Skocz do zawartości

Montaż elastycznego solara - gdzie kupić, jak zamontować, czego się wystrzegać itp.


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Misio napisał:

Z jednej strony mądrze z drugiej - myślę że Tracer powinien mieć zabezpieczenie lub też po prostu nie być w stanie pociągnąć więcej niż te 20A

Wiec szkoda tracić te 5A...

Pewnie, że i tak można. Dlatego pisałem, żeby poprawili mnie mądżejsi ? Mało osób proponuje konkretne bezpieczniki z argumentacją. 

Z drugiej strony było pisane zalecenie na forum, żeby urządzenia nie pracowały w swoim maksymalnym obciążeniu, stąd moja propozycja 15A. Jak ktoś będzie stale korzystał z obciążeń rzędu 20A, to albo powinien zmienić schemat albo kupić mocniejszy regulator. Ja też mam tracer 20A i w praktyce nie widziałem większych obciążeń niż rzędu 5A ?

Jestem zwolennikiem dawania jak najniższych bezpieczników a w razie przepalenia mam spory zapas wszystkich rodzajów - nie są ciężkie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, filipert napisał:

Gdyby chodziło tylko o zwykłe ładowarki szt. 2 to może tak ale nie znamy reszty obciążenia przyczepy. Natomiast jak są ładowarki quickcharge lub Power delivery, to pobór znacznie wzrasta.

@voku wpisał w schemat gniazda zapalniczek.

Na marginesie, nie zaryzykowałem tym razem ładowarek a same gniazda zapalniczek,  ładowarki dokupuję takie jak potrzebuję do urządzenia a nie ganiam z urządzeniem tam gdzie mam na stałe odpowiednią ładowarkę.

Mam na ta chwile takie 2 szt nie mam żadnego na gniazdo zapalniczki, dałem takie żeby zobrazować. Będę w domu to poprawię schemat. 

IMG_20210313_113126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na ta chwile takie 2 szt nie mam żadnego na gniazdo zapalniczki, dałem takie żeby zobrazować. Będę w domu to poprawię schemat. 
IMG_20210313_113126.thumb.jpg.664194d9adf9e2a1c5b0d03fd28e8a87.jpg


Luz. Te borą niewiele, pod energoblok z nimi, będzie święty spokój j porządek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voku napisał:

Mam na ta chwile takie 2 szt nie mam żadnego na gniazdo zapalniczki, dałem takie żeby zobrazować. Będę w domu to poprawię schemat. 

IMG_20210313_113126.jpg

Czy ten wyświetlacz działa cały czas? W nocy nie wali po oczach jak ładujesz telefon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Weekend napisał:

Słuchajcie to co kupować? 160W Etfe z PL na gwarancji czy 300W (3x100) z Ali?
Cenowo wychodzą obie opcje po około 1000pln.

Rozmawiałem dziś z serwisem i gość mówi... kup jeden sztywny 180w, a nie 2x100w elastyki z Ali. Co prawda 3x100 w ogóle nie brałem pod uwagę, ale mówi że jednak sztywne mają wyszą sprawność i są trwalsze. No i zgłupiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Voku napisał:

Mam na ta chwile takie 2 szt nie mam żadnego na gniazdo zapalniczki, dałem takie żeby zobrazować. Będę w domu to poprawię schemat. 

IMG_20210313_113126.jpg

tu masz chyba 1,5A na gniazdo USB, czyli 6A w sumie. Jednak te ładowarki raczej nie pociągną laptopa.

Też mnie zastanawia co rozłącza ten wyłącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wyświetlacz działa cały czas? W nocy nie wali po oczach jak ładujesz telefon? 


Wali po oczach, niestety. Trzeba wybierać kolory mało agresywne, żeby dało się spać w nocy. Montować tak żeby światło jak najmniej przeszkadzało. Jak się dobrze dobierze kolor w sumie łatwiej trafić do toalety w nocy.
Laptop to z przetwornicy. A ten wyłącznik wyłącza wszystko. Ale chyba będę musiał to wymienić skoro podłącze się z tymi gniazdami do EB


Po co je wymieniać, robią robotę, im więcej ich tym lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz że laptopy to z przetwornicy (moim zdaniem jednak lepiej z 12V), to w ogóle nie musisz raczej robić osobnego układu dla gniazd 12V...zostawić tylko to co masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Voku napisał:

Laptop to z przetwornicy.

Pewnie wiesz, że przetwornica straci ze 20% prądu.

Ja idę w odrębne ładowarki 12V do wszystkiego. Dodatkowy plus, że można w każdej chwili operację ładowania przenieść do auta.

13 godzin temu, Voku napisał:

Ale chyba będę musiał to wymienić skoro podłącze się z tymi gniazdami do EB

Właśnie, jeśli podłączysz do EB a ten zasilisz przez Tracera, to akumulator będzie zabezpieczony przed wydojeniem do "0".

Mnie właśnie świecąca ładowarka kiedyś zabiła akumulator przez zimowy sen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.