Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, danielpoz napisał:

Czy począek czerwca będzie dobry na wyjazd do Albanii? 

Bedzie git? Prawie :) 

  z tego co kojarzę jakoś teraz masz pierwsze dziabnięcie, czyli drugie jakoś początek czerwca, czyli idąc dalej 14 dni po drugim dziabnięciu to na spokojnie i na legalu połowa czerwca wypada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Bedzie git? Prawie :) 

  z tego co kojarzę jakoś teraz masz pierwsze dziabnięcie, czyli drugie jakoś początek czerwca, czyli idąc dalej 14 dni po drugim dziabnięciu to na spokojnie i na legalu połowa czerwca wypada

No a jaki ma związek szczepienie z pogodą w Albanii? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maras napisał:

Można np. na Orlenie apką zapłacić przy instrybutorze ! :) i dalej w drogę. 

Ale jadąc np. eS-ką i masz po drodze MCDonalda weź i powiedz dziecku nie..  W okresie wakacyjnym tam to dopiero jest sajgon kto widział to wie co tam się dzieje. Nawet lodów nie serwują bo nie mają czasu. Podstawa to powiększone zestawy o frytki i napój bo na tym jest kilka set % zarobku. 

Ja nie korzystam z instrybutorów tej firmy, chyba że nie mam wyboru. Aplikacja owszem jest, przetestowana. Ostatnio tankuję u niemca, we wtorki i w czwartki w promocji :)

złote łuki przeważnie udaje nam się ominąć, zawsze pod ręką mamy coś, żeby uciszyć tylną kanapę - znaczy zatkać paszcze jedzeniem :)

 

20 minut temu, jacekzoo napisał:

Z pogodą żadnego. Bardziej z przekraczaniem granic

https://www.accuweather.com/pl/al/durres/3523/june-weather/3523?year=2021

pogoda wygląda OK , lubię robić zrzuty ekranu przed wczasami, te z accuweather są dość precyzyjne.

Na Zadar też wygląda ok, cały miesiąc słońca, powinien się Adriatyk ogrzać.

obraz.png.30ab7b309eafad01485706afeebfc7b5.png

obraz.thumb.png.93c61e96c81fbdc175565c02e14b3e82.png

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ma być winnym? Skoro rząd zamknął szpitale, odwołał planowe zabiegi i operacje, liczba hospitalizacji spadła o ponad 2 mln osób  w stosunkuj do lat ubiegłych to kto ponosi za to odpowiedzialność? Właśnie zamknięcie służby zdrowia na potrzeby ludzi, teleporady itp są powodem nadmiernej ilości zgonów w naszym kraju. To jest logiczne - przestano leczyć ludzi, więc ludzie bez pomocy lekarskiej zwyczajnie umierają. Chyba nigdzie indziej nie zaczęto leczyć ludzi teleporadami. Dla mnie to absurd do kwadratu.


Nie jest tak źle, wszyscy wiedzą jak coś zrobić lepiej … ja dużych wpadek nie zauważyłem. Akcja szczepień perfekcyjna, wszyscy co chcieli zostali zaszczepieni. Nawet informatycznie to wszystko śmiga pięknie, zobaczcie dostępność numeru 989 oddzwaniam się o każdej porze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, witus napisał:

 


Nie jest tak źle, wszyscy wiedzą jak coś zrobić lepiej … ja dużych wpadek nie zauważyłem. Akcja szczepień perfekcyjna, wszyscy co chcieli zostali zaszczepieni. Nawet informatycznie to wszystko śmiga pięknie, zobaczcie dostępność numeru 989 oddzwaniam się o każdej porze.

 

Nawet naszych rodaków zamieszkałych za granicą szczepią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, maarec napisał:

cały miesiąc słońca, powinien się Adriatyk ogrzać.

Dwa lata temu pod koniec czerwca Adriatyk był chłodny w Chorwacji (testowane w dwóch miejscach) :( W Albanii już było OK.

Ale to był chyba wyjątek od reguły ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Mam ogromne zastrzeżenia do działań naszego rządu, do pozorowanych działań i tego do czego doprowadzili swoją polityką, do tego że jesteśmy liderem pod względem zgonów na 1 mln mieszkańców.

W tej najtragiczniejszej kwestii, w kontekście świata, Polska jest na 16msc z wynikiem 1811osób/mln. Pierwsza Gospodarka Świata USA (PKB ~20bln USD) msc 17 z wynikiem 1781osób/mln. 

UK (nowa Ziemia Obiecana sprzed dwudziestu kilku lat) msc 15 - 1871/mln.

Powstają pytania... Skoro w Polsce jest tak źle (a dobrze raczej nie jest) to skąd różnice w granicy błędu statystycznego z ww krajami? 

 

 

 

 

2 godziny temu, Commander napisał:

Głupi Polak się cieszy jak znajdzie lukę w przepisach i na złość babci odmrozi sobie uszy. 

U nas musi być zakaz, policja i kara żeby jako tako coś osiągnąć.

A to jest smutna kwintesencja tej dyskusji! Inaczej bym tego nie ujął... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lbuster napisał:

Dwa lata temu pod koniec czerwca Adriatyk był chłodny w Chorwacji (testowane w dwóch miejscach) :( W Albanii już było OK.

Ale to był chyba wyjątek od reguły ;) 

Wystarczy 3 dni wiatru i w lipcu w Adriatyku ledwo będzie 19C.  Raz mieliśmy na Rabie w Zatoce ok 36C w wodzie. Za 2 dni tak zaczęło wiać, że spadło do 20C. Na to nie poradzisz.

Chyba w 2017r tuż po moim powrocie z wczasów pod koniec czerwca przyszły tam trąby powietrzne, tydzień deszczu i początek lipca był jak nad Bałtykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogł przeznaczyć środki które poszły na tvp na pomoc tam gdzie ich brakuje , nikt nie neguje tu wirusa. Sam przeszedłem go dosyć dobrze ale kilka osób z mojego otoczenia nie. Rząd i służba zdrowia to syf i od lat tak jest, nie ważne który rządzi. Brakuje pieniedzy na lekarzy pielęgniarki tak naprawde na wszystko i maja to głeboko... priorytetem jest propaganda a nie pomoc dla chorych. Ponad 100 tys ludzi rocznie umiera na raka i dali dodatkowa kase na pomoc? Kto nie wie niech sobie sprawdzi jakie są potrzeby na onkologii. W sumie nie potrzebnie się tak unoszę bo i tak się szybko nic nie zmieni;) lepiej zacząć planować wakacje;)

Edytowane przez Dejv (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.