz oczywista to ze możesz uczestniczyć w walnym przez pełnomocnika czy że możesz ustalić walne jako zebranie delegatów  ale musisz to określić w statucie - spoko to wszystko wiem a nie pisałem żeby nie zanudzać. Tu tylko dygresja że dobry realny statut to jedna z podstawowych rzeczy.

4 godziny temu, w79 napisał:

Skoro więc nie ma chęci i ochoty na takie działanie, a tk coś mi się zdaje:))),

Może i nie ma chęci wprost a może uważa ze to nie szybka droga do omawianego celu  tak jak ja argumentowałem to czasem startu i Ty tez podzielasz moje zdanie w tej kwestii
Może również nie ma chęci bo nie określono co mu to daje i czy w ogóle coś daje  nikt na razie nie  podał takich argumentów za
Nie ma tez co mieć pretensji bo naczelną zasadą stowarzyszenia jest pełna dobrowolność - to nie zakład pracy gdzie wiąże Cię stosunek pracy - nawiasem czasem ta zasada dobrowolności rodzi spoooro problemów w działaniu stowarzyszeń  i fundacje bywają korzystniejszym tworem niż stowarzyszenie

4 godziny temu, leszek napisał:

Co za problem ma ktoś kto pisze o jakiś reformach zapisać się do jakiś stowarzyszeń , założyć własne stowarzyszenie lub forum .  Jestem tu od założenia tego forum i ile już tu reformatorów widziałem . A forum jest dlatego że takie jest i dobrze .

Ja Leszku nie mam żadnego problemu - odniosłem się tylko do postu w którym padły takie propozycje bowiem mam doświadczenie i wiedzę w przedmiotowym temacie.
Nie uważam zarówno abym coś złego zrobił jak również jednocześnie szanując Twoje zdanie nie uważam że jest ono dogmatem a tylko jedną z wypowiedzi.
 

4 godziny temu, leszek napisał:

Założyciele dbają by w myśl powiedzenia "  .... dobrze swój tyłek na czyimś wozie wozić .... "   nikt tego nie robił . 

Leszek - sorry nie zgodzę się i u nas też używa się mocniejszych słów na to co w części napisałeś  - ok wiem ze sa fundacje i fundacje, wiem że są stowarzyszenia  i stowarzyszenia - jedne generują spora pomoc drugie sa dla potrzeb generowania profitów  np. zarządu ok znam wiele,  znam temat.  Znam naprawdę stowarzyszenia które należny zgłosić do prokuratury ale znam i takie robiące bardzo dobrą robotę i dlatego nie uważam żeby można było pluć równo po wszystkich - to niewłaściwe i krzywdzące dla wielu ludzi .  masz dowody czy uzasadnione podejrzenia  - zgłoś do prokuratury podejrzenie o przestępstwie czy do UKS o przestępstwie skarbowym ale nie pluj Leszek na ludzi który czasem naprawdę ciężko od lat  tyrają za free np. w hospicjach, nie pluj w twarz  dzisiejszemu wolontariatowi który za free naraża się na groźnego korono-wirusa  i wielu innym - nie każde stowarzyszenie i jego członkowie oraz zarząd są złodziejami 
Wybacz Leszek ostre słowa ale naprawdę  nie wszyscy sa złodziejami jak wynika to z tego co napisałeś - może  nie miałeś zamiaru tak uogólnić ale tak to odebrałem.

 

3 godziny temu, w79 napisał:

Ale kto mówi o wykorzystywaniu logo, nazwy forum itp.. Nie mówiąc już o "wożeniu tylka....". Właśnie po to jest forum żeby sobie podyskutować i pogadać, jak ktoś ma ochotę.... 

wybacz @w79 - można było to odczytać z Twojej wypowiedzi - być może nie było to celowe ale też odniosłem wrażenie że sugerujesz stowarzyszenie tworzyć na bazie forum K.pl 

12 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Wystarczy forum przerodzić w stowarzyszenie:), gdzie Ojcowie Zalożyciele? 

Bądźmy konsekwentni i dokładni w tym co piszemy - niedomówienia w wielu przypadkach zwłasza słowa pisanego rodza nieporozumienia niejednkrotnie niezamierzone a przeradzajace się w iście wojny religijne  - Dlatego właśnie napisałem o własności forum i jego zawartości żeby przeciąć ten temat jednoznacznie

 

3 godziny temu, w79 napisał:

Nie rozumiem w czym problem, forum jest po to żeby pisać co kto ma na myśli, jeśli ktoś jest zainteresowany to przeczyta i być może odpowie w temacie... Jeśli ktoś nie jest zainteresowany, to nie czyta i nie odpowiada....

Tak jest po to niewątpliwie - nie zarzucam Ci chęci przewrotu forumowego natomiast uważam że jako prawnik powinieneś wyrażać się jasno w zakresie praw własności i to też był powód  tego że uwypukliłem tę sprawę bo faktycznie mogło choć nie musiało to zalatywać przewrotem i tu @leszek ma słuszność że Ci to wytyka

Owszem uważam tez że jeśli są chętki nie problem pogadać na tym forum o stowarzyszeniu karawaningowym - to regulamin tego forum dopuszcza, to jest zgodne z szeroko pojęta tematyka karawaningu   wiec no problem  - ale jeśli ma być ono pod egidą k.pl to sprawa jest trochę inna i trzeba podejść do niej inaczej

 

 

 

 
Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, smok_wawelski napisał:

Leszek - sorry nie zgodzę się i u nas też używa się mocniejszych słów na to co w części napisałeś  - ok wiem ze sa fundacje i fundacje, wiem że są stowarzyszenia  i stowarzyszenia - jedne generują spora pomoc drugie sa dla potrzeb generowania profitów  np. zarządu ok znam wiele,  znam temat.  Znam naprawdę stowarzyszenia które należny zgłosić do prokuratury ale znam i takie robiące bardzo dobrą robotę i dlatego nie uważam żeby można było pluć równo po wszystkich - to niewłaściwe i krzywdzące dla wielu ludzi .  masz dowody czy uzasadnione podejrzenia  - zgłoś do prokuratury podejrzenie o przestępstwie czy do UKS o przestępstwie skarbowym ale nie pluj Leszek na ludzi który czasem naprawdę ciężko od lat  tyrają za free np. w hospicjach, nie pluj w twarz  dzisiejszemu wolontariatowi który za free naraża się na groźnego korono-wirusa  i wielu innym - nie każde stowarzyszenie i jego członkowie oraz zarząd są złodziejami 
Wybacz Leszek ostre słowa ale naprawdę  nie wszyscy sa złodziejami jak wynika to z tego co napisałeś - może  nie miałeś zamiaru tak uogólnić ale tak to odebrałem.

Nie wiem co odebrałeś . Pisałem o próbach zmian i wykorzystywaniu forum które jest raczej bezstronne dla swoich ambicjonalnych celów i tyle nic poza tym . Nie pisałem o jakiś przestępstwach, złodziejach , hospicjach , wolontariatach itp .  To że ktoś ma ambicje uszczęśliwiać innych na siłę to jego sprawa i tak też napisałem . Napisałem też ze jak najbardziej nich zakłada , organizuje  ..... To ze napisałem że ktoś próbuje zakładać i organizować wchodząc na gotowe to tak boli .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leszek napisał:

zapisać się do jakiś stowarzyszeń , założyć własne stowarzyszenie lub forum .  Jestem tu od założenia tego forum i ile już tu reformatorów widziałem . A forum jest dlatego że takie jest i dobrze . Założyciele dbają by w myśl powiedzenia "  .... dobrze swój tyłek na czyimś wozie wozić .... "   nikt tego nie robił . 

Ten pogrubiony kawałek  odebrałem ponieważ była mowa o stowarzyszeniu - z cytatu jasno wynikało do czego się odnoszę odpowiadałem pod cytatem sądziłem ze piszesz o założycielach stowarzyszeń i ich członkach - dlatego tak zareagowałem bo temat znam i jest mi bliski
Jeśli było to nieporozumienie a Ty odnosiłeś wyłącznie do sprawy forum k.pl i propozycji przekształcania  - przepraszam że zrozumiałem to opacznie, natomiast jeśli odnosiłeś się ogólnie do stowarzyszeń podtrzymuje wszystko i nie ma za co przepraszać.
Jeśli odnosiło się to do forum to  wyszło nieporozumienie   bo w aspekcie stowarzyszenia na bazie  forum akurat jesteśmy raczej zgodni 
Na forum może nie jestem tak długo jak Ty ale w sumie trochę tu tez jestem i wiele rzeczy widziałem - mam do pewnych rzeczy na forum swoje spostrzeżenia  i dobre i negatywne - co nie zmienia tego co napisałem o prawach własności - ale to nie temat na ten watek

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pisałem o założycielach forum , do głowy by mi nie przyszło potępiać stowarzyszenia w czambuł bez wyjątku . 
No i fajnie że się rozumiemy bez obrażania się na wzajem .
A odnośnie ograniczeń to mam swoje widzenie tego wszystkiego . Mają być zniesione w obszarach gdzie są głupie , idiotyczne  lub bezprawne  a nie ja mam wnioskować lub postulować o długość łańcucha czy kolor obroży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem tak jak napisałem - przepraszam Leszku. Taki to urok słowa pisanego w rozmowie bezpośredniej wyjaśnilibyśmy to w 3 sekundy a tu trzeba kilku postów :) 

Również się ciesze  - wg mnie w dyskusji nie ma obrażania a są argumenty - tylko nie wszyscy wrażają czasem swoje  jako argument i przechodzą w mniej  czy bardziej wojowniczy krzyk czasem wręcz chamskie obrażanie i deklasowanie przeciwnika w dyskusji a później to wiesz jak się to kończy - jasne że to błedne i poza wojna nic nie daje  - ale może trzeba do tego dorosnąć ?.
To bezsens krzyczeć od razu, o bluzgach nie wspomniawszy - czasem trzeba powściągnąć emocje i zapytać przeciwnika w dyskusji "czy aby Cie zrozumiałem ?"  albo poprosić o jaśniejsze wyrażenie myśli  a nie drzeć się od razu owszem będą 3 a może nawet 5 jałowych postów ale nie będzie wojny obelg wyzwisk etc...  - przynajmniej ja mam takie zdanie

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, smok_wawelski napisał:

Bądźmy konsekwentni i dokładni w tym co piszemy - niedomówienia w wielu przypadkach zwłasza słowa pisanego rodza nieporozumienia niejednkrotnie niezamierzone a przeradzajace się w iście wojny religijne  - Dlatego właśnie napisałem o własności forum i jego zawartości żeby przeciąć ten temat jednoznacznie

Ok, może i pisze skrótowo, ale myśl była prosta. Stowarzyszenie składa się z ludzi, być może nawet tych którzy tutaj piszą i nie ma to nic wspólnego z "własnością" czegokolwiek na tym forum. Nikt, nikogo z automatu do stowarzyszenia raczej nie zapisze... Więc nie wiem sk@d podejrzenia o próbę zagarnięcia, zawłaszczenia, nacjonalizacji...? Pisałem, że nie byłbym zainteresowany, z różnych wzgledow, czynnym udziałem w takiej akcji, ale proponuje ewentualną pomoc prawna. Wyprzedzając wątpliwości... bezplatnie:))). 

Abstrachujac od kwestii własności intelektualnej, to Ojcowie Zalożyciele tego forum mogliby podjąć w temacie np. loga decyzję... Stąd moje Ich przywołanie. Powołałem się również a nich, gdyż moim zdaniem wymaga tego kultura. W końcu jesteśmy ich gośćmi... 

Nie istotne, nie ma co bić piany. I tak nic z tego nie wyjdzie. 

50 minut temu, smok_wawelski napisał:

co ze robi reklamę - czasem trzeba sie bratać z diabłem aby osiągnąć dobry cel  no nie ?    owszem jest to nie całkiem po mojemu ale bywa skuteczne

W tej kwestii absolutnie nie potępiam nikogo. Taka akcja, zorganizowana przez podmioty zarabiające na naszym hobby, jest jak najbardziej ok. Jest to przykład tego o czym mówiłem wcześniej. Profesjonalnie Zinstytucjonalizowana podmioty, które na codzień że soba konkurują, potrafią dogadać się i zrobić akcje marketingowa, która nam może wyjść tylko na dobrze (Chyba że ceny przyczep pójdą do góry wraz z popytem:)))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, w79 napisał:

Ok, może i pisze skrótowo, ale myśl była prosta. Stowarzyszenie składa się z ludzi,

Tak jak napisałem gdzieś o technice - podobnie w istotnych sprawach prawno-organizacyjnych wskazane jest wyrażać się jasno i dokładnie  określajac sprawę
Nie wykluczy to nieporozumień całkowicie ale poważnie je ograniczy

Zgoda stowarzyszenie składa się z ludzi i to zwykle ludzie są jego największym majątkiem bo na nich stowarzyszenie stoi w odróznieniu od fundacji
Sprawę dlaczego tak to zrozumiano - oraz jaki jest wg mnie właściwy sposób wyjaśniań obrazują powyższe posty Leszka i moje

 

17 minut temu, w79 napisał:

W końcu jesteśmy ich gośćmi... 

Nie do końca tak to pojmuję bo forum to nie tylko domena, miejsce na serwerze , instalacja i okresowa konserwacja skryptu czy modyfikacje struktury - tu były propozycje ściepy na ten cel, właściciele podziękowali Ich wola
Ale tak naprawdę to  każde forum tworzą ludzie którzy prowadzą  na nim  dyskusje - bez nich byłaby to tylko pusta przestrzeń w necie która finansują właściciele i obsługują ludzie przez nich powołani - tylko co obsługiwać na pustej strukturze ?

 

17 minut temu, w79 napisał:

Taka akcja, zorganizowana przez podmioty zarabiające na naszym hobby, jest jak najbardziej ok.

Takoż pisałem o kempingach i ich właścicielach - o ile idzie to w obopólnej korzyści nie mam nic przeciw temu i jestem za, jeśli zaczyna się żerowanie na naiwności czy nieświadomości i dojenie - jestem przeciw zdecydowanie.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, smok_wawelski napisał:

Ok, może i pisze skrótowo, ale myśl była prosta. Stowarzyszenie składa się z ludz

Uwierz mi, że pisanie językiem stricte prawniczym, przyniosłoby jeszcze gorsze efekty... W tedy jego jednoznaczność byłaby bezapelacyjna jedynie dla osób znających go... 

Mam nadzieję że wytłumaczyłem moje intencje.

11 minut temu, smok_wawelski napisał:
20 minut temu, w79 napisał:

W końcu jesteśmy ich gośćmi... 

Nie do końca tak to pojmuję bo forum to nie tylko domena, miejsce na serwerze , instalacja i okresowa konserwacja skryptu czy modyfikacje struktury - tu były propozycje ściepy na ten cel, właściciele podziękowali Ich wola
Ale tak naprawdę to  każde forum tworzą ludzie którzy prowadzą  na nim  dyskusje - bez nich byłaby to tylko pusta przestrzeń w necie która finansują właściciele

W tym wypadku miałem na myśli kulturę, normy zachowania, albowiem w wypadku podjęcia jakichkolwiek działań zmierzających do upodmotowienia forum w sensie prawnym, to jego zalożyciele powinni mieć pierwszeństwo w wypowiedzeniu się na ten temat. Nie wynika to z żadnych przepisów, tylko zwykłej grzeczności. Żaden przepis nie zabrania garstce osób, które poznały się na tym forum, złożenia jakiejkolwiek organizacji.Co więcej mogłyby ją nazwać np   " stowarzyszenie osób ze strony karawaning. Pl". I nikomu nic do tego. Ja jednak uważam, że wszelkie działania w tym zakresie powinny być uzgadniane z założycielami i tyle. Oczywiście można dywagować o zastzrzzdniu nazyw itp, tyle tylko że prawo własności przemysłowej, własności intelektualna itp będzie się miała nijak do działalności non profit... Kilka wersów wcześniej pisaliście, razem z Leszkiem, o kwestii własności. W mojej ocenie w ogóle nie było podstaw do negowania jakiegokolwiek zamachu na nią... 

Nie istotne:) Dobrymi chęciami jest pieklo wybrukowane:)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, w79 napisał:

Uwierz mi, że pisanie językiem stricte prawniczym, przyniosłoby jeszcze gorsze efekty...

W mojej ocenie w ogóle nie było podstaw do negowania jakiegokolwiek zamachu na nią... 

wierzę bo miałem i mam z tym styczność nie musisz mi tłumaczyć że prawnicza język trudna język, dziwna język :) 
ale źle mnie zrozumiałeś to nie chodzi o język prawniczy a o bardziej dokładne wyrażanie myśli ludzkim językiem :) 
widzisz - własnie w Twojej nie było - a u Leszka zrodziło wątpliwości, przyznam że w mojej tez niewielkie jak pisałem - to własnie jest to oczym pisze  i pisałem z Leszkiem :) 

40 minut temu, w79 napisał:

Żaden przepis nie zabrania garstce osób, które poznały się na tym forum, złożenia jakiejkolwiek organizacji.Co więcej mogłyby ją nazwać np   " stowarzyszenie osób ze strony karawaning. Pl". I nikomu nic do tego.

Ok znam prawo w tym zakresie - zapewne sprawdziłeś tez zastrzeżenia skoro tak piszesz - sorry zaczynasz trochę prawniczyć a to przecież  nie o to chodzi :) 

Spoko - nic strasznego sie nie stało - z grubsza powyjaśniane a ta dyskusja robi się długawa i zapewne nie wszystkich chcących gdzieś wyjechac interesuje :)

Zatem może odłóżmy sprawy stowarzyszeń wcale ich nie skreślając na dalszy czas i do innego wątku bo to długi proces - ale tu jednak wróćmy do tematu działań w taki czy inny szybki doraźny i skuteczny sposób który wykluł sie w tym wątku .

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelacialem posty w skrócie i powiem że powinniście Panowie załatwić sprawę po męsku,  czyli jak już wirus odpuści to dać sobie po pysku... w sposób małokulturalny z dopuszczeniem kopa w krocze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.