Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś montują ostatni segment na Pelješkim moście łączącym Komarne i Brijesta ale to jeszcze nie koniec prac. Trwa właśnie transmisja na żywo z tego wydarzenia https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1749910131868417&id=230933073731137
Oddanie do użytku w przyszłym roku. 

… a tak przy okazji, co kieruje Wami, żeby jechać na Plejesac? Chęć zobaczenia Dubrownika przy okazji? Dajcie jakieś argument, po co jechać tak daleko?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Igor napisał:

Start w niedzielę, tylko campingu nie wybraliśmy ?

Jakie tam są zejścia do wody - płytkie czy szybko robi się głęboko ? Pytam pod katem dzieci.

Łagodne zejscie jest na Prapratno. Jednak ten camping mało komu przypada do gustu.  Trochę PRL, głównym atutem  plaża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gusia-s napisał:

Dziś montują ostatni segment na Pelješkim moście łączącym Komarne i Brijesta ale to jeszcze nie koniec prac. Trwa właśnie transmisja na żywo z tego wydarzenia https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1749910131868417&id=230933073731137

Oddanie do użytku w przyszłym roku. 

Zdjęcie z wczoraj ?

1988413408_20210728_172526_HDR2.thumb.jpg.02dcc48755de3bf2d754311154365131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witus napisał:


… a tak przy okazji, co kieruje Wami, żeby jechać na Plejesac? Chęć zobaczenia Dubrownika przy okazji? Dajcie jakieś argument, po co jechać tak daleko?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Dubrovnik też, ale przede wszystkim Peljesac jest jeszcze względnie "dziki", piękny, życie toczy się jakoś wolniej, noce w akompaniamencie wycia szakali, dobre jedzenie (polecam restaurację Braenovic za tunelem Dingac), pyszne wina prosto z winiarni i świeże owoce morza. Taka prawdziwa Chorwacja jak kiedyś.

@Igor na Vrili też jest dno piaszczyste i łagodnie opadające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, witus napisał:

co kieruje Wami, żeby jechać na Plejesac? Chęć zobaczenia Dubrownika przy okazji? Dajcie jakieś argument, po co jechać tak daleko?

Argumentów może być wiele i dla każdego inny.

Mój argument - Chęć pojechania tam, gdzie jeszcze nie byłem. Zwiedzenie innego regionu. Dubrownik akurat widziałem kilka lat temu jadąc do Czarnogóry, ale tym razem atrakcją był Mostar a z Peljasaca to rzut beretem.

4 godziny temu, maarec napisał:

Prapratno. Jednak ten camping mało komu przypada do gustu.  Trochę PRL, głównym atutem  plaża.

Mnie Prapratno bardzo przypadło do gustu, choć faktycznie trochę taki PRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palmy i kolor wody... tu jest taki bardziej niebieski 

Byłem tam za krótko w takim razie bo mnie nie urzekło. Nie dało się jeździć na rowerze, nad brzegiem nie zostawili ścieżek, trudny był zjazd do niektórych campingów, z niektórych nawet traktorem wyciągali przyczepy ;)

Muszę chyba dokładnie to zbadać następnym razem ale narazie wygrywają wyspy, właśnie przez czystość i kolor wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na przejsciu w Letanye ok 15. 3 samochody osobowe ale jechałem przyjściem dla ciezarowek. Kontrola ogranicza się do pokazania paszportów i przyczepy w środku oraz jednego certyfikaty na 5 osób. Żadnych dodatkowych pytań. Wcześniej na czeskim, slowackim i węgierskim nic, pusto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maarec napisał:

... głównym atutem  plaża.

Czy ja wiem ? pewnie co kto lubi i potrzebuje. Mi ona nie podchodzi ze względu na piach, małą przejrzystość wody i długą płyciznę. Pewnie dla rodzin z dziećmi to atut ;) choć wiem, że maluchy świetnie sobie radzą na plażach kamyczkowych.

Minusem jest też jej zatłoczenie bo przecież kupa przyjezdnych tam bywa, mowa o sezonie.

Ja raczej preferuję ustronne plaże w fajnych zatoczkach z wodą kryształ a takich na półwyspie jest bardzo mało 

Prapratno to jednak dobra baza, choć półwysep długi i sporo czasu zajmuje dojazd choćby do Orebiča nie mówiąc już o Loviste ;) ale do Mostaru, Kupari, Dubrownika, Popoviči a nawet Kotoru można wyciąć no i na Korčule. Ston pod nosem, Mljet rzut beretem. Możliwości jest naprawdę wiele. Ogólnie co do Pelješaca mam mieszane uczucia bo mi plany trochę pokrzyżowały zawirowania pogodowe więc nie wszystko  się udało jak bym chciała ale też lubię zmieniać miejsca i poznawać różne regiony dlatego i tam mnie zaniosło :)

10 godzin temu, Walt napisał:

Camp Vrila koło Trpanj.

Bardzo fajne miejsce. Chyba najbardziej urokliwy kemping na półwyspie.

Idealny plan na Pelješac to podzielić pobyt na 3 miejsca, Trpanj, potem okolice Orebiča i Prapratno lub w odwrotnej kolejności, żeby wyssać wszystkie soczki z półwyspu i okolic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gusia-s napisał:

Czy ja wiem ? pewnie co kto lubi i potrzebuje. Mi ona nie podchodzi ze względu na piach, małą przejrzystość wody i długą płyciznę. Pewnie dla rodzin z dziećmi to atut ;) choć wiem, że maluchy świetnie sobie radzą na plażach kamyczkowych.

Minusem jest też jej zatłoczenie bo przecież kupa przyjezdnych tam bywa, mowa o sezonie.

Ja raczej preferuję ustronne plaże w fajnych zatoczkach z wodą kryształ a takich na półwyspie jest bardzo mało 

Prapratno to jednak dobra baza, choć półwysep długi i sporo czasu zajmuje dojazd choćby do Orebiča nie mówiąc już o Loviste ;) ale do Mostaru, Kupari, Dubrownika, Popoviči a nawet Kotoru można wyciąć no i na Korčule. Ston pod nosem, Mljet rzut beretem. Możliwości jest naprawdę wiele. Ogólnie co do Pelješaca mam mieszane uczucia bo mi plany trochę pokrzyżowały zawirowania pogodowe więc nie wszystko  się udało jak bym chciała ale też lubię zmieniać miejsca i poznawać różne regiony dlatego i tam mnie zaniosło :)

Bardzo fajne miejsce. Chyba najbardziej urokliwy kemping na półwyspie.

Idealny plan na Pelješac to podzielić pobyt na 3 miejsca, Trpanj, potem okolice Orebiča i Prapratno lub w odwrotnej kolejności, żeby wyssać wszystkie soczki z półwyspu i okolic ?

Mnie po pierwszym pobycie rozczarował .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.