Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, mirmar napisał:
12 godzin temu, Marcin_G napisał:

A co do jazdy przez Św. Rok to jadąc do Cro dwa tygodnie temu wiała Bura i przed samym Rokiem wyświetlane były znaki zakazu jazdy z przyczepą. Zaskoczony takim zjawiskiem zwolniłem żeby się połapać o co chodzi bo wcześniej nie wiedziałem o takich atrakcjach, chciałem skierować się na sugerowany objazd (myśle zakaz to zakaz), ale mnie jadący za mną tir odtrąbił na 10 funtów bo go zmusiłem do hamowania. Swoją drogą zakaz dotyczył tez ciężarowych…. Nie mając wyjścia pojechałem prosto i na zjeździe z Roka zrozumiałem o co chodziło z zakazem. Co kawałek ostrzeżenia o wietrze i ograniczenia do 30-40 km/h. Mimo takiej prędkości budą rzucało jak latawcem. Kiepskie przeżycie. Gdzieś w 2/3 drogi omijaliśmy zestaw, któremu się nie udało ?

https://www.novilist.hr/novosti/bura-na-maslenici-prevrnula-kamp-kucicu-i-automobil/

Ciekawa informacja. Ja już wróciłem z Cro ale postaram się zapamiętać na przyszłość by takich ostrzeżeń o burze nie lekceważyć.

Byłem przygotowany, że przy burze most na Pag może być zamknięty i że w ekstremalnych warunkach zamykają Sveti Rok ale nie wiedziałem, że jest on nieczynny wybiórczo, też bym się zdziwił.

Co to za objazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w kraju nie mam za bardzo wyboru jeśli chodzi o konfekcjonowanie piwa, ale Colę i Pepsi kupuje w 2 lub 1,5 litrach jak się uda.

Fajne było w cro karlovacko 0,4 taka w sam raz pojemność puszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne było w cro karlovacko 0,4 taka w sam raz pojemność puszki.

Dokładnie

Piwo musi mieć gaz. 03-04 idealne, 0.5 to max.

50f94f19169bb012878efc976dc32a8e.jpg&key=d74b1233b8674e1146db879f49fd1c0dbfe5ac1a440bb9b93198b5fcbce41339

 

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Co to za objazd?

 

Jechałem tym objazdem tylko nie dla tego że był wiatr tylko był korek na autostradzie na godzinę stania. Tylko ja zjechałem wcześniej na Benkovac a jak zamykają Sv Roch to zjeżdżasz na Maslenice. Droga całkiem przyjemna i widokowa, poprzedni raz jechałem nią że dwadzieścia lat temu jak nie było jeszcze autostrady

 

 

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

 

 

80d11bb24e5652550c761ace3a52a982.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witus napisał:


Fajne było w cro karlovacko 0,4 taka w sam raz pojemność puszki.

Ja najbardziej lubię 0,33, ale tych niestety w sklepach jak na lekarstwo. Najczęściej wszędzie spotkamy 0,5. We Francji mi sie podobało bo mieli masę piw 0,25l :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:
2 godziny temu, filipert napisał:

Co to za objazd?

 

 

Jechałem tym objazdem tylko nie dla tego że był wiatr tylko był korek na autostradzie na godzinę stania. Tylko ja zjechałem wcześniej na Benkovac a jak zamykają Sv Roch to zjeżdżasz na Maslenice. Droga całkiem przyjemna i widokowa, poprzedni raz jechałem nią że dwadzieścia lat temu jak nie było jeszcze autostrady emoji56.png

Spory kawałek ciągłego zjazdu, można zgrzać hamulce. Rozumiem, że tam z uwagi na ukształtowanie terenu słabnie bura.

Jak by nie było, w CRO aplikacja z mapą wiatrów to dla mnie niezbędnik. Jak na celowniku przejazd przez góry, to można pokisić się gdzieś w centrum. Odkryciem sezonu dla nas jest kemping Slapić koło Karlovac. Mieliśmy tam tylko przenocować ale tak nas urzekł, że zasiedzieliśmy się dwa dni i wpisujemy na pauzę raczej na stałe do naszej trasy na południe.

Kemping zachwycił dzieci i nas, spokój, cisza, rozległa łąka aby pokopać piłkę, świetna infrastruktura dostosowana dla osób na wózku, rzeka Mreźnica dała sporo ochłody (a może to już była krioterapia?) a od 2019 jest basen 135cm.

No i ceny 30% niższe niż na wybrzeżu a porcje 30% większe i przepyszne.

IMG_20210726_213225.jpg

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, filipert napisał:

(...)

No i ceny 30% niższe niż na wybrzeżu a porcje 30% większe i przepyszne.

IMG_20210726_213225.jpg

Ale mi smaka narobiłeś :jesc:

 

dlatego w zamrażarce czeka kilogram cebavcici i półtora kilo jadranskich ligni :jesc:

ale poczekam jeszcze ze dwa tygodnie jak bardziej zatęsknię :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Mnie Slapic też zauroczył. Niestety Żona mi zawsze truje że jak CRO to morze i koniec ?

nas również, jedynie przeraziła ilość komarów. W sumie spędziliśmy tam dosłownie 10 godzin na nocleg w trasie, pewnie ok 2018r. Piękna czysta rzeka, dość stromy wjazd a w zasadzie wyjazd z campingu ale bez dramatu. Cały czas o nim pamiętamy w ramach szybkiego noclegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maarec napisał:

przeraziła ilość komarów.

mugga załatwia sprawę, nawet zielony :)

36 minut temu, maarec napisał:

dość stromy wjazd a w zasadzie wyjazd z campingu ale bez dramatu

oj nie spałem za dobrze przez ten wyjazd ?, odetchnąłem dopiero jak opuściliśmy kemping bez strat.

Jednak jak ktoś ma nisko zawieszoną przyczepę, to może być kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

W tym roku wybieramy się po raz pierwszy z przyczepą (bez z resztą też) do CRO. Od 4 września na ok. 3 tygodnie.

W oko jako pierwszoplanowy wpadł nam "Camp Park Soline" w Biograd na Moru. 

 

Czy był ktoś z Was w tym miejscu?

Opis w google jest ok, zdjęcia również ale wiadomo, że nie wszystko złoto co się świeci ;) stąd pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, strus251 napisał:

Cześć. 

W tym roku wybieramy się po raz pierwszy z przyczepą (bez z resztą też) do CRO. Od 4 września na ok. 3 tygodnie.

W oko jako pierwszoplanowy wpadł nam "Camp Park Soline" w Biograd na Moru. 

 

Czy był ktoś z Was w tym miejscu?

Opis w google jest ok, zdjęcia również ale wiadomo, że nie wszystko złoto co się świeci ;) stąd pytanie. 

osobiście nie lubię tego miejsca, 2 razy zwiedzany - na spacer / obczajkę.  Najlepszy fragment plaży to plaża miejska, pełna ludzi. Parcele mocno zaniedbane, ogółem nie zostaliśmy a wybraliśmy np Pakostane - Kozarica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, strus251 napisał:

"Camp Park Soline" w Biograd na Moru. 

 

Czy był ktoś z Was w tym miejscu?

byliśmy w 2019 i nie zachwycił nas

największy atut to spore zacienienie parceli ale też minus bo ciasno miedzy drzewami

średnio było z czystością łazienek

nie nabierz się na pierwszą linię przy morzu, bo może być tak

20190610_183149.thumb.jpg.5bac346f57e0c6358487a46e95d72e64.jpg

no i brak naturalnej plaży, wszędzie betonowe nabrzeże

kemping graniczy z plażą miejską a noca dudni pogłos imprezy

mimo to miło wspominamy codzienne spacery promenadą do Biogradu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.