Skocz do zawartości

Konwersja vanów w kampery


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, smok_wawelski napisał:

Ojejku ja skończyłem wojnę religijna a Ty ją znów zaczynasz musisz mieć ostatnie słowo miej - ktoś musi ustąpić - wiec ja ustąpię - ostatecznie moj poglad na mobilność wytlumaczylem w poście #117 i więcej nie będę.

I choć życzeń Ci u nas dostatek ale i za te dziękuję i przyjmuje je na wróżbę szczęśliwego zwycięstwa default_smile.png

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Wiesz co żali mi cię, ale i tak powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

20 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Co do Adrii to podaje obiecane wymiary :

Dzięki za nawał konkretnej i cennej wiedzy!
No takie wyro mega spoko, ciekawie to rozwiązali. W tamtych miejscach musi być rzeczywiście tylko po 4 centymetry jakiejś wykładziny/plastku/. (Z zewnątrz ma szerokość 205cm, w/g dokumentacji fiata)

20 godzin temu, smok_wawelski napisał:

a bazą pod zabudowę Adrii  jest

fiat ducato (czy tam jego bliźniacze mutacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

rzeczywiście tylko po 4 centymetry jakiejś wykładziny/plastku

4 cm ocieplenia to sporo -  no może nie będzie tu 4 cm bo coś na blachę i wewnętrzna wykładzinę odleci ale w sumie ta wykładzina też coś ociepla jak np szmatka tapicerska
w przyczepach starszych jest  2,5 lub 3,0 styropian  - u mnie 2,5 nieraz przy minusie biwakowałem truma 3002 na 1/3 i w majtkach można było chodzić
teraz w puszkę daję 9mm Armaflex i 30 styrodur  sufit i ściany oraz podłoga - kubatura jest podobna ale w puszce będzie trochę więcej trzeba grzać ale myśle że  to co daje to wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wątpliwości dlatego u siebie zrobię chyba tylko na nogi nam to spoko wystarczy smoki nie sa dlugie :)
W sumie wneka nie jest bardzo głęboka ale jak juz zrobiłbym ta na głowę to dałbym jakieś miekkie obicie w tej na głowę. Myślę ze idzie sie przyzwyczaic :) Ale to teoretyzowanie bo nie miałem z tym stycznosci

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos izolacji i to blisko bo w rejonie łóżka default_smile.png

Jakis patent na izolacje ścian pionowych pod tylnym łóżkiem ciasno jak cholera przez te niewielkie otwory kleić płaty Armaflexa i styrodur

Ktos ma pomysla ?

Bo ja prawie już za pianke się biorę

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

20191116_203535.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle by to była pianka zamkniętokomorowa.

Wiem wiem ale dzieki za przypomnienie

 

 

Ja postawilem na pianke nie chcialo mi sie "gimnastykowac" z innymi materialami

Tez sie do tego sklaniam bo mocno czarno widzę klejenie i podobnie mi sie nie chce default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam zdanie ze profili nie musi sie wypełniać to i tak nie zlikwiduje mostka cieplnego.

A jest tego od cholery w jumperze robie wiekszosc na owijke Armaflexem 9mm bez wypelnienia dosc fajnie to idzie

20191208_171420.thumb.jpg.94317bc181c00e128636b502f2580eca.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia, jeśli idzie o izolacje, są takie, że najważniejszy jest dach (bo słonce wali z gory) - ale nie jakies super warstwy pod blacha, a "parasol" na zewnatrz - box dachowy, solary. Róznica miedy dachem pod solarem, a odkrytym jest taka, że jedna część jest chłodna, a druga parzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Moje spostrzeżenia, jeśli idzie o izolacje, są takie............ Róznica miedy dachem pod solarem, a odkrytym jest taka, że jedna część jest chłodna, a druga parzy. 
To na pewno słuszne spostrzeżenia. U nie nie bedzie boxa a solar nie na całym dachu. W sumie mozna by dac cieniej pod nim ale roznica xps 20 a 30 nie jest wielka wiec robie na rowno



Wysłane przy użyciu Tapatalka




No jest nie zaprzeczę :)



Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.