Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

dane pochodzą nie z forum dla płaskoziemców tylko z oficjalnej strony Departamentu Analiz i Strategii Ministerstwa Zdrowia.

można się pobawić samemu wpisując odpowiednie dane, mniej więcej od grudnia 2021 ilość zakażeń u zaszczepionych wyprzedza ilość zakażeń wśród niezaszczepionych :

https://basiw.mz.gov.pl/index.html#/visualization?id=3761

nie jestem znawcą szczepionek ale po mojemu obrazuje to że szczepionki na Covid stosowane w naszym kraju które być może w jakiś stopniu chroniły nas przed poprzednimi mutacjami , teraz są  już nieskuteczne w walce z obecną mutacją wirusa więc kolejne dawki i kłucie małych dzieci w chwili obecnej

chyba nie ma już większego  sensu

Sama statystyka zakażeń niewiele mówi, to poprostu wszyscy którzy zrobili oficjalny test i wyszedł pozytywny, a często mogli mieć tylko katar i trochę kaszlu jako objawy które po paru dniach ustępują.

Zgony mówią już więcej i z tego okresu który zaznaczyłeś przykładowo od 1 do 26 stycznia - 65,6% to zgony niezaszczepionych, a 34,4% to zaszczepieni, z których dodatkowo ponad 75% miało choroby współistniejące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6+ miesiąca od szczepienia to już niestety właśnie nie wygląda tak różowo. Sam 10 miesięcy po szczepieniu 2 dawką miałem prawie zerowy poziom przeciwciał. Moja żona 14 miesięcy po chorobie i 7 miesięcy po 2 dawce tylko niewiele więcej. Jest jeszcze oczywiście tzw. pamięć immunologiczna organizmu, która niby gwarantuje odpowiedź na wirusa, ale to wszystko zależy od bardzo wielu czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Zulos napisał:

Antyszczepionkowcy to też antytestowcy. Nie pójdą się przetestować za cholerę.

nie do końca, ja nie jestem antyszczepionkowcem, ale jak widzę jak to działa to też za cholerę nie poszedł bym na test. jakby mnie coś zaczynało brać, to poszedłbym do prywatnego lekarza, żeby z automatu mnie nie wrzucił w kwarantannę do czasu zrobienia testu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

37 minut temu, golob napisał:

 

Zgony mówią już więcej i z tego okresu który zaznaczyłeś przykładowo od 1 do 26 stycznia - 65,6% to zgony niezaszczepionych, a 34,4% to zaszczepieni, z których dodatkowo ponad 75% miało choroby współistniejące.

wiem , widziałem też statystyki zgonów.

jeśli chodzi o mnie to jestem zaszczepiony i jestem za szczepieniami ale nie na "hura" tylko wtedy jak jest potrzeba.

mam tylko  nadzieję że rządzący (koncerny) nie będą naciskać na pompowanie ludzi i dzieci kolejnymi dawkami w momencie jak już nie ma potrzeby.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

Jeśli nie będzie nowych wariantów, albo będą, ale idące jeszcze dalej w kierunku tym co Omikron, to absolutnie nie widzę kolejnych szczepień...

ja widzę tylko w celu naprodukowania jakiś czas przeciwciał, może kulawe ale coś pomogą. Ostatnio na badaniach miałem 20 sztuk w jednostce objętości, po pół roku od 2 dawki. Małżonka miała 3500 ale ona przechorowała 2 tyg wcześniej.

jednak pojawia się taka gwiazdka, że jeszcze jakiś czas może to być jedyna opcja na "normalny" wyjazd na południe Europy i naładowanie akumulatorów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maarec napisał:

ja widzę tylko w celu naprodukowania jakiś czas przeciwciał, może kulawe ale coś pomogą. Ostatnio na badaniach miałem 20 sztuk w jednostce objętości, po pół roku od 2 dawki. Małżonka miała 3500 ale ona przechorowała 2 tyg wcześniej.

jednak pojawia się taka gwiazdka, że jeszcze jakiś czas może to być jedyna opcja na "normalny" wyjazd na południe Europy i naładowanie akumulatorów....

To byłeś lepszy ode mnie. Ja miałem 19,3…? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, maarec said:

Małżonka miała 3500 ale ona przechorowała 2 tyg wcześniej.

Czytałam opracowanie, źródła nie pomnę, że kobiety generalnie lepiej przechodzą infekcję i utrzymują wysoki poziom przeciwciał. Są nawet prowadzone badanie (np. mężczyznom zakażonym koronawirusem podają żeńskie hormony), by ustalić co sprawia, że kobiecy organizm ogarnia wirusa lepiej. Ja patrzę z perspektywy własnej  rodziny - mężczyzna poległ po dwóch szczepieniach, a trzy kobiety (bez możliwości odizolowania się) dały radę. U mojej znajomej przeciwciała w kosmos, a mąż po 3. dawce miał na tym samym, niskim poziomie.

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na horyzoncie jest już nowa odmiana wirusa, a mianowicie Deltakron i IHU.

Deltakron to ponoć fake:

https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art19273431-wariant-deltakron-nie-istnieje-co-tak-naprawde-wykryto-na-cyprze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacek00 napisał:

Jest następny   NeoCoV   czy fake ? cholera wie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.