Skocz do zawartości

Camper & Caravan Show 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Ty musisz jeździć w koło, wracać do miejsca stacjonowania przyczepy...a ja tam gdzie staję tam jestem, mam lodówkę, expres do kawy, stołki, markizę...jak coś się wydarzy i nie będę chciał już wracać do przyczepy...

Znowu porównujmy coś co jest przynajmniej gabarytowo w środku porównywalne...Jak Twoja przyczepa to nawet Talento jest chyba za duży...Jak przyczepa lbuster'a no to może już gabaryt mojego kampera...czyli pojazd 5m kontra 8-9m czy tez 7m kontra 12...

Też wiele razy odpinałem przyczepę, ale we wszystkich tych miejscach na lusterkach spokojnie kamperem bym wycofał...chyba nawet szybciej...

Ale zostawmy to bo to wszystko nie na temat...

 

Na temat jak pisałem - mnie nie rozczarowało EXPO...bo się tego spodziewałem (Mariolka Bardzo zawiedziona):

np Kamper blisko 8-10m (nie wspomnę o cenie) i łazienka taka że ja dziękuję - nie mam ochoty w niej się myć...wolę moją w 27latku...O miniaturkach w blaszankach już w ogóle nie wspomnę...ale też znam ludzi którzy z łazienki robią składzik krzeseł itd... wiec po co ten "pokój"...

I mimo że blaszanka to pomyłka to ja chętnie takową wybuduję dla siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, czy to kamper, czy przyczepka czy to blaszak - każdy ma swoje wady i zalety. Więc nie ma się co na siłę przekonywać - każdy wybiera to, co mu bardziej pasuje. 

Mi na tą chwilę pasuje buda, bo mam 4 osoby na pokładzie. Za kilka lat chciałbym przejść na blaszaka i we dwoje zwiedzać świat. A co będzie, to zobaczymy.

Ale zejdźmy na ziemię (targi). Jak dla mnie nie było tak źle, choć sobotnie tłumy mnie przeraziły, przyczepek mniej, brak miejsca dla grup zorganizowanych a cena w górę.

Pomimo tego, nadal mamy co robić przez 3 pełne dni zlotu i jeżeli cena wróci do normalnej, to za rok z chęcią pojadę na zlot . Choć poza neutralizatorem kota przez te 3 lata na targach nic nie kupiłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kalapan napisał:

Jeszcze jedno odnośnie przyczepy, bo słyszę wciąż, że kamper jest do jazdy i prawdziwej turystyki, a przyczepa dla "plażodupków".

Tylko, że nikt tu czegoś takiego nie napisał - nie ma co się nakręcać :yes:
Moi drodzy nie ma chyba sensu w temacie dotyczącym Camper Caravan Show 2019, dyskutować w sprawie najstarszego tematu na tym forum. Każdy z Nas jeździ tym co mu bardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo właśnie felg i osi - jakoś nie mogę się przekonać patrząc na dzue przyczepy Adrii, no ta z dwoma wejściami i do tego jedna os i wielkie baloniaste opony które muszą wytrzymać 2000 dmc. Nie przekonuje mnie to. I pytanie jak ona się zachowuje podczas jazdy, jak z prowadzeniem i stabilnością...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Skoro kończycie porównanie co lepsze to poproszę o odpowiedź w powyższym, co sądzicie o ich rozwiązaniu ... Będę za 2 tygodnie w DE i chce znaleźć chwilę żeby podjechać oblukać Adrie u jakiegoś dealera.

Żonie strasznie się Adrie spodobały.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2t na jednej osi nie jest czymś szczególnym. Takie osie oferują wszyscy producenci. Jak się prowadzi, to zależy od holownika. Czym będziesz to holował ? Mazdą 6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2t na jednej osi nie jest czymś szczególnym. Takie osie oferują wszyscy producenci. Jak się prowadzi, to zależy od holownika. Czym będziesz to holował ? Mazdą 6 ?
Nie no jeszcze nie kupuje, póki co mam Knausa z którego jesteśmy zadowoleni. Ale za rok, może dwa... Wtedy to Kodiaqiem TSI 190, odbieramy w styczniu nowy holownik póki co pytanie w bardzo czystej ciekawości. Z innej strony np sudwing 580 QS też chyba moze mieć 2t i to jedna os. Jedynie dziwnie wielkie wydają się te koła w Adrii.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, borek6 napisał:

Z innej strony np sudwing 580 QS też chyba moze mieć 2t i to jedna os

Knaus 580 QS maksymalnie ma 1900kg DMC i jest o prawie metr krótsza od Adrii.

Tak naprawdę nie wyobrażam ciągnięcia przyczepy na jednej osi, która ma 8,8m długości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knaus 580 QS maksymalnie ma 1900kg DMC i jest o prawie metr krótsza od Adrii.
Tak naprawdę nie wyobrażam ciągnięcia przyczepy na jednej osi, która ma 8,8m długości. 
 
No właśnie, też nie mogę sobie tego wyobrazić... I wygląda to dla mnie trochę dziwnie, tak długą przyczepa na jednej osi, jak to musi mocno zachodzić tyłem przy zakręcie...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, borek6 napisał:

No właśnie, też nie mogę sobie tego wyobrazić... emoji848.png I wygląda to dla mnie trochę dziwnie, tak długą przyczepa na jednej osi, jak to musi mocno zachodzić tyłem przy zakręcie...

Ale czy dwuosiowa nie będzie tak samo zachodzić tyłem na zakręcie?

51 minut temu, vrs napisał:

Z Adrią jest inny temat. Niektóre ich przyczepy na jednej osi są bardzo długie. 

U innych producentów tak długie modele są już dwuosiowe.

Zgadza się. Ciekawe z czego to wynika. Bo z jakiegoś powodu przecież zaczęli robić tak długie przyczepy na jednej osi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

Bo z jakiegoś powodu przecież zaczęli robić tak długie przyczepy na jednej osi.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ...

3 minuty temu, bw81 napisał:

Bardziej obawiałbym się "wahadła" na jednej osi przy takiej długości.

Plus rozszczelnianie się budy przy tych naprężeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że taka dwu osiowa przy podobnej długości jak Adria ma krótszą odległość od drugiej osi do tyłu przyczepy. Taki Knaus 650 przy długości całkowitej 861 ma dwie osie, a Adria 613 przy długości 826 tylko jedna oś.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.