Skocz do zawartości

Montaż elastycznego solara - gdzie kupić, jak zamontować, czego się wystrzegać itp.


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Voku napisał:

Takie bezpieczniki z akumulatora dokręcone do klemy -  https://allegro.pl/oferta/gniazdo-podstawa-bezpiecznikow-3x-midival-mta-midi-5037068566

Mam takie i są super ale sprawdź dopasowanie do klemy.

Do nich kup od razu odpowiednie konektory

KONEKTOR MIDIVAL M5 4-6 MM2 OPRAWA GNIAZDO PIN Warszawa - Allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam go - jak potrzebuję panele "odłączyć" wypinam przewód z regulatora...

trochę dla kg, trochę dla zł, a trochę dla lenistwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze opcja kleju do przyklejenia paneli, wychodzi drogo ta zabawa, ktoś mi proponował mamuta, inny proponował z bolta klej do szyb? A moze taki się sprawdzi https://allegro.pl/oferta/cx80-mocny-klej-konstrukcyjny-do-kamperow-przyczep-9004429175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj z żadnymi mamutami. Bierz Sika 252, możesz w tym wypadku zrezygnować z primera itp, tylko lekko zmatowić, odtłuścić dach i przyklejać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Nie kombinuj z żadnymi mamutami. Bierz Sika 252, możesz w tym wypadku zrezygnować z primera itp, tylko lekko zmatowić, odtłuścić dach i przyklejać

Ide w Bolta do szyb podobno też dobry. i Tańszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ide w Bolta do szyb podobno też dobry. i Tańszy 
Niektórzy twierdzą, że silikon też jest lepszy i tańszy i go stosują, nawet w serwisach...

Jakiego rzędu masz oszczędnośc na jednej tubie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

emoji1751.png Niektórzy twierdzą, że silikon też jest lepszy i tańszy i go stosują, nawet w serwisach...

Jakiego rzędu masz oszczędnośc na jednej tubie?

sika x3 + primer + aktywator - wyjdzie mnie jakieś 230zł Bolt x3 + odtłuszczacz 70zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sika x3 + primer + aktywator - wyjdzie mnie jakieś 230zł Bolt x3 + odtłuszczacz 70zł 

Nie musisz stosować ani primera ani aktywatora. Dla elastyka wystarczy sam klej. Pisałem o tym wyżej, że wystarczy dach zmatowić i odtłuścić. Czyli na jednej tubie Sika 252 oszczędzasz jakieś 15 zł jeśli dobrze widzę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Nie musisz stosować ani primera ani aktywatora. Dla elastyka wystarczy sam klej. Pisałem o tym wyżej, że wystarczy dach zmatowić i odtłuścić. Czyli na jednej tubie Sika 252 oszczędzasz jakieś 15 zł jeśli dobrze widzę

 

O połowę mniej :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Voku napisał:

I znalałem takie konektorki wyglądają na kable 6mm https://allegro.pl/oferta/koncowki-kablowe-rurowe-oczkowe-65-szt-10242919348

Potrzebna będzie do nich zaciskarka,   do tych co linkował filipert  na dobrą sprawę też ale jeśli ktoś ma doświadczenie  to idzie je zagnieść w miarę porządnie bez zaciskarki

Nie ma sensu też kupować kompletu kabeloczek - są w sprzedaży na sztuki i kosztują grosze

2 godziny temu, Voku napisał:

Ide w Bolta do szyb podobno też dobry. i Tańszy 

W Boll/a chyba  - Boltem to po niego możesz jechać :)  -   Tańszy ok - tyle że sama nazwa wskazuje do czego on jest - poczytaj też kartę techniczną jak technologia przewiduje klejenie

3 tuby siki 252 wydaje mi się  sporo na te 2 panele - wg mnie wystarczą 2. 
Pogadaj z ludźmi którzy zawodowo kleją elastyki na kamperach czy przyczepach - zwykle  jako główna przyczynę uszkodzeń  podają naprężenia i rozerwania ścieżek powodowane termiką i rożną rozszerzalnością cieplną panela i blachy - weź to pod uwagę.

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Niektórzy twierdzą, że silikon też jest lepszy i tańszy i go stosują, nawet w serwisach...

Dobrze twierdzą - Jasne że jest  lepszy - tylko nie do celu o którym tu piszemy :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, smok_wawelski napisał:

Potrzebna będzie do nich zaciskarka,   do tych co linkował filipert  na dobrą sprawę też ale jeśli ktoś ma doświadczenie  to idzie je zagnieść w miarę porządnie bez zaciskarki

Znalazłem jeszcze takie konektory i te zamówię bo gość ma rozmiary pod kabel 4-6mm2 https://allegro.pl/oferta/konektor-oczkowy-m6-na-kabel-4-6mm2-5-szt-10144019606
Może podejdą też pod bezpieczniki MID?

5 godzin temu, filipert napisał:

Te wychodzą strasznie drogo.

Co do kleju to jeszcze zobaczę jak będzie w całości to wyglądać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Voku napisał:

Znalazłem jeszcze takie konektory

Też zagniatarka ale spoko taka  nieduża  to kilkadziesiąt złotych a zawsze się przyda :) 
Moge polecic ADELID tę co kupowałem od 0,25mm2 do 10mm2  ja kupiłem z garścia końcówek ale są też oddzielnie za ok 6 dyszek  katuje już ja chwile i jestem zadowolony

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.