Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pjetko napisał:

Tutaj, jak się przyjrzymy, to po prawej też widać te daszki nad miejscami postojowymi

Ale po lewej daszków nie ma, więc ktoś wyższy, SUV lub VAN z boxem lub rowerami na dachu, mógłby tam stanąć. 

W Hiszpanii też często sa miejsca postojowe na parkingu zadaszone ale mają wysokość ok 3m bo vanem z rowerami na dachu (wysokość ok 2,7m) się zmieściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wygląda to tak - zapraszamy was, fajnie że przyjechaliście, ale postaramy się maksymalnie utrudnić wam pobyt... Mają kamery, mogą bez problemu wyhaczyć koczowników i tysiacz kun pokutu, ale lepiej utrudnić wszystkim. Po co mają kamperem przyjeżdżać na zakupy. Mają przecież rowery, hujanogi elektryczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pjetko napisał:

Celuj środkiem między belkami ;)

Ok. Rozumiem.Można i tak:D Widziałem taką sytuację jak gość przed taką bramką próbował zdjąć antenę , a za nim kilkadziesiąt samochodów w kolejce. :sciana:

 

 

W Trogirze jest taka bramka od kilku dobrych lat, ale to raczej wynika z tego, że prawie wszystkie miejsca mają daszki i suv z boxem się ledwo mieści. Natomiast przed bramką jest kilka dużych miejsc oznaczonych, że są dla kamperów :) 

Tutaj, jak się przyjrzymy, to po prawej też widać te daszki nad miejscami postojowymi, więc to raczej nie jest złośliwość, tylko troska o to, żeby zapominalski lekko szturchnął luźną belkę na bramce, niż przeorał kampera o sztywny, solidny daszek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście, że od jutra (1.07) znikają "zielone strefy" i wjazd m.in. dla Polaków do Cro juz nie będzie taki wolny? Niezależnie skąd się przyjeżdża to trzeba być zaczepionym, ozdrowieńcem lub trzeba robić testy.

https://crolove.pl/przydatna-informacja/jak-dojechac-do-chorwacji/?fbclid=IwAR3Yr0Xkb4GEha182qsBVm6dJkj5ZTlaP9-1VxubzOyYeMOR2iB5FSP3U9Q#kto-jest-zwolniony-z-kwarantanny-wjezdzajac-na-teren-chorwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam na południu - też tyle Polaków co na północy? W sumie w maju jak byłem na południu żeglarsko (Brać, Hvar, Korcula, Vis) to Polskich załóg też był całkiem spory odsetek, ale teraz na Istrii normalnie Jackowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mirmar napisał:

Słyszeliście, że od jutra (1.07) znikają "zielone strefy" i wjazd m.in. dla Polaków do Cro juz nie będzie taki wolny? Niezależnie skąd się przyjeżdża to trzeba być zaczepionym, ozdrowieńcem lub trzeba robić testy.

https://crolove.pl/przydatna-informacja/jak-dojechac-do-chorwacji/?fbclid=IwAR3Yr0Xkb4GEha182qsBVm6dJkj5ZTlaP9-1VxubzOyYeMOR2iB5FSP3U9Q#kto-jest-zwolniony-z-kwarantanny-wjezdzajac-na-teren-chorwacji

Chorwaci właśnie chyba odpalili niezła petardę... Ale poczekał bym do jutra, na linkach z aplikacji HAK dalej wisi rozporządzenie ważne do 30 czerwca, choć aktualizowane dziś wieczorem i na razie zielone strefy tam są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawel1o napisał:

Na Peljasacu więcej Polaków niż Chorwatów. 

Więcej Polaków niż mrówek  :) a co tam.

Dziś  Adriatyk osiągnął  27C i było to  w wodzie czuć. Nam udało się wpław osiągnąć najbliższą  wyspę. Łącznie ok 700m co jest absolutnym  rekordem dla nas. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pawel1o napisał:

Na Peljasacu więcej Polaków niż Chorwatów. 

Zawsze jak byłem na Peljasacu to było więcej Polaków niz Chorwatów. Jak ktoś na plaży opowiedział dowcip to się cała plaża śmiała... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś 7km ale wzdłuż brzegu (w dwóch podejściach 4+3). Żona przeczytała chyba Wasze posty i powiedziała: wybij sobie z głowy wyspy przy takim ruchu motorówek!!! Jako wzorowy pantoflarz posłuchałem bez dyskusji. 

4 minuty temu, mirmar napisał:

Zawsze jak byłem na Peljasacu to było więcej Polaków niz Chorwatów. Jak ktoś na plaży opowiedział dowcip to się cała plaża śmiała... :D 

Dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.