Skocz do zawartości

Montaż elastycznego solara - gdzie kupić, jak zamontować, czego się wystrzegać itp.


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kojarzę bojlerów nowych za 2koła (ale już nie wejdę w gaz)...ale gaz to jeszcze inne koszty instalacyjne...ale nawet...ja kupiłem bojler który będzie długo trzymał ciepłą wodę za 150zł, a cała instalacja to co najwyżej dodatkowe gniazdko...albo i nie...(u mnie jeszcze regulator mocy)...

Idąc tym tropem - pożegnałem się z lodówką na gaz i ogrzewaniem gazowym...mimo że tego bym nie musiał kupować...

Różnicy, między vanem, kamerem i przyczepą...nie do końca rozumiem - wszystko zależy od użytkowania...a np my jednak dość dużo używamy "wody ciepłej"...

 

A sam sugerowałem Darkowi żeby może w prąd by poszedł :D  i zobaczymy na ile będzie zadowolony...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Misio napisał:

Nie kojarzę bojlerów nowych za 2koła

@jacek00 wskazywał w temacie używki która okazała się być dziurawą kupą :

https://www.ebay.co.uk/c/1524722092

11 minut temu, Misio napisał:

Różnicy, między vanem, kamerem i przyczepą...nie do końca rozumiem - wszystko zależy od użytkowania...a np my jednak dość dużo używamy "wody ciepłej"...

różnica pomiędzy ilością osób miałem na myśli parę vs rodzinę z niemal dorosłymi dziećmi.

oczywiście każdy zrobi po swojemu ,  ja patrzę pod swoim kątem , mi ciepła woda jest potrzebna właśnie najbardziej w zimie gdzie solary nie robią i my właśnie nie koniecznie codziennie zmieniamy miejsce żeby aku mógł się podładować z alternatora.

jadąc na weekendowe narty najczęściej stoimy od piątku do niedzieli i mam większą potrzebę wzięcia GORĄCEGO prysznica niż w lecie stojąc nad morzem czy jeziorem gdzie człowiek kąpie się kilka razy dziennie i w zupełności wystarczy letnia woda żeby się opłukać i schłodzić zarazem.

ale każdy niech robi pod własne potrzeby ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek ale zobacz podstawowa roznice.. Artur podal z BT a ty bez. Arturowy link jest naprawde atrakcją. Jak bym nie miał swojego to bym kupił na amazon. Warto isc w BT i Victrona. W tracerze podobno słabo BT działa.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem YouTube producenta, fajne i mocno kusi. Miałem raz brak prądu w zeszłym sezonie z solara (bo pracowaliśmy, a było kilka dni pochmurnych) ... mając to wiedziałbym z wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie skorzystam fajny, ale tu 10zł więcej tam 15zł i już na same kabelki i duperelki zrobiła się niezła sumka a w sumie co mi da to BT i tak więcej słońca nie urodzi. 

Panele doszły szybciej niż list z poczty w 5 dni wysyłka z Czech.
 

IMG_20210309_155021.jpg

IMG_20210309_155030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ufolz napisał:

Darek ale zobacz podstawowa roznice.. Artur podal z BT a ty bez. Arturowy link jest naprawde atrakcją. Jak bym nie miał swojego to bym kupił na amazon. Warto isc w BT i Victrona. W tracerze podobno słabo BT działa.

A gdzie wy widzicie że on ma Bt a tamten nie ma? Bo ja chyba ślepy jestem i nie widzę różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.