Skocz do zawartości

Camper & Caravan Show 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie jest z Adria... Też myślałem o Adorze bo naprawdę ładnie sie prezentowała i ciekawe pomysły ale z Knausa Sudwind ciężko sie przesiąść do przyczepy wykonanej dość kiepsko i z marnych materiałów. Nie było by w tym nawet nic złego bo to marka bardziej budżetowa z tym że ceana nie wiele mniejsza od Knausa Sudwind... Nie zaryzykowałem

 

Z ciekawości to co masz na myśli pisząc o kiepskim wykonaniu i materialach l w Adorze? Bo patrząc dziś na Sundwinda i Adore, na tych samych targach odnosi się zupełnie odwrotnie wrażenie - ale to może być kwestia indywidualnego odbioru. Żeby to ocenić to musiałbyś pojeździć jakiś czas jednym i drugim w tym samym czasie.

 

Zresztą, Knaus ma swoje za uszami. Bo jakim cudem w Sindwind ciekną np przednie okna, a problem jest tak wielki, że nawet Procamp nie umie sobie poradzić z problemem w ramach gwarancji. Jaka musi być kontrola szczelności w fabryce Knausa, że takie buble są sprzedane klientom?

 

Kiedyś owszem, Knaus bił na głowę konkurencję, Adrię z pewnością. Pisanie dziś o Adorze że to przyczepa budżetowa to nieporozumienie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Funiaki napisał:

Adria - sztuk 3 ;(

A liczyłam, że pokażą Astellę.

Pamiętam "imprezy targowe" gdzie wszystkich przyczep wystawionych były łącznie 3 sztuki :D. Dla mnie wstydu nie ma :yes:, ale tak jak pisałem. Nie poszedłem na targi w żadnym konkretnym celu. Gdybym był zainteresowany zakupem nowej Adrii, to na pewno poczuł bym niedosyt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wczorajszej wizycie jestem zawiedziony tym że nie było Fendt'a. Liczyłem że sobie takiego pomacam. Za to były dwie wersje Knausa w najlepszym chyba dla nas układzie. Sport 580 QS Silver Selection oraz 580 QS Sudwind. Mogliśmy sobie je dokładnie obejrzeć i porównać. I tak jak w sporcie jest lepsze miejsce do siedzenia bo taka mini podkowa, tak w Sudwindzie tego nie ma. Ale jest ścianka na której wisi telewizor i trochę zasłania łóżko małżeńskie przy wejściu, które też ma szersze drzwi, gdzie z kolei Sport miał większa lodówkę... I na prawdę ciężko było nam się zdecydować co lepsze, chociaż widać wykończenie Sudwinda ma plus, szczególnie świetne jest to podświetlanie ambiente. Był też świetny Sudwind 720 UDF ale niestety poza naszym zasięgiem, i możliwościami przyszłego holownika.

 

Prawda że takowe nowe przyczepy trzeba zamawiać z rocznym wyprzedzeniem? Bo zdaje mi się że to tylko gadanie dealera, przecież całe akcesoria i tak montuje a nie fabryka...

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, w79 napisał:

No i ten Dethleffs...Wlasnie siedzę nad katalogiem, tylko widzę że on zupełnie goły w wersji podstawowej. 

Cenowo Dethleffs to poziom Fendta. Mówię oczywiście np o linii Camper a nie o tych budżetowych wersjach.

BTW. Jeżeli było tylko to co piszecie to to nie były targi tylko właściwie nie wiem co. U dużego dilera można zobaczyć więcej marek niż na tych „targach”. A gdzie Tabbert? Eriba? Fendt?

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomii napisał:

Pamiętam "imprezy targowe" gdzie wszystkich przyczep wystawionych były łącznie 3 sztuki :D. Dla mnie wstydu nie ma :yes:, ale tak jak pisałem. Nie poszedłem na targi w żadnym konkretnym celu. Gdybym był zainteresowany zakupem nowej Adrii, to na pewno poczuł bym niedosyt. 

W ubiegłym roku i wiosną w Poznaniu było ich po prostu o wiele więcej. 

A ponieważ chętnie namówiłabym męża na wymianę Classici na Adorę 573 pk, to na taki model szczególnie liczyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, borek6 napisał:

Prawda że takowe nowe przyczepy trzeba zamawiać z rocznym wyprzedzeniem? Bo zdaje mi się że to tylko gadanie dealera, przecież całe akcesoria i tak montuje a nie fabryka...

 

Ja zamawiałem we wrześniu, odbierałem w czerwcu... Miała być na marzec ale było opóźnienie w produkcji. Diler na ogół ma ileś tam modeli zamówionych i z tej puli może sprzedawać. Fabryka produkuje różne modele w seriach. Dany model mogą produkować np w listopadzie a potem dopiero w marcu. Jak się załapiesz na listopad to odbierasz w grudniu a jak na marzec to w kwietniu.

Mniej więcej tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, w79 napisał:

Apropos materaca, na wymiar  robiłeś, czy to jakieś standardowe wymiary maty?

Myślę że gdyby zapytać producenta materacy to zrobi Ci taki jak sobie życzysz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Prawda że takowe nowe przyczepy trzeba zamawiać z rocznym wyprzedzeniem?

 

Prawda. Ja zamawiałem we wrześniu swoją Adrię a odebrałem ją dopiero w maju

 

Bo zdaje mi się że to tylko gadanie dealera, przecież całe akcesoria i tak montuje a nie fabryka...

 

 

O jakich akcesoriach mowa? Wszystko co zamówiłem montowała mi fabryka. Jedynie mover i aku montował mi dealer

 

 

Ja zamawiałem we wrześniu, odbierałem w czerwcu... Miała być na marzec ale było opóźnienie w produkcji.

 

U mnie to samo. Miał być odbiór w marcu a był w maju

 

 

. Fabryka produkuje różne modele w seriach. Dany model mogą produkować np w listopadzie a potem dopiero w marcu. Jak się załapiesz na listopad to odbierasz w grudniu a jak na marzec to w

 

Nie do końca, a przynajmniej nie w Adrii. W Adrii mój model był produkowany nawet tego konkretnego dnia w maju. W Marcu dealer mi powiedział na jaki dzień przesunęli mi produkcję i tego dnia faktycznie model mój już został wyprodukowany. Zresztą nie dziwię się, bo podobieralem tyle dodatków względem wyposażenia seryjnego, że jakoś musieli to zmontować w swoim czasie. I z tego co wiem tak jest właśnie z każda przyczepa.

 

Trochę podobno winni są dealerzy z Niemiec. To podobno przez nich jest taki okres oczekiwania bo oni zamawiają hurtowe ilości na plac i do wypożyczalni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe stoisko miało Hobby ale znam te przyczepy, w zasadzie nawet nie wchodziłem. Design jest, ale dotykowo mam wrażenie że Knaus jest lepszy. Raz pomagałem na kempingu jednemu z kolegów przepychac Hobby Premium, rączka skrzypiała, bałem się że mi w ręku zostanie.

Znajomy kupił nowe Hobby, już wymieniał teleskopy okienek, oraz miał ją na gwarancji u Smolicza, padła mu centralka i cała elektryka, nie wiem jak się to fachowo nazywa. Wymienione na gwarancji.

Szczerze powiedziawszy liczyłem na więcej przyczep, a znowu było więcej kamperów.

Szkoda że Adria nie miała więcej przyczep wystawionych, bardzo się żonie ich design podoba.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Nie do końca, a przynajmniej nie w Adrii. W Adrii mój model był produkowany nawet tego konkretnego dnia w maju. W Marcu dealer mi powiedział na jaki dzień przesunęli mi produkcję i tego dnia faktycznie model mój już został wyprodukowany. Zresztą nie dziwię się, bo podobieralem tyle dodatków względem wyposażenia seryjnego, że jakoś musieli to zmontować w swoim czasie. I z tego co wiem tak jest właśnie z każda przyczepa.

Chyba chodzi nam o to samo. Z tego co słyszałem maj/ czerwiec to już jest produkcja krótkich serii z końcówek zamówień które nie załapały się do produkcji w poprzednich miesiącach. Musi ta produkcja iść cyklicznie bo nie bedą przecież jednego dnia produkować 560tek a kolejnego 650tek itd. Pewnie mają okresy minimum tygodniowe. To że daną przyczepę produkują jakiegoś konkretnego dnia i że jest to zaplanowane nie jest niczym szczególnym. Chyba na tym polega planowanie produkcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Z ciekawości to co masz na myśli pisząc o kiepskim wykonaniu i materialach l w Adorze? Bo patrząc dziś na Sundwinda i Adore, na tych samych targach odnosi się zupełnie odwrotnie wrażenie - ale to może być kwestia indywidualnego odbioru. Żeby to ocenić to musiałbyś pojeździć jakiś czas jednym i drugim w tym samym czasie.

 

Zresztą, Knaus ma swoje za uszami. Bo jakim cudem w Sindwind ciekną np przednie okna, a problem jest tak wielki, że nawet Procamp nie umie sobie poradzić z problemem w ramach gwarancji. Jaka musi być kontrola szczelności w fabryce Knausa, że takie buble są sprzedane klientom?

 

Kiedyś owszem, Knaus bił na głowę konkurencję, Adrię z pewnością. Pisanie dziś o Adorze że to przyczepa budżetowa to nieporozumienie.

 

 

Jeśli podłoga w nowej przyczepie pęka pod moim ciężarem to znaczy że są zastosowane tanie i marnej jakości materiały. Lekka przyczepa nie może być solidna i nawet najwięksi fani i wyznawcy tej marki o tym wiedzą. Wizualnie naprawdę ładna jeśli chodzi o wnętrze i dobrze wszystko spasowane szkoda że papier.

Dla ścisłości podłoga pod łóżkiem a nie w ciągu komunikacyjnym.

Pisałem że marka bardziej budżetowa a nie konkretnie o danym modelu/serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, borek6 napisał:

Największe stoisko miało Hobby ale znam te przyczepy, w zasadzie nawet nie wchodziłem. Design jest, ale dotykowo mam wrażenie że Knaus jest lepszy. Raz pomagałem na kempingu jednemu z kolegów przepychac Hobby Premium, rączka skrzypiała, bałem się że mi w ręku zostanie.

Znajomy kupił nowe Hobby, już wymieniał teleskopy okienek, oraz miał ją na gwarancji u Smolicza, padła mu centralka i cała elektryka, nie wiem jak się to fachowo nazywa. Wymienione na gwarancji.

Szczerze powiedziawszy liczyłem na więcej przyczep, a znowu było więcej kamperów.

Szkoda że Adria nie miała więcej przyczep wystawionych, bardzo się żonie ich design podoba.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

My oglądaliśmy i Kanusa i Hobby i muszę stwierdzić że Hobby ma najlepsze wykonanie wnętrza, oraz rozwiązania, jechaliśmy z nastawieniem na knausa 500KD, jednak będzie Hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, danielpoz napisał:

Jeśli podłoga w nowej przyczepie pęka pod moim ciężarem to znaczy że są zastosowane tanie i marnej jakości materiały.

:o W jakiej to nowej Adorze podłoga pękła pod Twoim ciężarem???

Cytat

Lekka przyczepa nie może być solidna i nawet najwięksi fani i wyznawcy tej marki o tym wiedzą.

Ale o jakiej lekkiej przyczepie piszesz?  Przecież Adory są cięższe niż ich odpowiedniki u Sundwinda! Wystarczy spojrzeć na parametry techniczne. Adora ma też grubszą podłogę o 4 mm, czy grubsze wszystkie ściany o 2 mm. Jedynie w Knausie masz grubszy dach. Więc patrząc na samą wagę i parametry ścian i podłogi nie można twierdzić, że Adora jest gorzej wykonana niż Sundwind, albo że jest przyczepą lekką, bo jest wręcz odwrotnie. To Knaus jest lżejszy, więc idąc Twym tokiem rozumowania to o Knasie śmiało możesz teraz napisaż, że "lekka przyczepa nie może być solidna i nawet najwięksi fani i wyznawcy tej marki o tym wiedzą" ;)

Cytat

Wizualnie naprawdę ładna jeśli chodzi o wnętrze i dobrze wszystko spasowane szkoda że papier.

Skoro Adora jest cięższa niż Sundwind, a jest wykonana z papieru, to czym ją obciążają? Kamieniami? 

39 minut temu, peja76 napisał:

My oglądaliśmy i Kanusa i Hobby i muszę stwierdzić że Hobby ma najlepsze wykonanie wnętrza, oraz rozwiązania, jechaliśmy z nastawieniem na knausa 500KD, jednak będzie Hobby.

Heh, jak to się różni od konkretnego spojrzenia. Dla mnie Hobby, pod kątem wykonania, designu itp wypadają naprawdę najgorzej. Zdecydowanie lepiej pod tym względem prezentował się zarówno Dethlefs, Knaus czy Adria. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.