Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Odkopie trochę temat. Jak myślicie, w tym sezonie będą jeszcze działały paszporty covidowe? Czy raczej dadzą sobie już z tym spokój? Niby jest tendencja do znoszenia obostrzeń i wirus stał się z wiadomych względów ostatnio mniej "medialny", ale straszą ponownymi zrostami hospitalizacji na Zachodzie... Mój paszport, tak jak pewnie większości z Was już jest nieważny, więc zastanawiam się, co z tym fantem zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Omett napisał:

Odkopie trochę temat. Jak myślicie, w tym sezonie będą jeszcze działały paszporty covidowe?

Nie będa. Niemal wszystkie kraje się z nich wycofują, tak jak i z innych obostrzeń. IMO nie ma szans aby do wakacji się cokolwiek zmieniło

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Omett napisał:

Odkopie trochę temat. Jak myślicie, w tym sezonie będą jeszcze działały paszporty covidowe? Czy raczej dadzą sobie już z tym spokój? Niby jest tendencja do znoszenia obostrzeń i wirus stał się z wiadomych względów ostatnio mniej "medialny", ale straszą ponownymi zrostami hospitalizacji na Zachodzie... Mój paszport, tak jak pewnie większości z Was już jest nieważny, więc zastanawiam się, co z tym fantem zrobić...

Ja swój "odświeżyłem", ale z tego co czytam to pójdzie chyba do szafy obok paszportu Polsatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple w najnowszej aktualizacji systemów w zeszłym tygodniu udostępniło łatwe przechowywanie paszportu jak karty płatniczej w telefonie i odblokowywanie telefonu twarzą w maseczce. Oni zawsze takie rzeczy robią po coś więc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Nie będa. Niemal wszystkie kraje się z nich wycofują, tak jak i z innych obostrzeń. IMO nie ma szans aby do wakacji się cokolwiek zmieniło

 

Masz jakieś oficjalnie informacje o tym wycofywaniu się? Jakie kraje już z tego zrezygnowały? Wiadomo coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Omett said:

Jakie kraje już z tego zrezygnowały? Wiadomo coś?

Na przykład Dania. Tutaj uznano, że covid nie jest chorobą bezpośrednio zagrażającą społeczeństwu (traktowany jest jak grypa) i od początku lutego zniesiono wszystkie restrykcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Omett napisał:

Masz jakieś oficjalnie informacje o tym wycofywaniu się? Jakie kraje już z tego zrezygnowały? Wiadomo coś?

Na szybko pisane z pamięci: Szwecja, Norwegia, Dania, Węgry, Rumunia, Polska (od 1 kwietnia maski), Francja, Wielka Brytania, Islandia, Irlandia, Portugalia, Szwajcaria (od 1 kwietnia), Austria, Holandia (od 23 marca), Litwa, Słowenia, Finlandia.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał:

Na szybko pisane z pamięci: Szwecja, Norwegia, Dania, Węgry, Rumunia, Polska (od 1 kwietnia maski), Francja, Wielka Brytania, Islandia, Irlandia, Portugalia, Szwajcaria (od 1 kwietnia), Austria, Holandia (od 23 marca), Litwa, Słowenia, Finlandia.
 

 

Bez certyfikatu jeszcze nie wszędzie można wjechać nie wszystkie wymienione powyżej kraje go znoszą.

Austria znosi tylko część obostrzeń, między innymi godzinę policyjną i obowiązek szczepień, maseczki FFP nadal trzeba nosić w pomieszczeniach zamkniętych , certyfikat do wjazdu dalej wymagany.

A do Chorwacji, Włoch i Grecji też nie ma póki co żadnych informacji żeby znosili obowiązek certyfikatów na wjazd także póki co na większość "wakacyjnych" popularnych na forum kierunków  certyfikat wymagany :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Suzu4x4 napisał:

 

Bez certyfikatu jeszcze nie wszędzie można wjechać nie wszystkie wymienione powyżej kraje go znoszą.

Austria znosi tylko część obostrzeń, między innymi godzinę policyjną i obowiązek szczepień, maseczki FFP nadal trzeba nosić w pomieszczeniach zamkniętych , certyfikat do wjazdu dalej wymagany.

A do Chorwacji, Włoch i Grecji też nie ma póki co żadnych informacji żeby znosili obowiązek certyfikatów na wjazd także póki co na większość "wakacyjnych" popularnych na forum kierunków  certyfikat wymagany :wacko:

No właśnie o to mi chodzi...mam zamiar zatrzymać się we Włoszech i w Chorwacji i będę jechał już za dwa miesiące. Na razie same niewiadome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Bez certyfikatu jeszcze nie wszędzie można wjechać nie wszystkie wymienione powyżej kraje go znoszą.
Austria znosi tylko część obostrzeń, między innymi godzinę policyjną i obowiązek szczepień, maseczki FFP nadal trzeba nosić w pomieszczeniach zamkniętych , certyfikat do wjazdu dalej wymagany.
A do Chorwacji, Włoch i Grecji też nie ma póki co żadnych informacji żeby znosili obowiązek certyfikatów na wjazd także póki co na większość "wakacyjnych" popularnych na forum kierunków  certyfikat wymagany :wacko:


Mówiłem, że pisałem z pamięci. Austria miała znieść część obostrzeń i obowiązek szczepień więc myślałem, że i paszporty znieśli

A Włochy, Grecja czy Chorwacja pewnie zniosą. W końcu im najbardziej zależy. Dla mnie to na szczęście nie jest kierunek wakacyjny więc mi to wisi. Cieszę się, że Słowenia się ogarnęła. Może wreszcie się do nich uda pojechać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mundek28 napisał:

Teraz to trzeba się martwić czy nasz rząd wspierany szczekaczami nie wyśle nas na wojnę.

Ja mam przydział do wywozu gruzu z miasta. Serio.

Ale mam nadzieję, że max do połowy wakacji ruskie same obalą Putina, zwalą wszystko co złe na niego, reszta świata w to uwierzy i będzie względnie normalnie. Takie mam przeczucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.