Skocz do zawartości

Konwersja vanów w kampery


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Wklejam uaktualnioną listę, całkiem niewykluczone że jeszcze brakuje sporo elelemntów.  Jeśli rzuca się wam w oczy coś co powinno być a nie ma, to proszę o sygnał.
...
 

Na szybko to widze tylko kuchenki,zlewu i zbiornika szarej wody, reszta to drobnica

Co do masy to myślałem że podajesz "suchą" a tu widze wode, gaz, rowery itd więc teraz już się nie dziwuje :ok:

13 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Są klejone do blachy - Sikaflexem 292 bo 252 nie było  i jak w książce pisze bo nawet z primerem  :)  w środek kratek upchany Armaflez i styrodur. ...

No teraz jest git :ok: bo na zdjęciach poprostu nie było widać, dlatego wolałem zapytać zawczasu ;)

 

 

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

13 godzin temu, Cathay napisał:

Za 30 to wersja bardzo skromna, wręcz uboga.

masz racje  - wypas to nie będzie,   
u mnie skromnie zrobione  w mieszanych gratach używka/new  oraz własnokleceniu  to tak zakładam z minimum 15-17  klocków mnie wyjdzie

 

24 minuty temu, kit napisał:

dlatego wolałem zapytać zawczasu ;)

dzięki za czujność i proszę o jeszcze :)  przydaje się to na pewno bo czasem w ferworze walki człowiek ślepnie :) 
sorry nie focę extra dokładnie bo nienawidzę filmowania czy focenia przy robocie - a poza tym no może nie foty ale filmiki to czas który u mnie jest towarem deficytowym

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kit napisał:

Na szybko to widze tylko kuchenki,zlewu i zbiornika szarej wody, reszta to drobnica

Dzięki, dodaje do zestawienia ;)

W dniu 16.12.2019 o 23:11, smok_wawelski napisał:

szyba zwykła to potężne wejście ciepła

Owszem, ale spędziłem dziesiątki dni i nocy w kabinie ciągników siodłowych, które miały z 7 a może nawet 10 m^2 takich szyb i webasto bez probelmu sobie radziło.
To że coś jest mostkiem termicznym, nie oznacza, że trzeba mieszkać w piwnicy. Najwyżej rachunki za paliwo będą nieco wyższe, chcę mieć dużo słońca w środku, bo wyjątkowo lubię promienie tej gwiazdy.

Teraz mam 8 sporych szyb w connekcie i do tego jeszcze panorama na połowę dachu i 2 grzejniki o łącznej mocy 1,5KW całkowiecie dobrze sobie radzą nawet w okolicach 0, -2  stopni. (Zimniej nigdy nie testowałem)

W dniu 16.12.2019 o 23:11, smok_wawelski napisał:

klaustrofobiczny brodzik 60*60

Wolę mieć mniej miejsca w łazience, w której spędzam kilka minut dziennie, niż w vanie, gdzie będę spędzał relatywnie więcej czasu. Nie ma sensu zabierać miejsca z pomieszczeń w których przebywasz długo i oddawać je pomieszczeniom, które są używane przez wybitnie krótki czas, a czasem nawet w ogóle. (np. na jakimś dobrym campingu, gdzie sanitariaty są takie, że nie chce się z nich wychodzić ;)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2019 o 23:11, smok_wawelski napisał:

solara nie planujesz

Nie. Na razie nie widzę za bardzo takiej potrzeby. Zazwyczaj spędzam urlopy na zachodzie, gdzie i tak trzeba stanąć na campingu lub parkingu dla camperów, (wiec prądu z gniazdka pod dostatkiem). Zresztą z dzieckiem jeździmy i nawet jak można by wybrać dzikusa to i tak wybierzemy camping, przynajmniej przez najbliższe kilka lat, puki juniorka nie wyrośnie.

Na łekendy akumulator 100,120 czy 150 (nie wiem jaki wejdzie) powinien bez problemu wystarczyć

W przyszłości zawsze będzie można pomyśleć, jeśli będzie taka potrzeba. Za kilka lat na pewno będą bardziej wydajne solary niż teraz w niższych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto da rade nawet na samej blasze tylko musi być odpowiedniej mocy grzewczej a to i prąd i paliwo

Ja Cię nie namawiam na piwnice a namawiam na okno podwójne np 900x500 w sumie to sam tez się przymierzałem do zwyklego w drzwi suwane powód prosty koszt ale raczej pójdę w dometic seitz default_smile.png

Aku to zalezy jak bedziesz szalał z mocą urzadzeń budą jeźdxilem z 45ah i starczało default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrata ciepła przez szyby nie jest jakaś wielka a do tego można zrobić grubsze zasłonki w miare potrzeb ;)

Ja mam aku 100 (i to po przejsciach) i jakos daje rade Autem tak trzeba się ruszać to sie doładowuje na bieżąco  Tylko sprawa taka że ja nie zużywam prądu do ogrzewania a jak ktoś planuje jakieś ogrzewanie z pompkami, nadmuchami to zmienia postać rzeczy

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

...Wolę mieć mniej miejsca w łazience, w której spędzam kilka minut dziennie, niż w vanie, gdzie będę spędzał relatywnie więcej czasu. Nie ma sensu zabierać miejsca z pomieszczeń w których przebywasz długo i oddawać je pomieszczeniom, które są używane przez wybitnie krótki czas, a czasem nawet w ogóle...

Dokładnie takie samo podeszłem do tematu, zresztą nawet gdzieś wcześniej to pisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o webasto o mocy maksymalnej 6KW jego pobór mocy 15-40W. Wiadomo, że na pełnej mocy i na mocy minimalnej pracuje raczej krótko, więc można przyjąć jakąś średnią wartość 27,5W, co daje pobór prądu przy 12V 2,3A/h. Wiadomo, że wszystko dalej zależy od pory roku, czasu jaki się spędza w kamperze itp. latem, w górach ogrzewanie będzie potrzebne tylko przez kilka godzin na dobę. jesienią, pewnie koło 10-12. 

W każdym razie, przyjmując wartości średnie, akumulator 100Ah powinien wystarczyć bez problemu na 5 dni grzania. latem więcej zimą mniej. To i tak dużo więcej niż weekend.
Jeśli chodzi o wyjazdy urlopowe, to mocno też wątpliwe, żebym gdzieś stał przez tak długi czas w jednym miejscu na dziko. 

Daltego właśnie na razie nie będę się pakował w solary - nie mam takiej potrzeby na dzień dzisiejszy.
Ja na wyjazdach nie używam elektroniki. (TV/Radio/Laptopy - nie zabieram tego z domu nawet, jadę się odciąć)
Więc en. elektryczna potrzebna jest mi wyłącznie do ogrzewania i oświetlenia

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas często od początku jesieni do końca wiosny piec chodzi 24h  wiadomo że czasem tylko minimalnie ale zawsze Jakoś przyjemniej wtedy w środku :D Otwarte daszki, okna do tego i jest bardzo fajnie Warto pamiętać że przy każdym otwarciu drzwi suwanych jest ogromna wymiana powietrza ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prąd na rozruchu Webasto ?

 

Drzwi ogranicznik w szynie na 60 otwarcia i luft będzie mniejszy a jak jest okno uchylne na tyle boku to ze wszech miar potrzebny zeby kuku oknu nie zrobic default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Nie boicie się, że się coś sfajczy podczas waszej nieobecności? 

Piece muszą pracować 24h na dobe. Jaki jest sens siedzieć cała dobe w kamperze i pilnować? ?Czego niby się można bać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Są też trojaczki, transity, craftery Używki rzadziej a nówki to wedle życzenia, kwestia portfela :D

 

46 minut temu, smok_wawelski napisał:

Drzwi ogranicznik w szynie na 60 otwarcia i luft będzie mniejszy a jak jest okno uchylne na tyle boku to ze wszech miar potrzebny zeby kuku oknu nie zrobic default_smile.png

Ja mam na ok 1/3 ale i tak wymiana powietrza dużo większa niż przy tradycyjnych kempingowych Za to są plusem latem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, do0h napisał:

Panowie, szybkie pytanie. Czy tylko Sprinter na tą chwile oferuje 4x4 przy L4H3 ? Są jakieś inne marki ? Nówka lub używka ?

Każda marka ma w ofecie 4x4, tylko na rynku wtórnym ich prawie nie ma, (bo też mało kto potrzebuje 4x4 w vanie, a jak już potrzebuje i zamówi to tak od razu nie sprzedaje).
Natomiast w salonie możesz zamówić każdy typ nadwozia w dowolnej konfiguracji napędu (FWD/RWD/AWD)
 

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

Piece muszą pracować 24h na dobe. Jaki jest sens siedzieć cała dobe w kamperze i pilnować? ?Czego niby się można bać?

Jak się ma ubezpieczenie, to w sumie niczego ;) A jednak przyczepy i campery się czasem palą..

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Drzwi ogranicznik w szynie na 60 otwarcia i luft będzie mniejszy a jak jest okno uchylne na tyle boku to ze wszech miar potrzebny zeby kuku oknu nie zrobic

W fordzie mam taki patent, że jak jest otwarta klapka wlewu paliwa, to się nie da drzwi suwanych otworzyć, właśnie dlatego że zderzyły by się z klapką wlewu.
Ciekawe, czy dało by się zaimplementować do okna ;) Pewnie ciężko..

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

A prąd na rozruchu Webasto

To jest najprawdopodobniej górna podana wartość. Ale taki rozruch nie trwa długo. minuta? dwie? z tego co pamiętam to coś koło tego. A potem już przez godziny sobie normalnie pracuje, więc to można uśrednić.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.