Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, lbuster napisał:

 :boks:

 

Co na tym zyskasz oprócz gnojenia innych ludzi?

 

@Misio

Gnojenia ludzi? O czym Ty w ogóle piszesz??

Co zyskuję? Są tanie bilety i hotele więc dzięki antyszczepom zyskujemy bo mamy sporo wyjazdów zaliczone. Fajnie nie ? Ty też tak możesz i życzę wielu udanych podróży?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jacek00 napisał:

Muszę być fachowcem żeby móc uznać za patologię fakt, że lekarz na teleporadzie prosi "pacjenta" aby ten zrobił zdjęcie gardła i mu wysłał po to aby mógł ocenić czy to angina?

Jeśli takie procedury "leczenia" uważasz za normalne to nie mam pytań emoji6.png

Ja i moja rodzina leczymy się tak od lat, ostatnio byłem na takiej wizycie w sobotę w Warszawie a w poniedziałek, kontrolnie w Elblągu, nie musiałem nigdzie jechać i siebie, ani innych narażać na mojego wirusa. Nie widzę w tym nic patologicznego :niewiem:

Po prostu teraz się to spopularyzowało.

 

26 minut temu, lbuster napisał:

(...) nic Was nie powinno obchodzić, czy Kowalski się zaszczepił czy nie

:yes:

i skończmy tą dyskusję, bo jak zostaną już na ziemi sami zaszczepieni, to zaczną sobie pluć w twarz, bo jedni jeżdżą dieslem a drudzy elektrykiem

22 godziny temu, lbuster napisał:

To fakt, ale już w zeszłym roku Rumunia i Szwecja normalnie podchodziła do ludzi, więc zapewne w tym nic na gorsze się nie zmieni. Chodzi mi właśnie o jakieś sprawdzone kraje z poprzedniego roku.

"Najnormalniej" w 2021 czułem się na Węgrzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lbuster napisał:

 

 

@Misio

 

Wiesz, że to jest egoistyczne myślenie ;) Pomyśl o ludziach tracących pracę, tracących całe swoje dobytki, ech...

 

Egoizm? Czyli mam nie jeździć choć mam możliwości? Mam się solidaryzować z antyszczepamini innymi płaskoziemcami i siedzieć w domu bo oni tak muszą? Tak lubią i tak sobie wybrali to niech siedzą?. Dzięki mnie i innym którzy się zaszczepili hotele,restauracje, linie lotnicze i bilion innych branż może jako tako funkcjonować.

 

Antyszczepy to właśnie EGOIŚCI bo myślą tylko o sobie bo jak sam pisałeś inni tracą prace lub całe swoje dobytki. Sam to napisałeś!

 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lbuster napisał:

 Widzę, że moje słowa na nic się nie zdały i panuje nierówna walka. No to jedzim :boks:

 

Co na tym zyskasz oprócz gnojenia innych ludzi?

 

@Misio:ok:

 

Wiesz, że to jest egoistyczne myślenie ;) Pomyśl o ludziach tracących pracę, tracących całe swoje dobytki, ech...

A długookresowe? Wcześniej szczepionki badali latami ;) 

Z mojego podwórka - kobieta się zaszczepiła, po chwili miała wstrząs i karetką ją wywieźli do szpitala :( 

Każdy powinien móc mieć wybór - dla dobra swojego. Co do "ogółu" to później.

Czyli co - przymusowe szczepienia? Co ma egoizm i narcyzm do szczepień - później wyjaśnienie.

Moi dwaj niezaszczepieni koledzy zmarli na covida - zdecydowanie przedwcześnie, raczej okazy zdrowia - wierzę, że to covid. Mimo tego, nie szanujesz ich zdania? Zmusiłbyś ich?

To zaszczepieni ani nie chorują ani nie zakażają? Hmmm.

Przepraszam bardzo, ale w wieku dorosłym ani razu nie byłem w szpitalu, nigdy się nie szczepiłem, prawie nigdy nie brałem leków a składki płacę od kilkudziesięciu lat. Jeżeli w końcu coś mi się stanie to nie mam prawa być leczonym w szpitalu? Czy wszyscy palacze mają być wyrzuceni ze szpitala z rakiem płuc? Czy wszystkie osoby uprawiające sport po wypadkach mają być odsyłani ze szpitala, bo zrobili sobie krzywdę na życzenie? Czy kobieta w ciąży ma być odsyłana z kwitkiem, bo mogła nie dawać ... Tak można wymieniać bez końca :sciana:

No to niech się zaszczepią i będą bezpieczni :niewiem: No chyba, że szczepionki są g... warte, to wtedy ich rozumiem :niewiem:

Czy żołnierz powiedzmy pracując dla państwa przez 10 lat pokoju, po wybuchu wojny ma rzucić pracę i przejść do biznesu turystycznego :niewiem:

Ja zmieniłem ;) 

:look:

Dobry temat poruszyłeś. Jeżeli wcześniej zakazano mi wchodzić do lasu dla bezpieczeństwa, to trudno mi uwierzyć w kolejne słowa ;)

Powiem tak, jak PO i PIS się tłuką, to jest dobrze i możesz szukać gdzieś pomiędzy prawdy. Jak gadają tym samym głosem, to się bój i szukaj prawdy gdzie indziej ;) 

Przerażające jest to, jak łatwo - dzięki mainstream'owi - ludzie łykają ten pseudo-naukowy bełkot szczepionkowy.

 

 

Smutne jest to, jak media i władza potrafi szczuć jednych ludzi na drugich. Co Wam zaszczepionym przeszkadza, że ja się nie zaszczepiłem? Wy się zaszczepiliście, więc jesteście bezpieczni. Nie odmawiajcie mi prawa wyboru, czy się szczepić czy nie. To, że Wy się nie boicie szczepionki to nie znaczy, że inni się jej nie boją. Jedyny Wasz argument o którym według mnie można dyskutować, to czy niezaszczepieni zajmują miejsca w szpitalu innym. Poza tym nic Was nie powinno obchodzić, czy Kowalski się zaszczepił czy nie. Chorobę przenoszą i zaszczepieni i niezaszczepieni. Przez te 2 lata według mnie większość już przeszła tą chorobę tak czy inaczej. Po co się szczepić po przejściu choroby? Ja od roku jeżdżę systematycznie komunikacją publiczną w tym metrem (kto jechał to wie, jak tam jest ;) ) . Myślicie, że nie złapałem tego goofna? Nie wiem - może :niewiem: Co chwilę mam jakiś katar, kaszel (jak co roku), dwa dni leżałem plackiem - tak mnie rozłożyło. Co to było - nie wiem.

 

Od dzisiaj możecie mnie nazywać antyszczepionkowcem, foliarzem, płaskoziemcem, wolnościowcem lub co mediom głównego nurtu przyjdzie do głowy. Mimo tych przezwisk, życzę Wam dużo zdrówka :ok:

 

PS. Na odpowiedzi odpowiem w poniedziałek.

Nie chciałem się wypowiadać bo nie mam takiego pisanego jak ty, ale całym sercem jestem z tobą, lepiej bym tego wszystkiego nie napisał:winner::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lbuster napisał:

Wy się zaszczepiliście, więc jesteście bezpieczni. Nie odmawiajcie mi prawa wyboru, czy się szczepić czy nie. To, że Wy się nie boicie szczepionki to nie znaczy, że inni się jej nie boją. Jedyny Wasz argument o którym według mnie można dyskutować, to czy niezaszczepieni zajmują miejsca w szpitalu innym. Poza tym nic Was nie powinno obchodzić, czy Kowalski się zaszczepił czy nie. Chorobę przenoszą i zaszczepieni i niezaszczepieni. Przez te 2 lata według mnie większość już przeszła tą chorobę tak czy inaczej. Po co się szczepić po przejściu choroby? Ja od roku jeżdżę systematycznie komunikacją publiczną w tym metrem (kto jechał to wie, jak tam jest ;) ) . Myślicie, że nie złapałem tego goofna? Nie wiem - może :niewiem: Co chwilę mam jakiś katar, kaszel (jak co roku), dwa dni leżałem plackiem - tak mnie rozłożyło. Co to było - nie wiem.

Jednak mnie zmotywowałeś do napisania czegoś...

1) przeszedłem covida prawdopodobnie 2x pierwszy raz w styczniu 2020 (podobno go jeszcze nie było), a później w listopadzie 2020...objawy te same, 7dni gorączki po 40-41stpni i kaszel że się chce płuca wypluć...powrót do formy powiedzmy 3-4miesiące...na początku wyczyn pójść do kibla, jakieś 6m i dobrze że tam można sobie usiąść i odpocząć...

2) i co - zaszczepiłem się później niż wszyscy, z zupełnie innych powodów...głównie by ktoś mi nie zarzucał że mu do domu sprowadziłem to g... (wprost - by mieć papier że zrobiłem wszystko co mogłem...)

3) moi synowie są niezaszczepieni...jak ja i Mariolka chorowali oni nawet nie kichnęli...ale jaki będzie miała ta szczepionka wpływ na ich zdrowie, nie wiem, dlatego wcale ich nie naciskam - u mnie w rodzinie połowa jest mocno za, reszta mocni na nie, a ja z Mariolką mimo że zaszczepieni, sami nie wiemy...

4) nawet w najbliższej rodzinie mam osoby zaszczepione nawet 3 dawką i przeszli covida po szczepieniu...

5) skorzystałem też parę razy z tego że mam "papier"...

48 minut temu, lbuster napisał:

 PS. Na odpowiedzi odpowiem w poniedziałek.

Udanego weekendu !!

15 minut temu, danielpoz napisał:

Egoizm? Czyli mam nie jeździć choć mam możliwości? Mam się solidaryzować z antyszczepamini innymi płaskoziemcami i siedzieć w domu bo oni tak muszą. Dzięki mnie i innym którzy się zaszczepili hotele,restauracje, linie lotnicze i bilion innych branż może jako tako funkcjonować.

 

Antyszczepy to właśnie EGOIŚCI bo myślą tylko o sobie bo jak sam pisałeś inni tracą prace lub całe swoje dobytki. Sam to napisałeś.

Jednak ja to inaczej widzę...

Pytanie też jaki wpływ na nasze życie/zdrowie będzie miała ta szczepionka (jednak robiona na prędce, bez wieloletnich testów...)

I oskarżanie "jednych" czy "drugich" jest bezsensowne i krzywdzące...uważam że oboje mają racje, a kto miał ciut więcej dowiemy się za 20-30-40lat...jak już niestety niektórych z nas tu już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lbuster napisał:

składki płacę od kilkudziesięciu lat. Jeżeli w końcu coś mi się stanie to nie mam prawa być leczonym w szpitalu?

Nię będę się wtrynił w przepychanki, ale do tego powyżej. Jedyne co mamy po płaceniu składek to ten kij w przychodni w Tarnobrzegu, którym stukało się w parapet, żeby skierowanie odebrać…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, danielpoz napisał:

Gnojenia ludzi? O czym Ty w ogóle piszesz??

Martwiłeś się, że jest za mało zakazów dla antyszczepienkowców ;)  Zakazywanie innym czegoś, co Tobie wolno to ...

20 minut temu, filipert napisał:

"Najnormalniej" w 2021 czułem się na Węgrzech

Dzięki za propozycję :ok:

16 minut temu, danielpoz napisał:

Egoizm? Czyli mam nie jeździć choć mam możliwości?

Jak dobrze pamiętam, lockdown'y były dla wszystkich :( 

18 minut temu, danielpoz napisał:

Antyszczepy to właśnie EGOIŚCI bo myślą tylko o sobie bo jak sam pisałeś inni tracą prace lub całe swoje dobytki. Sam to napisałeś!

Nie do końca rozumiem :hmm: Oprócz lockdown'u dla wszyskich, tradycyjnie, jak co roku, jeździłem po polach kempingowych, nawet więcej, bo główny urlop też był w Polsce. Restauracje także odwiedzałem, jak wcześniej. Jutro lecę do marmurków i będę jadł w restauracjach. Nie wiem, w jaki sposób mogłem się przyczynić do problemów innych.

Na to, co władza (szeroko pojęta) robi, nie mam wpływu ;) 

Dzięki @peja76 :dzieki:

5 minut temu, Misio napisał:

Udanego weekendu !!

Dzięki

5 minut temu, Misio napisał:

moi synowie są niezaszczepieni...jak ja i Mariolka chorowali oni nawet nie kichnęli

Tutaj kolejny ważny wątek  poruszyłeś: szczepienia dzieci. Proszę - przemyślcie to :dzieki:

Dzięki Misio ponownie za głos rozsądku :dzieki:

5 minut temu, jacekzoo napisał:

Nię będę się wtrynił w przepychanki, ale do tego powyżej. Jedyne co mamy po płaceniu składek to ten kij w przychodni w Tarnobrzegu, którym stukało się w parapet, żeby skierowanie odebrać…

No ale to moja wina?

Wiem, że na początku mogła być panika - sam panikowałem i teraz nie czepiam się kija do parapetu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Misio napisał:

 

Pytanie też jaki wpływ na nasze życie/zdrowie będzie miała ta szczepionka (jednak robiona na prędce, bez wieloletnich testów...)

 

Absolutnie nie znam się na medycynie, wirusach, farmacji itp. Zaufałem ludziom którzy się na tym znają i zajmują sie tym zawodowo. Podobnie postąpili moi rodzice i mnie zaszczepili jak byłem dzieckiem. Posłuchali lekarzy a nie szamanów. Moje dzieci też były pod opieką właśnie lekarzy?

 

Na Twoje pytanie z całą pewnością odpowiedzą zaraz nasi forumowi specjaliści którzy mają sporo tytułów naukowych z tych dziedzin. Ci najbardziej utytułowani zamieszczą dodatkowo na poparcie swoich tez filmiki z jutuba?

To naprawdę zacne grono?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Misio napisał:

u mnie w rodzinie połowa jest mocno za, reszta mocni na nie

U mnie tak samo i nie tylko w rodzinie, także w pracy, na podwórku. Ponownie podzielone społeczeństwo :'(

2 minuty temu, danielpoz napisał:

Posłuchali lekarzy a nie szamanów.

Pamiętaj, że nie wszyscy lekarze mówią jednym głosem, nie wszyscy się zaszczepili ;) 

 

4 minuty temu, danielpoz napisał:

To naprawdę zacne grono?

Szanuj bliźniego swojego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lbuster napisał:

 

Pamiętaj, że nie wszyscy lekarze mówią jednym głosem, nie wszyscy się zaszczepili ;) 

 

Każdy lekarz to kłamca i hochsztapler. Fachowość i prawda to tylko ta z internetów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lbuster napisał:

 

Nie do końca rozumiem :hmm: Oprócz lockdown'u dla wszyskich, tradycyjnie, jak co roku, jeździłem po polach kempingowych, nawet więcej, bo główny urlop też był w Polsce. Restauracje także odwiedzałem, jak wcześniej. Jutro lecę do marmurków i będę jadł w restauracjach. Nie wiem, w jaki sposób mogłem się przyczynić do problemów innych.

 

Czy ja coś pisałem że Ty się do czegoś przyczyniłeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lbuster napisał:

Ponownie podzielone społeczeństwo :'(

Tylko po co, ja nie mogę tego zrozumieć, jest zaszczepiony a martwi się o mnie, co mu to da on jest bezpieczny i jest git, ja czuje się bezpieczny nie zaszczepiony, nie rozumiem co mu to przeszkadza, jak byłem chory to nikt się nie zainteresował nawet nie chcieli przyjechać, dopiero znajomy mówi że jak byś powiedział że tracisz przytomność to przyjadą a tak to leczenie przez tel, żeby tak martwili się w innych dziedzinach, jak ktoś nie ma co do garnka włożyć itp, od kiedy moje zdrowie jest ważnie do innych :niewiem:.

Też już to kiedyś gdzieś pisałem że chodz nie jestem zaszczepiony to jestem za segregacją bo bezpieczniej czuje się w śród niezaszczepionych a dla czego bo jak dla mnie największą grupą na tą chwilę przenoszących wirusa są zaszczepieni, on jest szczepiony to może iść tam jechać tam i tak roznoszą to diabelstwo po całym świecie, jeszcze rok temu to papiery jak chciałeś zanieść do urzędu to muszą w pudle leżeć 24h bo wirus, teraz zaszczepiony chodz ma chorego w domu może chodzić, szok pukanie mózgu robią i tyle.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lbuster napisał:

Martwiłeś się, że jest za mało zakazów dla antyszczepienkowców ;)  Zakazywanie innym czegoś, co Tobie wolno to ...

 

Obostrzenia dla osób które wierzą w płaską ziemię nazywasz gnojeniem? Ciekawostka.

Mi wolno i innym też wolno. Rozumiesz? Wszystkim wolno! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.