Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, gusia-s napisał:

Ale ogólnie półwysep czy kemping Vrila?

Półwysep, może miałem pecha bo mocno wiało jak tam byliśmy. I o ile z każdego wyjazdu coś pamiętam, mam jakieś miłem wspomnienia i przypominam sobie coś charakterystycznego .. to z tego wyjazdu tylko Dubrovnik wspominam, camping Prapratno z maleńka plażą za płotem ... a resztę, musiałbym wrócić do swojej relacji :)

Teraz naładowany Cresem i Losnij zupełnie nie ciągnie mnie, żeby tam wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, witus napisał:

Półwysep, może miałem pecha

To tak jak ja ?

Mi wtedy ewidentnie pogoda dokuczyła i z wielu planów trzeba było zrezygnować więc chyba tu tkwi problem. O dziwo na Korčuli kilka lat później też pogoda pozostawiała wiele do życzenia ... Ten region chyba mnie nie lubi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gusia-s napisał:

Czy ja wiem ? pewnie co kto lubi i potrzebuje. Mi ona nie podchodzi ze względu na piach, małą przejrzystość wody i długą płyciznę. Pewnie dla rodzin z dziećmi to atut ;) choć wiem, że maluchy świetnie sobie radzą na plażach kamyczkowych.

Minusem jest też jej zatłoczenie bo przecież kupa przyjezdnych tam bywa, mowa o sezonie.

Ja raczej preferuję ustronne plaże w fajnych zatoczkach z wodą kryształ a takich na półwyspie jest bardzo mało 

Prapratno to jednak dobra baza, choć półwysep długi i sporo czasu zajmuje dojazd choćby do Orebiča nie mówiąc już o Loviste ;) ale do Mostaru, Kupari, Dubrownika, Popoviči a nawet Kotoru można wyciąć no i na Korčule. Ston pod nosem, Mljet rzut beretem. Możliwości jest naprawdę wiele. Ogólnie co do Pelješaca mam mieszane uczucia bo mi plany trochę pokrzyżowały zawirowania pogodowe więc nie wszystko  się udało jak bym chciała ale też lubię zmieniać miejsca i poznawać różne regiony dlatego i tam mnie zaniosło :)

Bardzo fajne miejsce. Chyba najbardziej urokliwy kemping na półwyspie.

Idealny plan na Pelješac to podzielić pobyt na 3 miejsca, Trpanj, potem okolice Orebiča i Prapratno lub w odwrotnej kolejności, żeby wyssać wszystkie soczki z półwyspu i okolic ?

Dla mnie poza plażą atutów nie ma tam już wcale. Cień z gaju oliwnego wycięty, podłoże dalej nie zadbane - bez podłogi pod markizą nie ma co jechać. Na plaży mnóstwo Chorwatów, Bośniaków i ciężko do wody wejść. Nie zgodzę się z przejrzystością wody - pływałem miesiąc temu z dzieciakami i nie było różnicy w stosunku do plaż kamienistych. Będąc na campingu male Ciste zauważyliśmy prąd w wodzie w godzinach popołudniowych, który powodował napływ mętnej wody - nanosiło pomarańczowy piach / glinę i woda traciła do rana przejrzystość.

Oczywiście jest to dobra baza do zwiedzania lub tez odpoczynku po długiej trasie na dobę czy dwie (tak zrobiliśmy w tym roku). W tym roku dotarliśmy na Nevio - dla mnie zdecydowanie lepszy niż sąsiednia Levanda - dużo więcej cienia, mniej betonozy i fajne wyposażenie węzłów sanitarnych :).

Półwysep w tym roku zaliczony, pewnie za 2-3 lata wrócimy - niech już wybudują tą nową drogę - miło patrzeć jak to robią... nie to co u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maarec napisał:

Dla mnie poza plażą atutów nie ma tam już wcale. Cień z gaju oliwnego wycięty, podłoże dalej nie zadbane - bez podłogi pod markizą nie ma co jechać. Na plaży mnóstwo Chorwatów, Bośniaków i ciężko do wody wejść. Nie zgodzę się z przejrzystością wody - pływałem miesiąc temu z dzieciakami i nie było różnicy w stosunku do plaż kamienistych.

No takich słów z Twojej klawiatury bym się nie spodziewał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, maarec napisał:

Dla mnie poza plażą atutów nie ma tam już wcale. Cień z gaju oliwnego wycięty, podłoże dalej nie zadbane - bez podłogi pod markizą nie ma co jechać. Na plaży mnóstwo Chorwatów, Bośniaków i ciężko do wody wejść. Nie zgodzę się z przejrzystością wody - pływałem miesiąc temu z dzieciakami i nie było różnicy w stosunku do plaż kamienistych. Będąc na campingu male Ciste zauważyliśmy prąd w wodzie w godzinach popołudniowych, który powodował napływ mętnej wody - nanosiło pomarańczowy piach / glinę i woda traciła do rana przejrzystość.

Oczywiście jest to dobra baza do zwiedzania lub tez odpoczynku po długiej trasie na dobę czy dwie (tak zrobiliśmy w tym roku). W tym roku dotarliśmy na Nevio - dla mnie zdecydowanie lepszy niż sąsiednia Levanda - dużo więcej cienia, mniej betonozy i fajne wyposażenie węzłów sanitarnych :).

Półwysep w tym roku zaliczony, pewnie za 2-3 lata wrócimy - niech już wybudują tą nową drogę - miło patrzeć jak to robią... nie to co u nas.

Spoko, spoko. U nas tez robią :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dudek_t napisał:

No takich słów z Twojej klawiatury bym się nie spodziewał ;) 

niestety, cofam moją akredytację dla tego miejsca. Plusem dalej jest tam cena i knajpa. Kelner co prawda mega mruk, ale jedzenie bdb. Dalej Pani na kuchni obiera ziemniak i robi domowe frytki. Kalmary, mix mięs, muszle - wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mirmar napisał:

Spoko, spoko. U nas tez robią :) 

oczywiście. Najtrudniej wygląda sprawa na "gierkówce" gdzie robią pod ruchem, z rozmachem ale też z totalnym bałaganem. Jadąc przez Peljesac obawiałem się tej budowy, że postoimy na remontach, albo będzie dużo szutru. A okazało się, że droga idzie nowym śladem, wycięta w górach, omija miejscowości i nie utrudnia przejazdu. To jak oni kruszą te skały i równają teren to prawdziwy przykład jak budować drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maarec napisał:

Nie zgodzę się z przejrzystością wody - pływałem miesiąc temu z dzieciakami i nie było różnicy w stosunku do plaż kamienistych.

To może ja tak trafiłam, czysta była owszem, niebieska też :) ale nie taka kryształowa jak w innych miejscach. Była zmącona przez piach i sporą ilość ludzi taplających się.

 

Nevio jest dużo starszy od Lavandy, którą by uruchomić niestety trzeba było wykarczować teren dlatego łyso, tylko pod namioty ciut cienia jest. Na Nevio (w starej części) jest zieloniutko bo już roślinność zdążyła się rozbujać. Dobrze nam było na tym kempingu tylko ta pogoda ?

3 godziny temu, maarec napisał:

Kelner co prawda mega mruk,

Może Czech ? chyba nie ma czeskiego kelnera, który mrukiem nie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, miloszb napisał:

Pozdrawiamy z Dugiego Otoku z Mandarino

Ooo kiedyś go rozważałam, możesz szerszą fotorelację z niego zdać :)

Parcele, plaża ... Chętnie popatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo kiedyś go rozważałam, możesz szerszą fotorelację z niego zdać Parcele, plaża ... Chętnie popatrzę.

 

Kemping wygląda bardzo luksusowo, na pewno do takiego aspiruje. Bardzo ładnie położony, z pięknym widokiem i długą własną linią brzegową, co sprawia że na plaży nie ma tłoku. Łatwe zejscie ale moje dzieci narzekają ze nie ma skał do skakania, bo dla nich to takie po 8m są potrzebne .

Parcele rozplanowane po dwie na tarasie, dość duże, w większości z drzewem lub kilkoma. Na niektorych, bliżej brzegu duże drzewa uniemozliwiaja rozstawienie namiotu. My akurat mamy idealny układ i jeszcze można zawiesić hamak. Pełne podłączenie na wiekszosci parceli, chyba tylko te nad samą woda nie mają ścieków. Schludnie ładnie zielono wszystko dobrze utrzymane i zadbane. Toalety i prysznice baaaardzo ekskluzywne,sprzątane chyba co chwilę. Dodatkowe ogromne lodówki chociaż my nie korzystamy, siłownia, plac zabaw, sklep z podstawowymi rzeczami plus jedzenie ale wybór podstawowy. Możliwość wynajęcia roweru, samochodu, lodzi. W zatoce zatopiony wrak, zaraz idziemy nurkować.

Z minusów to na dole dość stromo, trudno manewrowac, wolałem rozsprzegac i wjechać na moverze. No i pani w recepcji, może właścicielka trochę antypatyczna, mocno sluzbistka. Przy rejestracji myslalem ze mi się wydaje ale po południu coś chciałem załatwić i sytuacja się powtórzyła, trochę słabo. Pozostaly Staff bardzo miły i pomocny.

 

Nie wiem czemu nie mogę dodać zdjęć, może podczas edycji się uda.

 

Edit.

Udało się.

 96f5de237b18e82e9e69063343061f44.jpg

db65916df7232353cc75ace5fc4a5794.jpg

991db42938b3c502f750d02ceb934c9c.jpg

9a086ff12c630a056fa371a45af2a1e5.jpg

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

b3b6fd3058144badb25cacb9728998eb.jpg

bfd1dc1b0949cc2c2a20a06bb4b21191.jpg

00e79dfffe2e5aaf8ef38af7b1291f73.jpg

ef394c1d8e04566c5391362a54a6383d.jpg

0b169b6658f71d62216f31061a7f7266.jpg

1caee8e674d0c5260cd7268c1508b446.jpg

0987d3e462a72ba92c4dd4c6bc2bee23.jpg

7edc96394f471f7fe3b60c6d71e892ee.jpg

6a27f3163dfcce1ebc79f6a186b0245a.jpg

ff19d6b13d6891a3f1d2874c23e669d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2021 o 14:18, gusia-s napisał:

 

Może Czech ? chyba nie ma czeskiego kelnera, który mrukiem nie jest ?

Nie, to nie Czech.  Brzydko mówiąc to klasyczny Jugol. Nie wiem jakiej narodowości. 

@miloszb Super  fotki, fajnie ze bezpiecznie dojechaliście. Dugi otok to dla mnie wysłana, którą trzeba odwiedzić. My na pewno wrócimy.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dugi otok to dla mnie wysłana, którą trzeba odwiedzić. My na pewno wrócimy.


Dopiero zaczynamy eksplorować ale już mam się podoba. Dzisiaj pojechałem na ten drugi kemping Kargita, na który się nie załapaliśmy i muszę powiedzieć że nie żałuję. Tam jest coś ala miejska plaża, ludzi w bande.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2021 o 06:56, witus napisał:


… a tak przy okazji, co kieruje Wami, żeby jechać na Plejesac? Chęć zobaczenia Dubrownika przy okazji? Dajcie jakieś argument, po co jechać tak daleko?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

dla mnie - figi w drzewa, wino, oliwa, bardziej dzikie miejsca, mniej ludzi (bo dalej i nie kazdy che tam jechać), 

czasami mozliwość windsurfingu 

w Dubrowniku byliśmy dwa razy - wiele lat temu jak dzieci były małe i w zeszłym roku bo nie było ludzi :)

wiele powodów .. ale dla mnei to takie miejsce spokojniejsze i bardziej ciche 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.