Skocz do zawartości

Camper & Caravan Show 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętajcie też, że każda używana Hobby i "Angielka" mają niebywałą zaletę względem innych marek jak Tabert, Fendt czy temu podobne.

Wraz ze wzrostem wieku cepki wzrasta jej trudnopalność ?

jest to oczywiście realizowane poprzez zwiększanie MW dzięki chłonięciu wilgoci ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz głupot poznałem w wakacje młode małżeństwo które podróżowało octavią z namiotem na dachu i opowiedzieli mi to i owo.

Jak dla mnie temat wart spróbowania. Na pewno bardzo tania opcja na zwiedzanie EU

Ograniczanie się do kempingów w Skandynawii to grzech. A nie mając kibla i prysznica skazany jesteś na to. Bo spanie na dzika, mycie się w strumienu i sranie pod krzakiem to nie jest to. Mając kibel i prysznic możesz dzikować do woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chris_66 napisał:


Ograniczanie się do kempingów w Skandynawii to grzech. A nie mając kibla i prysznica skazany jesteś na to. Bo spanie na dzika, mycie się w strumienu i sranie pod krzakiem to nie jest to

Powiedzmy, że prysznic raz na dwa dni wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

w jusk trzeba patrzeć na promocje, bo może się okazać za tydzień, że przepłaciłeś o połowę.

Polecam - min ten produkt

https://jysk.pl/sypialnia/topmaterace/gold/topmaterac-80x200-gold-t30-strz-wellpur/family

lub lepszy  (polecam, w sklepie możesz się położyć)

https://jysk.pl/sypialnia/topmaterace/gold/topmaterac-80x200cm-gold-t45-dreamzone/family

Aktualnie niby są promocje.

Dzięki. Wybierzemy się do Juska i potestuję. Muszę coś kupić, bo ten w Avivie jest masakryczny niestety, i nie daję rady na nim spać. 

Plus tego widzę taki, że można go zabrać do domu, a i do następnej przyczepy się też przyda w przyszłości :) 

Godzinę temu, maarec napisał:

My na pierwszy wyjazd ruszyliśmy na majówkę do Wrocławia. Dobrze, że duże miasto bo z tego materaca taniego w Adrii ciężko było wstać rano. Szybki zakup i cieszy 4 rok - do tego była dobra promocja.

Ja się już męczę tak 3 sezon na fabrycznym materacu. Męczę się jest tutaj słowem naprawdę adekwatnym. Po ostatnim weekendzie, mając w pamięci co Ty właśnie pisałeś o tych rzeczach z Jyska, że czas coś z tym zrobić :)

Godzinę temu, maarec napisał:

Stelaż i materac mam dzielony - ze względu na podnoszone oparcia w łóżku - testowaliśmy to w ten weekend, fajnie ogląda się przy tym TV wieczorową porą.

Czyli macie dwie osobne nakładki z Jysk?

Godzinę temu, maarec napisał:

W temacie jakości przyczep - nie ma się co licytować, wydaje mi się, że opinie o modelu można wyrazić po kilku wyjazdach, sezonie a nie po targach czy wizycie u znajomego (chyba, że mamy do czynienia z mega tandetą). Byłem w bardzo wielu przyczepach i kamperach z ostatnich lat, po za wyjątkami typu Cartago ciężko mi było w kilka minut ocenić jakość wykończenia.

Mi także, dlatego nie rozumiem zarzutu o jakości. Jak sobie macam produkty to nie widzę wielkich różnic. Oczwyiście w przyczepach jak Aviva, czy Weinsberg, czy CJoy/CGo widać na pierwszy rzut oka, że materiały są gorszej jakości. Ale w tych topowych liniach nie widzę jakiś dramatycznych różnic. W zasadzie wszystko jest to samo, a różni się designem i zastosowanymi rozwiązaniami. Natomiast wszelkie wyposażenie jak zlewy, kuchenki, umywalki, kibelki itp w każdej marce są od tego samego producenta - teraz widać że w 90% przyczep mamy te same lodówki Thetforda. 

Dlatego pisałem wcześniej to samo, że aby ocenić daną markę i porównać jakość to trzeba byłoby używać przez x czasu jedną przyczepę i przez x czasu drugą przyczepę.

Godzinę temu, maarec napisał:

Oczywiście czekam na budkę kolegi Mandrola, może uda się na żywo zobaczyć jak to działa :)

Też jestem ciekawy ;) I tego jak @Mandrol oceni Adorę w porównaniu do chociazby jego Lavitki poprzedniej. 

28 minut temu, MagZyg napisał:

Witam, czy moglibyście napisać coś więcej o tych dętkowych zasłonkach ??? 

Zasłona szmata, z wszytym po środku dmuchanym czymś, co powoduje, że szmata jest jakby rozwinięta na kształt kabiny prysznicowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MagZyg napisał:

jacek00-Dzięki ?

Może nie jest to głupie, i chyba jest to tylko u Knausa. Szkoda, że Knaus za dopłatą nie pozwala wziąć zamykanej kabiny prysznicowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacek00 napisał:

Może nie jest to głupie, i chyba jest to tylko u Knausa. Szkoda, że Knaus za dopłatą nie pozwala wziąć zamykanej kabiny prysznicowej. 

ale znam dilera, który zamawia kabinę z wyższego modelu i montuje :)

40 minut temu, jacek00 napisał:

Czyli macie dwie osobne nakładki z Jysk?

 

nie, mamy jedną 140cm, nie rozjeżdża się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maarec napisał:

Czyli macie dwie osobne nakładki z Jysk?

Nakładki z pianki można sobie wyginać jak się chce,  jeśli tylko np zagłówek jest unoszony to da to radę. Patrząc na ceny tych nakładek w Jysk to kupowałem w tej cenie materac u producenta. Chciałem sobie dokupić taką nakładkę do domu, ale jak obejrzałem ceny to mi się odwidziało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PolariS napisał:

Nakładki z pianki można sobie wyginać jak się chce,  jeśli tylko np zagłówek jest unoszony to da to radę. Patrząc na ceny tych nakładek w Jysk to kupowałem w tej cenie materac u producenta. Chciałem sobie dokupić taką nakładkę do domu, ale jak obejrzałem ceny to mi się odwidziało.

 

ale kupowałeś materac z gąbki czy nakładkę z pianki termoplastycznej ? Jeden kupi do domu materac za 300zł, drugi za 3000zł i obaj będą zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:
Godzinę temu, MagZyg napisał:

jacek00-Dzięki ?

Może nie jest to głupie, i chyba jest to tylko u Knausa. Szkoda, że Knaus za dopłatą nie pozwala wziąć zamykanej kabiny prysznicowej. 

W Pro Campie zaproponowali mi dołożenie drzwi do 500 KD. Cena ok 4000 PLN:). 

 

1 godzinę temu, MagZyg napisał:

Witam, czy moglibyście napisać coś więcej o tych dętkowych zasłonkach ??? 

Oto zdjecie:

DSC_1581.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, maarec napisał:

ale kupowałeś materac z gąbki czy nakładkę z pianki termoplastycznej ? Jeden kupi do domu materac za 300zł, drugi za 3000zł i obaj będą zadowoleni.

Materace 2 szt 25cm wysokie H3/H4 dwustronne sprężyna komórkowa 7 stref. 2 szt bo to łóżko składane więc jeden 60/200 drugi 80/200. Ten pierwszy zrobili na wymiar bo normalnie w handlu nie mieli. Nie wiem czy że ściętym lub zaokrąglonymi rogiem by zrobili, nie pytałem bo nie potrzebowałem w tamtym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, w79 napisał:

W Pro Campie zaproponowali mi dołożenie drzwi do 500 KD. Cena ok 4000 PLN:). 

LOL. Za 1/10 tej sumy to sobie samemu takie drzwi można zrobić, pewnie nie gorzej niż oryginał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, w79 napisał:

W Pro Campie zaproponowali mi dołożenie drzwi do 500 KD. Cena ok 4000 PLN:). 

 

Oto zdjecie:

DSC_1581.JPG

Fajny patent, jestem ciekawy jak to będzie się sprawdzać w praktyce? Ale drzwi chyba jednak nic nie zastąpi :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.