Skocz do zawartości

Camper & Caravan Show 2019


Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, pawel1966 napisał:

@PolariS na jednym z Twoich zdjęć...przy Macieju z Rodziny na Gogancie...ten w niebieskiej koszulce z łysą pałą to ja:):) a gada z nim moja żona:):) musiliśmy tam być obok siebie:):)

To może w przyszłym roku w jakiś koszulkach forum?. Ja też byłem w sobotę a parę osób z forum bym chętnie poznał. A tak prawdę mówiąc pewnie przechodziliśmy koło siebie nieraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zostalem wprowadzony w blad ale gosc na stoisku powiedzial mi ze powiekszona lazienke mozna miec dopiero od Nomada. Moze sie nie zrozumielismy. Jesli jest jak mowisz to oczywiscie od Campera. Chcialem glownie powiedziec ze c’joy i c’go az dziwne ze nie dostaly innej marki bo troche to nie przystoi ich jakosc wykonania o i uzytych materialow do tej firmy. 
PS. Akurat kolorystyka wnetrza w mojej ciemnej przyczepie nic a nic mi sie nie podoba ? zdecydowanie wolalbym wieksza ilosc jasnych mebli jak fronty od szafek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, dudek_t napisał:

Nie rozumiem fenomenu kampera. Serio, może coś ze mną nie tak ale modele w przystępnej dla mnie klasie cenowej (przyczepa x3) to nieporozumienie z ilością miejsca i materiałami. Do tego w zasadzie brak ladownosci realnie.

mam dokładnie takie samo odczucie.

44 minuty temu, dudek_t napisał:

Bardzo zawiodła mnie seria Alpina u Adrii. Design w środku genialny, materiały szafek itp... szkoda gadać.

Na targi jechałem ze znajomym, który chciał kupić tą przyczepę. Odpowiadał mu układ, kolorystyka i podwójne drzwi. Ale jakość...dramat...za 143 000 zł to pomyłka.

44 minuty temu, dudek_t napisał:

ewentualnie Dethlefs od Nomada w górę

Dethleffs bardzo mi sie podoba. Szkoda, że tak mało przyczep wystawili. Chciałem zobaczyć model z oddzielnym prysznicem ale nie było.

2 godziny temu, chris_66 napisał:

czyli popularyzacja fajnego hobby byle jak i na przykładzie zgniłków na kołach , może handlarze zacierają łapki, że każdy parszywek znajdzie klienta

NIe, bardziej chodziło o propagowanie karawaningu jako formy spędzania wolnego czasu. Każdy ma swój rozum i potrafi (lub nie) wyciągać wnioski. Przecież jak oglądam test jakiegoś samochodu to nie wierzę we wszystko na 100% tylko i tak czytam, szukam innych źródeł i opinii. Trochę to zbyt uprościłeś. 

 

 

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dudek_t napisał:

Moze zostalem wprowadzony w blad ale gosc na stoisku powiedzial mi ze powiekszona lazienke mozna miec dopiero od Nomada.

Ech ci nasi dilerzy... Jak zamawiałem przyczepę to kosztowało to chyba 400Euro. Wydaje mi się że można to było zamówić  tylko w Camperze lub Nomadzie w określonych układach wnętrza z łóżkami piętrowymi. Pozostałe linie modelowe nie występowały z łóżkami piętrowymi.

Wydaje mi się że w PL nie da się zobaczyć takiej przyczepy na żywo. To samo dotyczy wersji z Alde czy oknami ramowymi. Takie łazienki trafiają się czasem na zdjęciach w DE a najpewniej w Skandynawii np na Nettikaravaani

 

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Bardzo zawiodła mnie seria Alpina u Adrii. Design w środku genialny, materiały szafek itp... szkoda gadać.

A to ciekawe bo Alpina to przecież topowa linia Adrii. Na zdjęciach prezentuje się dobrze. Muszę też kiedyś dotknąć tak samo jak Eriby czy LMC i Twojego Fendta (może zimą ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vrs napisał:

Muszę też kiedyś dotknąć tak samo jak Eriby

Oglądałem Hymer Eribę u Klaji na żywo. To jest praktycznie 1:1 Dethleffs c'Go 535 QSK. Nie wiem czy nie tyle ale Dethleffs c'Go, Hymer Eriba i LMC to ta sama fabryka tylko oklejenie inne.

1. LMC Style 540 K https://www.lmc-caravan.de/de/caravans/style/540-k/

2. Dethleffs c'go 535 QMK https://centrumcampingowe.pl/produkt/dethleffs-cgo-535-qsk/

3. Hymer Eriba Living: https://www.klaja.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/nowe-przyczepy-kempingowe/przyczepa-kempingowa-fabrycznie-nowa-eriba-living-565-najnowszy-model-2018

 

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak w jednej linii nie stawiał modelu c’Go Dethleffsa z Eribą i LMC. Chyba że czegoś nie rozumiem. Eriba i LMC też zaczęli robić budżetowe wersje przyczep ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bw81 napisał:

Tak, zaczęli. Wersja Living w Hymerze i Style w LMC to to samo co c'go w Dethleffsie.

A propos c’Go to mi się ostatnio podobają układy z opuszczanymi łóżkami. 

I Eriba Nova 555

cenowo pewnie przepaść miedzy jedna a drugą ale oba okłady sprytne. 

Gdyby ta Eriba była dostępna 2 lata temu to kto wie czym byśmy teraz jeździli. ;)

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem fenomenu kampera. Serio..........Świetne zasłonki w Knausie z tą dętką wszytą, kupuje to do siebie. 

Nie ty jeden
Dętka jest super pomysłem, trzeba sprawdzić jak to działa
Namiot + T5 sposobem na tanią wycieczkę po Norwegii? hmm....

Chyba najprostszą i nie najtańszą metodą na obrzydzenie sobie karawaningu
każdy ma swój rozum i potrafi (lub nie) wyciągać wnioski...........trochę to zbyt uprościłeś.....

Obawiam się że nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo Alpina to przecież topowa linia Adrii. Na zdjęciach prezentuje się dobrze. Muszę też kiedyś dotknąć tak samo jak Eriby czy LMC i Twojego Fendta (może zimą ;))
Były rok temu na targach takie Detki z tymi łazienkami. Bardzo fajne rozwiązanie. To było w Nomadzie jeśli dobrze pamietam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:
Godzinę temu, vrs napisał:
A to ciekawe bo Alpina to przecież topowa linia Adrii. Na zdjęciach prezentuje się dobrze. Muszę też kiedyś dotknąć tak samo jak Eriby czy LMC i Twojego Fendta (może zimą ;))

Były rok temu na targach takie Detki z tymi łazienkami. Bardzo fajne rozwiązanie. To było w Nomadzie jeśli dobrze pamietam

560/650tki FMK? 

Bo są inne modele z dużymi łazienkami ale nie są to wersje rodzinne.

Jak teraz o tym myślę to chyba Kutno miało w zeszłym roku na placu 560FMK z tą alternatywną łazienką. Ale nie jestem tego pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

560/650tki FMK? 

Bo są inne modele z dużymi łazienkami ale nie są to wersje rodzinne.

Jak teraz o tym myślę to chyba Kutno miało w zeszłym roku na placu 560FMK z tą alternatywną łazienką. Ale nie jestem tego pewien.

Wiem, że już w Camper 530 FSK możesz mieć coś takiego.

 

A rok temu był ten model

aed3cfed6c6f6a56a757f4ac829ca981.jpg378a3d3740cc61b24bd6ab15e9bdca21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jacek00 napisał:
W dniu 20.10.2019 o 09:55, maarec napisał:
Niestety, sztuka kompromisu. Albo go wymieniasz albo kupujesz na niego matę z pianki termo za 300zl -600 zl z Jysk i masz wygodnie. Właśnie wstałem z takiego łóżka :).
a w razie czego w 2016 były w cenniku materace z wyższej półki.

Pokaż co to za pianka? U mnie w Avivie materac jest koszmarny, że rano mnie wszystko boli.

w jusk trzeba patrzeć na promocje, bo może się okazać za tydzień, że przepłaciłeś o połowę.

Polecam - min ten produkt

https://jysk.pl/sypialnia/topmaterace/gold/topmaterac-80x200-gold-t30-strz-wellpur/family

lub lepszy  (polecam, w sklepie możesz się położyć)

https://jysk.pl/sypialnia/topmaterace/gold/topmaterac-80x200cm-gold-t45-dreamzone/family

Aktualnie niby są promocje.

My na pierwszy wyjazd ruszyliśmy na majówkę do Wrocławia. Dobrze, że duże miasto bo z tego materaca taniego w Adrii ciężko było wstać rano. Szybki zakup i cieszy 4 rok - do tego była dobra promocja.

Stelaż i materac mam dzielony - ze względu na podnoszone oparcia w łóżku - testowaliśmy to w ten weekend, fajnie ogląda się przy tym TV wieczorową porą.

W temacie jakości przyczep - nie ma się co licytować, wydaje mi się, że opinie o modelu można wyrazić po kilku wyjazdach, sezonie a nie po targach czy wizycie u znajomego (chyba, że mamy do czynienia z mega tandetą). Byłem w bardzo wielu przyczepach i kamperach z ostatnich lat, po za wyjątkami typu Cartago ciężko mi było w kilka minut ocenić jakość wykończenia.

Oceniam Adrię altea po 4 sezonach. Z awarii - zaczyna przerywać mikrostyk w prysznicu - da się do niego dostać i przeczyścić - wymienię jednak baterię na nową bo jest wyjątkowo beznadziejna w użytkowaniu.  Zaczęła czasem otwierać się szafa, która jest na tylnej ścianie - od napierających ubrań - pora wyregulować zawias.... lub wrócić do dynamiki zjazdy poprzednim holownikiem :). Lodówka straciła ze 20% mocy w stosunku do tego jak była nowa. Powoli zaczynam myśleć, czy to nie przez przeniesiony przeze mnie bojler truma bezpośrednio pod lodówkę :), dobrze , że mam gdzieś resztkę wełny do izolacji - użyje. Namiętnie kończą mi się felgi - aktualnie zapas czeka na wizytę u wulkanizatora - znowu mam pęknięcie na spawie - tym razem na feldze Mefro - niespełna 2 letniej, oddam to do spawania. Moim zdaniem przyczepy powyżej 1500kg powinny zawsze mieć dwie osie.

Mechanicznie - wydaje mi się, że powinien być zamontowany mocniejszy amortyzator w suwadle czy jak to się zwie -przyczepa przy najmniejszym pochyleniu napiera na auto i hamuje - potwierdziłem to odpalając kamerę cofania w trakcie jazdy - fajny bajer. Z drugiej strony, przy holowniku "na styk" lepiej, żeby hamowała wcześniej niż go pozamiatała.

Następny sprzęt zakupię tylko i wyłącznie po targach i to pewnie w Niemczech, chyba, że temat w PL mocno się rozwinie. Jeżeli miałbym zmieniać to tylko na budkę z ogrzewaniem Alde, z pełną podłogówką grzaną gazem itd. Oczywiście czekam na budkę kolegi Mandrola, może uda się na żywo zobaczyć jak to działa :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo właśnie felg i osi - jakoś nie mogę się przekonać patrząc na dzue przyczepy Adrii, no ta z dwoma wejściami i do tego jedna os i wielkie baloniaste opony które muszą wytrzymać 2000 dmc. Nie przekonuje mnie to. I pytanie jak ona się zachowuje podczas jazdy, jak z prowadzeniem i stabilnością...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chris_66 napisał:




Chyba najprostszą i nie najtańszą metodą na obrzydzenie sobie karawaningu emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

 

Nie pisz głupot poznałem w wakacje młode małżeństwo które podróżowało octavią z namiotem na dachu i opowiedzieli mi to i owo.

Jak dla mnie temat wart spróbowania. Na pewno bardzo tania opcja na zwiedzanie EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.