Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Omett napisał:

Ja mam przydział do wywozu gruzu z miasta. Serio.

Ale mam nadzieję, że max do połowy wakacji ruskie same obalą Putina, zwalą wszystko co złe na niego, reszta świata w to uwierzy i będzie względnie normalnie. Takie mam przeczucie :)

Ja miałem podobnie dwa lata temu z koroną. Że będzie parę miesięcy paniki, a później wszyscy zapomną. Teraz okazało się że zawsze może być gorzej. :mlot:

Czekam tylko że za parę miesięcy będziemy mieli inwazje kosmitów, albo jakąś kometę na kursie kolizyjnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój paszport tez już się skończył i nie mam zamiaru przedłużać. Wykorzystałem jego ważność i przed jej upływem zrobiłem sobie urlop letni w marcu na Dominikanie. Na lotniskach wszędzie wymagali.

Latem pojadę tam gdzie będzie można jechać bez paszportu, rezerwacji nigdzie nie mam. Przyczepa już pod domem i niebawem start - Wielkanoc Alexa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi...mam zamiar zatrzymać się we Włoszech i w Chorwacji i będę jechał już za dwa miesiące. Na razie same niewiadome
Włochy zaczynają znosić obostrzenia od 1 kwietnia. W okresie 1-30 kwietnia będą obostrzenia przejściowe, i prawdopodobnie od 1 mają zrezygnują z nich całkowicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aktualizacja krajów, gdzie bez problemu możemy pojechać i gdzie zniesiono wszelkie restrykcje covidowe. Może się przyda komuś przed majówką:

  • Bułgaria (zniesione jakiekolwiek obostrzenia dla obywateli z Czech, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji)
  • Chorwacja
  • Czechy
  • Dania
  • Estonia
  • Finlandia
  • Francja (niby są jakieś ograniczenia we wjeździe ale nikt tego nie sprawdza)
  • Holandia
  • Irlandia
  • Islandia
  • Lichtenstein
  • Litwa
  • Luksemburg
  • Łotwa
  • Norwegia
  • Rumunia
  • Szwajcaria
  • Szwecja
  • Słowacja
  • Słowenia
  • Węgry

Jak widać większość krajów w UE  już całkowicie odeszła od jakichkolwiek obostrzeń. Z krajów, które jeszcze stosują restrykcje to Austria, Belgia, Grecja, Niemcy, Włochy, Portugalia i Hiszpania. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Aktualizacja krajów, gdzie bez problemu możemy pojechać i gdzie zniesiono wszelkie restrykcje covidowe. Może się przyda komuś przed majówką:

  • Czechy
  • Dania
  • Estonia
  • Finlandia
  • Francja (niby są jakieś ograniczenia we wjeździe ale nikt tego nie sprawdza)
  • Holandia
  • Irlandia
  • Islandia
  • Lichtenstein
  • Litwa
  • Luksemburg
  • Łotwa
  • Norwegia
  • Rumunia
  • Szwajcaria
  • Szwecja
  • Słowacja
  • Słowenia
  • Węgry

Jak widać większość krajów w UE  już całkowicie odeszła od jakichkolwiek obostrzeń. Z krajów, które jeszcze stosują restrykcje to Austria, Belgia, Bułgaria, Niemcy, Włochy, Portugalia i Hiszpania. 

:ok: Faktycznie pasowałoby gdzieś uciec na majówkę, bo pogoda zapowiada się póki co kiepska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zulos napisał:

:ok: Faktycznie pasowałoby gdzieś uciec na majówkę, bo pogoda zapowiada się póki co kiepska...

Zaktualizowałem powyżsżą listę bo zapomniałem o Chorwacji, Do Chorwacji też wjeżdżamy bez problemu, przynajmniej tak wynika z ich oficjalnej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Zaktualizowałem powyżsżą listę bo zapomniałem o Chorwacji, Do Chorwacji też wjeżdżamy bez problemu, przynajmniej tak wynika z ich oficjalnej strony. 

Tak jest - od 9 kwietnia znieśli wymogi w zakresie paszportu COVID czy testów. Raczej w międzyczasie nie przywrócili:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

(...) Z krajów, które jeszcze stosują restrykcje to Austria, Belgia, Niemcy, Włochy, Portugalia i Hiszpania. 

i Grecja.

Póki co wymagają certyfikatu lub wykonania testu  przed wjazdem .

https://travel.gov.gr/#/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi bardzo upierdliwie przestrzegają posiadania maseczek FFP3 na niektórych lotniskach. Do kupienia w barach od 4 do 10 eur.  

Warto o tym wspomnieć, bo we Włoszech z uwagi na śmieszne ceny połączeń lotniczych, bardzo popularne jest zabukowanie się kamperem czy przyczepą na północy i latanie sobie po kraju na jedno-dwu dniowe wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Suzu4x4 napisał:

i Grecja.

Póki co wymagają certyfikatu lub wykonania testu  przed wjazdem .

https://travel.gov.gr/#/

Tak, oczywiście Grecja też. Zapomniałem ich wymienić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Włosi bardzo upierdliwie przestrzegają posiadania maseczek FFP3 na niektórych lotniskach. Do kupienia w barach od 4 do 10 eur.  
Warto o tym wspomnieć, bo we Włoszech z uwagi na śmieszne ceny połączeń lotniczych, bardzo popularne jest zabukowanie się kamperem czy przyczepą na północy i latanie sobie po kraju na jedno-dwu dniowe wycieczki.

A możesz podpowiedzieć gdzie są takie tanie loty bo ja nie widze tańszych wewnętrznych niż z Polski. Czasem wartość jest podobna ale w EUR


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy od 1.06 tez znoszą restrykcje i można wjeżdżać bez problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wreszcie. Jescze niech Włosi wszystko zniosą, bo u nich cały czas fikcja, że musisz mieć testy jak przyjeżdżasz itd ale zupełnie nikt tego nie sprawdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jacek00 napisał:

Wreszcie. Jescze niech Włosi wszystko zniosą, bo u nich cały czas fikcja, że musisz mieć testy jak przyjeżdżasz itd ale zupełnie nikt tego nie sprawdza.

Zdaje się, że to właśnie od dziś https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.