Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, chris_66 napisał:

Ruch na A1 zaczął się emoji2957.pngemoji12.png z Gdyni do Łodzi naliczone z 50 kamperów i budek.

Dla tego jednak my właśnie zjechaliśmy z wybrzeża ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Misio napisał:

Dla tego jednak my właśnie zjechaliśmy z wybrzeża ...

trzeba wrócić po najeździe weekendowym :winner:

19 godzin temu, danielpoz napisał:

Ciekawe czy będzie więcej sprzętów jak w święta. Wtedy była super pogoda a może teraz ludzie wystraszą się tej kichy pogodowej. 

ciekawe jak będzie z "parkingami" , bo na FB ktoś donosił, że też zamykają się bo organy represji i ucisku obywatela zaczęły się interesować tym :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tam nie wiem - teoretycznie pola kempingowe mogą być legalnie otwarte, ale tylko dla kamperów - zgodnie z definicją z ustawy o usługach hotelarskich..., do której odsyła rozporządzenie o ograniczeniach, zakaz dotyczy udostępniania: "...miejsc na ustawienie namiotów lub przyczep samochodowych...". Nie ma mowy o kamperach? Zresztą już była o ty mowa...

Więc kampery jadą legalnie - przyczepy z dreszczykiem emocji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zulos napisał:

No ja tam nie wiem - teoretycznie pola kempingowe mogą być legalnie otwarte, ale tylko dla kamperów - zgodnie z definicją z ustawy o usługach hotelarskich..., do której odsyła rozporządzenie o ograniczeniach, zakaz dotyczy udostępniania: "...miejsc na ustawienie namiotów lub przyczep samochodowych...". Nie ma mowy o kamperach? Zresztą już była o ty mowa...

Więc kampery jadą legalnie - przyczepy z dreszczykiem emocji?

A co to są przyczepy samochodowe? Ja takowej nie mam. Nie znajduję też definicji takiej przyczepy w prawie o ruchu drogowym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

A co to są przyczepy samochodowe? Ja takowej nie mam. Nie znajduję też definicji takiej przyczepy w prawie o ruchu drogowym ;) 

No wiesz co - Ty tego nie wiesz?!?

Samochodowe, to takie co same chodzą, czyli te z moverem!:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zulos napisał:

No wiesz co - Ty tego nie wiesz?!?

Samochodowe, to takie co same chodzą, czyli te z moverem!:lol:

Ale nieprawdą jest, że nie ma mowy o kamperach:

Art. 36. Ustala się następujące rodzaje obiektów hotelarskich:

4) kempingi (campingi) – obiekty strzeżone, umożliwiające nocleg w namiotach, samochodach mieszkalnych (campobusach) i przyczepach samochodowych, przyrządzanie posiłków, parkowanie samochodów, a także świadczące usługi związane z pobytem klientów; obiekty te mogą dodatkowo umożliwiać nocleg w domkach turystycznych lub innych obiektach stałych;

Kamper to nic innego jak samochód mieszkalny (campobus). Natomiast przyczepa samochodowa to nie wiem co to jest. Ja mam przyczepę specjalną, a wg prawo o ruchu drogowym mam przyczepę inną niż lekką ;) Czyli w przyczepie spać można, nie można w przyczepie samochodowej. Wg mnie przyczepa samochodowa to taka zrobiona z samochodu. W takich spać nie wolno ;)

image.png.324a1dcbd01425d388af6be51076fb2d.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już ciekawy słowo-twór "campobus", to jednak rozporządzenie odsyła nie do definicji z art. 36, tylko do definicji usług hotelarskich z art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy, a tam nie ma mowy o "campobusach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zulos napisał:

Pomijając już ciekawy słowo-twór "campobus", to jednak rozporządzenie odsyła nie do definicji z art. 36, tylko do definicji usług hotelarskich z art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy, a tam nie ma mowy o "campobusach".

No racja :D Czyli nie można udostępniać miejsca na namioty i przyczepy samochodowe taka jak powyżej. Ale pojazdów i przyczep specjalnych kempingowych to nie dotyczy :D 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, chris_66 napisał:

trzeba wrócić po najeździe weekendowym :winner:

ciekawe jak będzie z "parkingami" , bo na FB ktoś donosił, że też zamykają się bo organy represji i ucisku obywatela zaczęły się interesować tym :zly:

Na półwyspie pustki? Tydzień temu było tyle sprzętów jak w sezonie letnim. 

To pewnie z powodu pięknej pogody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, danielpoz napisał:

Na półwyspie pustki? Tydzień temu było tyle sprzętów jak w sezonie letnim. 

To pewnie z powodu pięknej pogody?

Wszystko co jeździ jako tako rusza z Krakowa we wszelkich kierunkach. Istny Armagedon.

Będziesz miał sąsiedztwo za parę godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Commander napisał:

Wszystko co jeździ jako tako rusza z Krakowa we wszelkich kierunkach. Istny Armagedon.

Będziesz miał sąsiedztwo za parę godzin...

Zgadza się. Pogoda nie wystraszyła spragnionych podróży wolności.  Od kilku dni w mieście, w trasie i na A1 spotykałem kilkanaście sprzętów dziennie. Parking z prądem pełen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda

33 minuty temu, maarec napisał:

Zgadza się. Pogoda nie wystraszyła spragnionych podróży wolności. 

Pogoda okropna?

IMG_20210501_073900.jpg

16 godzin temu, Commander napisał:

Wszystko co jeździ jako tako rusza z Krakowa we wszelkich kierunkach. Istny Armagedon.

Będziesz miał sąsiedztwo za parę godzin...

Mamy prawie 500km wybrzeża to chyba się pomieścimy?

 

Ważne że pogoda dopisała. Dwa dni słoneczne ale jutro już ma padać?

image000000.jpg

image000000.jpg

image000000.jpg

image000000.jpg

image000000.jpg

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.