Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś ma w planach Danię, to zaszczepieni mogą już wjeżdżać https://coronasmitte.dk/raad-og-regler/emner/rejser-til-eller-via-danmark

Cudzoziemcy, którzy na stałe mieszkają w krajach oznaczonych na kolor pomarańczowy z UE i Schengen i zostali zaszczepieni w krajach UE i Schengen, nie muszą już przedstawiać negatywnego testu ani mieć tzw. rozpoznawalnego celu (np. praca), aby móc wjechać do Danii, oraz są zwolnieni z wymagań dotyczących testowania i izolacji po wjeździe do Danii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kit napisał:

Straszyli deszczami a pod Tatrami wcale tak źle nie było ? ... najgorzej chyba był na zachodzie i w centrum ?

Oj tak w centrum dolało, chyba na przyszły rok limit wyczerpało. Tyle wody w stawach aż na łąki powylewało. Daniel piękne zdjęcia... cudne.. pocztówkowe..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kolejna wiosna stracona mimo, że mam już komplet szczepień. Aktualnie bez testów, po 14 dniach od szczepienia zaprasza Grecja , Chorwacja i Dania.  Chyba trzeba będzie jeszcze poczekać.  Tym bardziej, że plany były inne, a Grecja  to 124 zachorowania na 100000 mieszkańców w ostatnim tygodniu, Chorwacja  aż  308, Polska 116. Na stronie epacjent można sobie ściągnąć dokument potwierdzający szczepienie (po polsku i po angielsku) i kod QR. Kod QR do niczego nieprzydatny, bo żeby go przeczytać trzeba ściągnąć specjalną aplikację, a to co ona przeczyta wygląda tak: 

qr.png.ad9acbc5f79fc1bef194b4787d838669.thumb.png.0824e89f5d24ad1b66cd501ce18648da.png

Nic do ukrycia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Slawka napisał:

Nieważne które to urodziny. Ważne, że po nich nigdy już potem nie będziesz taka młoda ?

nie zgadzam się :) ... jak byłem młody wszystko robiłem gorzej, mniej się ruszałem, gorzej niezdrowo odżywiałem ... po 40/50tce starzenie się cofa ... poważnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, witus said:

po 40/50tce starzenie się cofa

To nie starzenie się cofa tylko człowiek mądrzeje i zmienia priorytety :) Jakbyśmy młodnieli to znowu byśmy głupieli ? 

A na poważnie - już mam piątkę z przodu i dokładnie wiem o czym piszesz! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, nomadka said:

Ja już od dłuższego czasu nie zauważam, że 14 maja przybywa mi lat

W pewnym wieku przestaje to już mieć znaczenie. U mnie liczba raczej budzi zdziwienie, bo ja się wcale na tyle nie czuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze kilku ostatnich postów na tej stronie, nie mogłem się powstrzymać i muszę "to" napisać.

Nie ważny jest wiek, tylko "przebieg" ;)

:D

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.