Skocz do zawartości

Camper & Caravan Show 2019


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, MagZyg napisał:

Fajny patent, jestem ciekawy jak to będzie się sprawdzać w praktyce? Ale drzwi chyba jednak nic nie zastąpi ?

IMO to taka proteza prysznica. Szmata nadal będzie się przyklejać do ciała, a to chyba jest najgorsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:

Szmata nadal będzie się przyklejać do ciała

Dokładnie, choć lepiej mieć tyłek przyklejony do szmaty trzy razy mniej niż trzy razy więcej. Tak więc patent/pomysł jak najbardziej na plus.

Myślę, że im większa kabina tym lepszy efekt. Tak więc tylko w praktyce można się przekonać, czy to coś daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

Myślę, że im większa kabina tym lepszy efekt. Tak więc tylko w praktyce można się przekonać, czy to coś daje.

Chciałem przetestować na targach, ale nie wiedzieć czemu nie chcieli się zgodzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2019 o 13:58, Tomii napisał:

Pamiętam "imprezy targowe" gdzie wszystkich przyczep wystawionych były łącznie 3 sztuki :D.

Tomek to zamierzchłe czasy. Ale ja po kolejnych targach, mam wrażenie , że do nich wracamy (bo jeszcze 2 lata temu przyczep w Nadarzynie było pełno)

Już w zeszłym roku było słabo i rozmawiałem z gościem z Cam&pandtrailer -dlaczego. Powiedział jasno i wyraźnie,  że stawiają na sprzedaż camperów, a sprzedaż przyczep spada na margines. I tego odzwierciedlenie widać na targach :(

Dodatkowo z kilku źródeł słyszałem, że cena za stoisko na targach diametralnie wzrosła i wielu dealerów po prostu zrezygnowało z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bw81 napisał:
Cytat
21 godzin temu, dudek_t napisał:

Nie rozumiem fenomenu kampera. Serio, może coś ze mną nie tak ale modele w przystępnej dla mnie klasie cenowej (przyczepa x3) to nieporozumienie z ilością miejsca i materiałami. Do tego w zasadzie brak ladownosci realnie.

 

 

mam dokładnie takie samo odczucie.

 

Po pierwsze patrzycie na kampera przez pryzmat przyczepy... :D

Po drugie każdy kamper jest dla 2 osób...

Po trzecie kamper służy do podróżowania, a nie do mieszkania jak przyczepa...

A ponad wszystko - moda i pieniądze nie zawsze mają uzasadnienia praktyczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze patrzycie na kampera przez pryzmat przyczepy...
Po drugie każdy kamper jest dla 2 osób...
Po trzecie kamper służy do podróżowania, a nie do mieszkania jak przyczepa...
A ponad wszystko - moda i pieniądze nie zawsze mają uzasadnienia praktyczne
Przyczepa też służy do podróżowania. Nie rozumiem tego stereotypu, że z przyczepą to tylko stacjonarnie, w jednym miejscu 2 tygodnie i do domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzaliśmy się do kampera, jak dla nas to w każdym jednym mało miejsca, a o blaszakach to już nie wspomnę, katastrofa. Niech sobie będzie moda, ale nas nikt nie namówi, nie dość że w przyczepie więcej miejsca(komfort) to  większa ładowność i na dodatek mam auto.

Dzwoniłem dziś do Kampi.pl o przyczepę i pytałem czemu nie byli, chciałem obejrzeć Fenda i nic D-pa. Powiedział że fabryka zrobiła im promocję na przyczepy po nawet 10% żeby nie jechali na targi, promocja trwała do dziś. Wspominał też że kwoty za stoisko były tak duże że im się po prostu nie opłacało.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzaliśmy się do kampera, jak dla nas to w każdym jednym mało miejsca, a o blaszakach to już nie wspomnę, katastrofa. Niech sobie będzie moda, ale nas nikt nie namówi

Jako świeżo po przesiadce to powiem tak. Spanie dokładnie to samo, kuchenka też (lodówkę mam teraz większą) sraczyk identyczny, stolik taki sam, szafa wieksza. Plus dla łazienki z ciepłą wodą niezależnie od wszystkiego. I mobilność wieksza.
Ale każdy lubi co innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pierzasty napisał:

Tomek to zamierzchłe czasy. Ale ja po kolejnych targach, mam wrażenie , że do nich wracamy (bo jeszcze 2 lata temu przyczep w Nadarzynie było pełno)

Już w zeszłym roku było słabo i rozmawiałem z gościem z Cam&pandtrailer -dlaczego. Powiedział jasno i wyraźnie,  że stawiają na sprzedaż camperów, a sprzedaż przyczep spada na margines. I tego odzwierciedlenie widać na targach :(

Dodatkowo z kilku źródeł słyszałem, że cena za stoisko na targach diametralnie wzrosła i wielu dealerów po prostu zrezygnowało z tego powodu.

Jakie zamierzchłe ;), dziadkiem jeszcze nie jestem. 

2006 rok :hehe:. Kto myślał wtedy o przyczepach. Ludzie do Egiptu latali, a nie tam z jakimś kempingiem jeździć. 
Popatrzcie jakie piękne płyty "paździerzowe" leżą przed wejściami do pojazdów. To tak żeby się nie nosiło.

IMG_5198.jpg

IMG_5200.jpg

IMG_5201.jpg

IMG_5204.jpg

IMG_5188.jpg

IMG_5192.jpg

IMG_5193.jpg

IMG_5194.jpg

IMG_5195.jpg

Mam jeszcze zdjęcia z ExpoCaravaning w Katowicach. To był 2008 rok. Normalnie jestem dinozaur.

Nowość. Czyli butle Light - hit targów

IMG_1897.jpg

Kamper już od 137 kzł - Jointy :palacz:to chyba muszą w Holandii robić? Nie?

IMG_1898.jpg

Ciekawe gdzie dziś jest to małe Hobby i czy miało problem z przednią ścianą :blink:

IMG_1917.jpg

IMG_1914.jpg

IMG_1916.jpg

Nawet integrale były:

IMG_1912.jpgIMG_1903.jpg

Ehh normalnie albo stary jestem, albo za wcześnie się w to zaczynałem bawić.

 

1 godzinę temu, Misio napisał:

Po pierwsze patrzycie na kampera przez pryzmat przyczepy... :D

Po drugie każdy kamper jest dla 2 osób...

Po trzecie kamper służy do podróżowania, a nie do mieszkania jak przyczepa...

A ponad wszystko - moda i pieniądze nie zawsze mają uzasadnienia praktyczne :D

Tak dużo powiedziane w czterech zdaniach :bravo:. Inni elaboraty będą pisać, po kilka stron a tu @Misio wszedł i pozamiatał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.